همه‌ آنچه باید از انبارهای دیجی‌کالا بدانید (قوانین و مقررات انبار)

انبار، لازمه‌ی فروش اینترنتی

انبار و محل نگه‌داری کالا یکی از مهم‌ترین ارکان یک سازمان، شرکت یا فروشگاه است.

انبارها محلی مطمئن برای نگه‌داری از دارایی‌های یک سازمان هستند که باید با وضع قوانین صحیح و برنامه‌ریزی دقیق اداره شوند.

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا، مانند سایر سازمان‌ها و فروشگاه‌ها از چندین انبار بزرگ و مجزا جهت تامین کالا، پذیرش محصولات فروشندگان و تحویل سفارشات مشتریان در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهره می‌برد.

برای آشنایی با ساز‌و‌کار انبارهای دیجی‌کالا، حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

آدرس و ساعات کاری انبارهای دیجی‌کالا در تهران

روزانبار جشنواره (شرق ۱)انبار دانشانبار بادامکانبار زرینانبار ترانسفوانبار استاد معین
شنبه تا چهارشنبه۱۵ - ۸
۲۳- ۸
۱۶ - ۷۱۵ - ۸۱۵ - ۸۱۵ - ۹
پنج‌شنبه۱۵ - ۸
۲۳- ۸
۱۵ - ۷۱۵ - ۸۱۵ - ۸۱۵ - ۹
جمعه۱۴ - ۸۸-۱۶۱۴ - ۷۱۴ - ۸تعطیلتعطیل
نام انبارماهیت کالای دریافتیآدرس انبار
دانشکالاهای کوچکجاده قدیم کرج، کیلومتر ۱۶، چهارراه ایران خودرو، شهرک دانش، نبش خیابان سولیران و جهاد، پلاک ۲
کد پستی: ۳۷۵۴۳۱۲۵۵۷
مشاهده آدرس روی نقشه
جشنواره (شرق ۱)کالاهای بزرگ/متوسط و کوچک خیابان دماوند (شرق به غرب)، بلوار جشنواره (شهید ناهیدی)، خیابان سیری، انتهای بن بست صبوری، انبار شرق ۱
مشاهده آدرس روی نقشه
بادامککالاهای بزرگ/متوسطجاده قدیم فتح، سه راه شهریار، بعد از سعید آباد، کنار انبار کاله، زیر گذر پل بادامک (به سمت راست)، جاده ورامینک، پلاک ۱۷، درب سبز رنگ
کد پستی: ۳۳۵۳۱۱۸۳۸۱
مشاهده آدرس روی نقشه
زرینکالاهای کوچکاتوبان لشگری ( غرب به شرق )، کیلومتر ۹، نبش خیابان نخ زرین، انبار دیجی‌کالا
کد پستی: ۱۵۸۶۸۴۵۴۱۸
مشاهده آدرس روی نقشه
ترانسفوکالاهای بزرگ/متوسط و کوچکتهران، شهرری، سه راه ترانسفو، خیابان ترانسفو، خیابان چهارم، پلاک ۱۵، انبار دیجی‌کالا
کدپستی: ۱۸۸۹۷۱۴۶۳۱
مشاهده آدرس روی نقشه
استاد معینکالاهای کوچکخیابان آزادی، خیابان استاد معین،۲۱ متری جی، بین طوس و دامپزشکی، پلاک ۱۵۴ و ۱۵۶
مشاهده آدرس روی نقشه

لطفا توجه فرمایید در صورتی که تغییر موقتی در برنامه معمول انبار ایجاد شود، این تغییرات از طریق صفحه اینستاگرام مارکت پلیس و از طریق پیامهای پنل به فروشندگان اطلاع رسانی خواهد شد.

کالای کوچک و بزرگ به چه معناست؟

 • اگر وزن کالا بزرگتر یا مساوی ۱۵ کیلوگرم باشد یا هر یک از ابعاد کالا بزرگتر یا مساوی ۳۵*۶۵*۴۵ سانتی متر باشد، آن محصول جز کالاهای سایز بزرگ/متوسط محسوب می‌شود.
 • اگر وزن کالا کمتر از ۱۵ کیلوگرم باشد یا هر یک از ابعاد کالا کوچکتر از ۳۵*۶۵*۴۵ سانتی متر باشد، آن محصول جز کالاهای کوچک محسوب می‌شود.

قوانین و مقررات انبار کالاهای بزرگ/متوسط

هر یک از مراکز تحویل کالا دارای قابلیت‌ و ظرفیت خاصی هستند، بنابراین پذیرش کالا در انبارها به تفکیک انجام می‌شود.

