فرم گزارش فروش کالای مغایر

یکی از دغدغه‌های مهم خریداران هنگام خرید آنلاین، دریافت کالایی است که دقیقا با آنچه در وب‌سایت درج شده است یکسان باشد. توجه به این اصل از مهم‌ترین اصول فروش آنلاین برای اعتمادسازی و افزایش تکرار خرید مشتریان است؛ بنابراین دیجی‌کالا و فروشندگان فعال در مارکت‌پلیس دیجی‌کالا باید کالاهایی را عرضه کنند که دقیقا با تصاویر و مشخصات درج‌شده در وب‌سایت، همسان باشد. در صورتی که فروشنده‌ای کالایی مغایر با اطلاعات موجود در سایت ( ابعاد، رنگ، بسته‌بندی، مشخصات محصول، کیفیت، جنس و …) به فروش برساند، خلاف قوانین فروش در دیجی‌کالا اقدام کرده و مشمول جریمه است.

چیست؟

کالای مغایر، کالایی است که یکی از مشخصات آن با کالای درج شده و فروش رفته در وب‌سایت دیجی‌کالا مغایرت داشته باشد.

مشخصات کالا شامل تصاویر، برند، رنگ، عنوان، سایز و ابعاد، مواد اولیه‌ به کار رفته در محصول، کشور سازنده و … است که مغایرت در هرکدام از موارد ذکر شده بر خلاف قوانین فروش در دیجی‌کالا  محسوب می‌شود.

فرمی که در ادامه مشاهده می‌کنید برای گزارش تخلف فروش کالای مغایر تنظیم شده است.

 

ثبت گزارش مغایرت کالا

۱ـ ابتدا یک تنوع از هر محصولی که تشخیص داده‌اید با مغایرت عرضه و ارسال می‌شود، بخرید. (دقت داشته باشید، نیازی به خرید تمامی تنوع‌ها نیست.)

۲ـ از زمان خرید تا زمان تکمیل فرم «گزارش فروش کالای مغایر» حداکثر هفت روز مهلت دارید؛ درصورتی که بعد از ۷ روز ، فرم را تکمیل و ارسال کنید، درخواست شما تایید نمی‌شود.

۳ـ سپس با رعایت شرایط زیر از کالا عکس بگیرید:

  • تصویر برچسب(لیبل) نارنجی واضح و بدون خط و خش باشد.
  • کالای منطبق با مشخصات سایت و کالایی که مغایر تشخیص داده‌اید را کنار هم بگذارید و به شکلی که امکان مقایسه وجود داشته باشد، عکس بگیرید.
  • در صورتی که نحوه ارسال کالا، توسط فروشنده بوده و برچسب (لیبل) نارنجی ندارد، از رسید اطلاعات سفارش، عکس بگیرد و ارسال کنید.
  • اگر برچسب(لیبل نارنجی) خوانا نیست، می‌توانید با دریافت صورتحساب الکترونیکی از مسیر: پروفایل -> سفارش‌ها -> مشاهده فاکتور، اطلاعات مورد نیاز فرم را مشاهده کنید.

۴ـ در انتها فرم پایین را تکمیل و عکس‌ها را بارگذاری کنید.

Previous
Next