5 دلیل برای اینکه در دیجی‌کالا فروشنده شوید!
۵ دلیل برای اینکه در دیجی‌کالا فروشنده شوید!

چرا در دیجی‌کالا بفروشیم؟


تجارت الکترونیکی در ایران به شکل قابل‌توجهی رو به گسترش است. گرچه امروز سهم اقتصاد اینترنتی از تولید ناخالص داخلی ایران چیزی در حدود ۰٫۸ درصد است اما بررسی‌ها نشان می‌دهند که این رقم ظرف چهار سال آینده بیش از سه برابر خواهد شد (۲٫۵ درصد از تولید ناخالص داخلی). گسترش زیرساخت‌های اینترنت از جمله شبکه ۴G ضریب نفوذ اینترنت در ایران را گسترش داده به شکلی که بیش از ۷۰ درصد ایرانیان به اینترنت دسترسی دارند. دسترسی به اینترنت بویژه اینترنت پرسرعت هم روندی صعودی و پرشتاب را طی می‌کند. بیش از ۹۵ درصد ایرانیان به کارت‌های بانکی عضو شبکه‌ی شتاب دسترسی دارند و بسیاری از آن‌ها از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. مجموعه‌ی این عوامل در کنار توسعه سایر زیر ساخت‌های تجارت آنلاین نشان می‌دهد ایران در زمینه‌ی تجارت الکترونیکی روند رو به رشدی را طی می‌کند.

رشد اقتصاد اینترنتی و تجارت الکترونیکی، بازار خرده‌فروشی فیزیکی را تهدید می‌کند و موفقیت و رشد فروشگاه‌های آنلاین در سال‌های گذشته هم این فرضیه را تایید می‌کند. طبق آنچه بانک مرکزی اعلام کرده خرید آنلاین ایرانی‌ها در سال ۹۵ حدود ۳۴ درصد بیش از سال ۹۴ بوده و این روند رو به افزایش است.

اما مزایای خرید و فروش اینترنتی چیست و چرا آینده‌ی تجارت در ایران مثل بسیاری از کشورهای دیگر به این شیوه تعلق دارد؟

طیف وسیع‌تر مشتریان: فروشگاه‌های فیزیکی محدودیت‌هایی را به صاحبان کسب‌و‌کارها تحمیل می‌کند که محدودیت مخاطبان و مشتریان یکی از آن‌ها است. هر کسب و کار فیزیکی طیف بخصوصی از مشتریان را هدف قرار می‌دهد اما ممکن است فروشگاه‌های فیزیکی نتوانند مشتریان بالقوه‌ی خود را در نقاط مختلف کشور پیدا کنند. تبلیغات گسترده‌ی آنلاین و امکان خرید اینترنتی به گروه‌های مختلف، امکان می‌دهند کالای مورد نظر یک فروشنده را ببینند و در صورت نیاز آن را خریداری کنند. به این شکل فروش آنلاین برای بسیاری از تجارت‌ها نوعی توسعه‌ی بازار به حساب می‌‎آید.

فرار از محدودیت‌های زمانی و مکانی: تقریبا اغلب فروشگاه‌های فیزیکی در روزها و ساعات مشخصی از هفته فعال هستند. اما در فروشگاه‌های آنلاین هیچ نوع محدودیت زمانی وجود ندارد. هر وقت که بخواهید می‌توانید اطلاعات مربوط به محصولات مختلف را مطالعه کنید و هر وقت اراده کنید قادر خواهید بود از این فروشگاه‌ها خرید کنید. نکته‌ی دیگر اینجاست که برای هر اقدامی در فروشگاه فیزیکی، خودتان یا فروشنده‌هایی به نمایندگی از شما باید در فروشگاه حاضر شوند. این در حالی است که در فروشگاه آنلاین می‌توانید از هر نقطه‌ای از جهان که به اینترنت دسترسی داشته باشید به ویرایش مطالب درون سایت بپردازید. به این شکل هر ساعت و هر روز از هفته در هر نقطه‌ی جغرافیایی می‌توانید کالا بفروشید و اطلاعات مربوط به کسب‌و‌کارتان را بررسی کنید.

هزینه‌ی کمتر: بسیاری از کسب‌و‌کارهای فیزیکی نیازمند هزینه‌های اولیه‌ی سنگین هستند. در چنین تجارتی باید هزینه‌های زیادی بابت محل فیزیکی خاصی که از آن استفاده می‌کنید بپردازید. در کنار هزینه‌های مرتبط با اجاره یا خرید ملک باید هزینه‌هایی را هم صرف تسهیلات رفاهی کنید. اما در کسب و کارهای آنلاین می‌توانید تا حد قابل‌توجهی هزینه‌های مربوط به محل فروش را از سر راه‌تان بردارید و به سمت تجارتی پرسودتر حرکت کنید.