 • انبار کالاهای کوچک: دانش، فتح و شرق ۱

 • انبار کالاهای بزرگ/متوسط: بادامک و شرق ۱ 

۱ . محصولاتی که هر یک از ابعاد آن‌ها بزرگ‌تر یا مساوی ۳۵ × ۴۵× ۶۵ سانتی‌متر هستند و وزنی بیشتر یا مساوی با ۱۵ کیلوگرم دارند سایز بزرگ/متوسط محسوب شده و  باید به انبار کالاهای بزرگ/متوسط (بادامک و اتحاد) تحویل داده شوند.

به نمونه‌های زیر توجه کنید:

 • ۳۵×۴۰×۴۰ سانتی‌متر با وزن ۱۳ کیلو گرم، سایز بزرگ (لارج) محاسبه می‌شود.

 • ۳۰×۴۰×۶۵ سانتی‌متر با وزن ۱۴ کیلو گرم، سایز بزرگ (لارج) محاسبه می‌شود.

 • ۳۲×۴۵×۶۰ سانتی‌متر با وزن ۱۰ کیلو گرم، سایز بزرگ (لارج) محاسبه می‌شود.

 • ۳۳×۴۰×۶۴ سانتی‌متر با وزن ۱۵ کیلو گرم، سایز بزرگ (لارج) محاسبه می‌شود.

۲ . فروشندگان تهران و فروشندگانی که از شهرستان کالا رسال می‌کنند، جهت دپوی محصولاتشان باید از قانون سقف مجاز ارسال پیروی کنند. جهت اطلاعات بیشتر در مورد نگه‌داری (دپو) محصولات در انبار به مقاله‌ی زیر مراجعه کنید:

آموزش کار با ویژگی ساخت محموله سفارش و انبارش (دپو)

۳ . همانطور که می دانید طبق قوانین دیجی‌کالا هزینه‌ی انبارداری در ۳۰ روز اول رایگان بوده و پس از آن از روز ۳۱ ام این هزینه محاسبه خواهد شد.

هزینه انبارداری برای کالاهای فروش نرفته پس از ۳۰ روز رایگان، برای همه‌ی کالاهایی که بیش از ۳۰ روز در انبار دیجی‌کالا باقی مانده باشند، هزینه انبارداری محاسبه و در صورت‌حساب لحاظ می‌شود.

نکات مهم:

۱ . اگر در یک ارسال هم محموله کالای بزرگ دارید هم محموله کالای کوچک، انبار بادامک هر دو نوع محموله را پذیرش می کند. اما اگر فقط محموله کالای کوچک ارسال می کنید، باید به انبار کالاهای کوچک ارسال شود.

۲ . حتما لیبل محموله را چاپ کرده و روی آن نصب کنید تا همکاران انبار بتوانند نوع محموله را تشخیص دهند. حتما رسید تحویل محموله را نیز با آن ارسال کنید.

۳ . همیشه ابتدا محموله سفارش بسازید سپس با توجه به موجودی باقی مانده محموله انبارش بسازید تا در خصوص کنترل موجودی به مشکل برنخورید.

۴ . با توجه به اینکه عدم ارسال به موقع محموله یا ارسال به انبار اشتباه، امکان عملکرد منظم همکاران انبار را غیرممکن ساخته و موجب نارضایتی کلیه فروشندگان خواهد شد، عدم مراجعه در بازه زمانی انتخاب شده یا مراجعه به انبار اشتباه، از سه شنبه ۱۲ آذر ۹۸ مشمول جریمه مطابق لیست زیر خواهد شد:

 1. برای تاخیر در ارسال محموله شامل ۵۰ کالا و کمتر – ۳۰۰،۰۰۰ ریال

 2. برای تاخیر در ارسال محموله شامل ۵۱ تا ۲۰۰ کالا – ۵۰۰،۰۰۰ ریال

 3. برای تاخیر در ارسال محموله شامل ۲۰۱ کالا و بیشتر – ۷۰۰،۰۰۰ ریال

 4. برای ارسال محموله به انبار اشتباه – ۷۰۰،۰۰۰ ریال

محموله های ارسالی با پست و ناوگان دیجی کالا از این قانون مستثنی هستند.

۵ . ارسال کالای بزرگ/متوسط با پست

اگر محموله کالای بزرگ/متوسط خود را با خدمات پست ارسال می کنید، حتما به آدرس انبار بادامک ارسال کنید. انبار دانش کالاهای بزرگ/متوسط را پذیرش نمی کند و فقط پذیرای محموله های پستی کوچک است.