چرا مارکت‌پلیس دیجی‌کالا؟

دیجی‌کالا اخیرا موقعیتی را برای فروشندگان مختلف فراهم کرده تا از طریق مرکز فروشندگان این شرکت اجناسشان را به شکل اینترنتی به فروش برسانند. به این ترتیب تولیدکنندگان یا واردکنندگان کالا و همچنین کسانی که محصولات خانگی تولید می‌کنند می‌توانند از ویترین بزرگ دیجی‌کالا برای فروش محصولاتشان استفاده کنند.

چرا باید دیجی‌کالا را برای فروش اینترنتی انتخاب کنید؟

۱- ثبت‌نام کاملا رایگان

ثبت‌نام در مرکز فروشندگان دیجی‌کالا و همکاری با این فروشگاه بزرگ اینترنتی در همه‌ی مراحل کاملا رایگان است و برایتان هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت.


۲- استفاده از شبکه بزرگ توزیع دیجی‌کالا

فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا در کشور زیرساخت‌ بزرگ و قدرتمندی پدید آورده تا از طریق آن بتواند حجم عظیمی از کالاها را انبار، بسته‌بندی و ارسال کند. این فرآیندها هزینه‌زا هستند و یک تولیدکننده یا واردکننده بدون منابع مالی قابل‌توجه نمی‌تواند چنین امکاناتی را در اختیار داشته باشد. با این وجود اگر به خانواده‌ی دیجی‌کالا بپیوندید می‌توانید صرفا از طریق ارسال کالایتان برای دیجی‌کالا، مطمئن باشید که سایر مراحل هزینه‌بر فرایند فروش از جمله انبار، بسته‌بندی و توزیع با کیفیتی بالا از طریق دیجی‌کالا انجام می‌شود.

1111


۳- دسترسی به مخاطبان میلیونی در سراسر ایران

دیجی‌‎کالا بیش از ۹۰ درصد سهم‌بازار فروش آنلاین کشور را در اختیار دارد. وجود بیش از ۴٫۵ میلیون‌ حساب‌کاربری، بیش از ۲٫۵ میلیون بازدید روزانه از سایت و ۶۰۰ هزار دنبال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد ویترین دیجی‌کالا در چه حد پربازدید است. با در نظر داشتن رشد دیجی‌کالا که چیزی در حدود ۱۰۰ درصد در سال است این ویترین با شتاب بسیار بالا در حال بزرگ‌تر شدن است. فروش محصول در فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا که دومین سایت پربازدید ایرانی است و مخاطبان گسترده‌ای دارد باعث رشد کسب‌و‌کارتان خواهد شد و از طریق آن می‌توانید مشتریان بالقوه‌ی خود را در نقاط مختلف کشور پیدا کنید.

amo-jan-bozorg-2


۴- جشنواره‌های بزرگ و رویدادهای ویژه

جشنواره‌هایی مثل «جمعه‌به‌خرید» و «یلدای شگفت‌انگیز» صرفا دو نمونه از جشنواره‌های بزرگ دیجی‌کالا بودند که در سال ۹۶ برگزار شدند. برای نمونه دیجی‌کالا در جشنواره‌ی «جمعه‌به‌خرید» موفق شد به رکورد بیش از ۱۰۰ میلیون بازدید و فروش ۲۷۶ هزار عدد کالا در یک روز دست پیدا کند. این رکوردها در جشواره‌ی «یلدای شگفت‌انگیز» مجددا شکسته شد و دیجی‌کالا توانست در این جشنواره حدود ۷۰۲ هزار کالا به فروش برساند در حالی که به رقمی بیش از ۱۵۰ میلیون بازدید دست پیدا کرد.

همکاری با دیجی‎‌کالا و پیوستن به این خانواده‌ی بزرگ به فروشندگان امکان می‌دهد در این جشنواره‌های بزرگ برند خود را به عموم مردم معرفی کرده و در عین حال در طول برگزاری جشنواره فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه کنند.

new-article-picture


۵- حمایت از فروشندگان

دیجی‌کالا با ایجاد یک مرکز تماس اختصاصی به شکل ۲۴ ساعته به سوالات فروشندگان مختلفی که با مرکز فروشندگان این شرکت همکاری می‌کنند پاسخ می‌دهد. همچنین با برگزاری رویدادهای مختلف و از طریق سایت سلر آکادمی به آموزش فروشندگان همکارش می‌پردازد. تمام این تلاش‌های گسترده در جهت توانمندسازی هر چه بیشتر فروشندگان و عرضه‌ی خدمات بهتر به مشتریان انجام می‌شود.

important-customer-service-skills