آدرس انبار بادامک (کالاهای بزرگ و متوسط): جاده قدیم فتح، سه راه شهریار، بعد از سعید آباد، کنار انبار کاله، زیر گذر پل بادامک (به سمت راست)، جاده ورامینک، پلاک ۱۷ درب سبز رنگ

کد پستی  : ۳۳۵۳۱۱۸۳۸۱

محدودیت انبار شرق ۱ (اتحاد سابق) برای پذیرش برخی کالاهای بزرگ

محصولاتی که جمع ابعاد بسته‌بندی آن‌ها (طول + عرض + ارتفاع) بیشتر از ۳ متر و وزن آن‌ها بالای ۸۰ کیلوگرم باشد در انبار شرق ۱ (اتحاد سابق) قابل پذیرش نیست و باید به انبار بادامک ارسال شود. 

محصولاتی که وزنشان بین ۵۰ الی ۸۰ کیلوگرم است در صورت داشتن سفارش و به تعداد ۵ عدد در انبار انبار شرق ۱ (اتحاد سابق) پذیرفته می‌شوند.

محصولاتی که وزنشان کمتر از ۵۰ کیلوگرم است، فقط به تعداد ۲۰ عدد در انبار شرق ۱ (اتحاد سابق) پذیرفته می‌شوند (دپو و سفارش فرقی ندارد.)

برای اطلاع از ممنوعیت‌ انبارهای کالای بزرگ، حتما به این نکات توجه کرده و جدول زیر را مطالعه کنید:

 • قبل از ارسال محصولاتی که در جدول زیر به آن‌ها اشاره شده حتما توجه کنید که طول، عرض و ارتفاع مجاز، جهت پذیرش کالا در انبار کالاهای بزرگ، ۲ متر است و جمع ابعاد محصول نباید از ۴ متر بیشتر باشد.

۴ متر  ≥  ارتفاع + عرض + طول

 • وزن مجاز محصولاتی که در جدول زیر آمده جهت پذیرش در انبار، ۶۰ کیلوگرم است.

 • در واقع اگر ابعاد و وزن محصول و بسته‌بندی کالای شما بیش از اندازه‌های اعلام شده باشد، انبار دیجی‌کالا از پذیرش محصولات معذور است.

 • در‌صورتی‌که حجم مایعات بیشتر از ۵ لیتر باشد، در انبار پذیرفته نمی‌شود.  این نوع کالاها در صورت درج شدن در وضعیت حذف قرار می گیرند.

مقررات کلی همه‌ی انبارهای دیجی‌کالا

۱ . لیبل نارنجی (لیبل مشخصات کالا)

همه‌ی کالاها باید با لیبل نارنجی (لیبل مشخصات کالا مخصوص فروشندگان دیجی‌کالا) به انبار تحویل داده شوند.

به‌هیچ عنوان روی یک کالا چند لیبل الصاق نکنید، توجه کنید که روی هر کالا باید یک لیبل نارنجی الصاق شود، از الصاق چند لیبل مختلف حتی با سریال‌های یکسان هم خودداری کنید.

در صورتی‌که جنس بسته‌بندی محصول، به‌گونه‌ای است که لیبل روی آن الصاق نمی‌شود (پارچه)، حتما بسته‌بندی را شیرینک کرده و سپس لیبل را روی شیرینک کالا الصاق کنید.

۲ . ارسال با پست

قابل توجه فروشندگانی که محصولاتشان را از شهرستان و با سرویس اداره‌ی پست ارسال می‌کنند:

📦 فروشندگانی که محموله‌هایشان را توسط پست ارسال می‌کنند، باید تمام کالاهای موجود در یک محموله را در یک کارتن واحد قرار داده و شماره‌ی محموله‌ی ارسالی را روی کارتن الصاق کنند.

📦 توجه کنید که اگر از شهری به جز تهران (شهرستان‌ها) محصولاتتان را با خدمات اداره‌ی پست ارسال می‌کنید، حتما این محموله‌های سایز کوچک به انبار دانش و محموله‌های سایز بزرگ/متوسط به انبار بادامک فرستاده شوند. سایر انبارهای دیجی‌کالا (انبار شرق ۱، فتح و کرج) از پذیرش محموله‌هایی که از شهرستان با خدمات پست ارسال می‌شوند، معذور هستند.

📦 جهت ارسال محموله از طریق خدمات پست یا پیک حتما لیبل محموله را روی بسته‌ی پستی الصاق کرده و در قسمت نام تحویل گیرنده، پرسنل ورود کالا را قید کنید.

📦حتما روی هر کارتن شماره محموله را با ماژیک و به صورت خوانا یادداشت کنید و رسید تحویل محموله را روی کارتن مربوطه الصاق کنید.

📦در پایان ادرس گیرنده، کد پستی ترمینال ورود کالای انبار دانش (۱۵۸۷۵-۳۴۷۱)  را درج کنید.

📦  کالاهای هر محموله را در یک بسته قرار دهید، در صورتی‌ که به دلیل حجم یا تعداد بالای کالاها تمام محصولات یک محموله داخل یک کارتن یا یک بسته‌بندی قرار نمی‌گیرند، باید برای هر کارتن یک محموله‌ی جداگانه ساخته و همراه با الصاق لیبل محموله، رسید تحویل محموله و نوشتن شماره محموله روی هر کارتن با ماژیک و به صورت خوانا، به انبار تحویل دهید.

📦 به این موضوع توجه کنید که کالاهای سایز بزرگ/متوسط و کوچک را طبق قوانین انبار در یک محموله ایجاد نکنید.‌  راهنمای ابعاد کالا جهت ارسال به انبار

♦ به مثال زیر توجه کنید:‌

🔻 شما ۲۰ عدد کالا دارید‌‌‌
🔻۱۵ عدد آن در یک جعبه جا می‌شود (جعبه مادر )، ۵ عدد مابقی در یک جعبه دیگر، پس شما باید ۲ بار ایجاد محموله کنید (یک محموله ۱۵ عددی و یک محموله ۵ عددی)‌‌
🔻روی هر جعبه حتما لیبل محموله را الصاق کنید.‌‌
🔻روی هر کارتن شماره محموله را با ماژیک و به صورت خوانا یادداشت کنید.
🔻 در قسمت نام تحویل گیرنده یادداشت کنید: پرسنل ورود کالای مرکز فروشندگان‌.

۳ . زمان انتظار در انبار

در‌صورتی‌که نماینده‌ی ارسالی به انبار، تا تحویل کامل محموله به همکاران ورود کالا صبر نکند، مسئولیت کالاها به عهده‌ی فروشنده خواهد بود. توجه کنید که زمانی که کالای خود را به انبار ارسال می‌کنید میانگین زمان انتظار در انبارهای دیجی‌کالا جهت تحویل محموله ۴۵ دقیقه است. لطفا نماینده‌ی خود را قبل از ارسال محموله از این زمان تقریبی انتظار مطلع کنید.

۴ . زمان تحویل محموله

تحویل محموله در انبارهای دیجی‌کالا تا پایان ساعت‌های اعلام شده صورت می‌گیرد و همکاران انبار از پذیرش محموله‌هایی که بعد از ساعت کاری وارد انبار شده، معذورند.

۵ . هزینه‌ی انبارداری

در منوی گزارشات، زیر منوی صورتحساب‌ها، ردیفی با‌عنوان “هزینه‌ی انبارداری” وجود دارد.

هزینه‌ی انبارداری در یک ماه اول رایگان بوده و بعد از یک ماه، به ازای هر dkpc با توجه به جدول هزینه‌ها در پنل محاسبه خواهد شد.

۶ . هزینه‌ی چاپ لیبل

از آنجا که لیبل همانند شناسنامه‌ی محصول است و الصاق آن روی هر محصول جهت ورود به انبارهای دیجی‌کالا ضروری است، محموله‌ی بدون لیبل در انبارهای دیجی‌کالا پذیرش نخواهد شد.

در صورتی‌که فروشنده کالاهای خود را بدون الصاق لیبل نارنجی رنگ به انبار ارسال کند و درخواست چاپ لیبل در انبار داشته باشد، بابت چاپ هر یک عدد لیبل مشخصات کالا در انبارهای دیجی‌کالا، مبلغ ۲۰۰۰ تومان هزینه از صورت‌حساب فروشنده کسر خواهد شد.

همکاران انبار لیبل را چاپ کرده و به فروشنده تحویل می‌دهند و وظیفه‌ی الصاق لیبل روی هر محصول به عهده‌ی خود فروشنده است.

۷ . وضعیت کالاهای بدون محموله

انبارهای دیجی‌کالا از پذیرش کالاهای فاقد محموله معذور هستند.
علت این تصمیم آن است که در بعضی از مواقع، فروشندگان کالاهایی را همراه یک محموله به انبار ارسال می‌کنند که در محموله ثبت نشده و فاقد لیبل هستند. از آنجا که این کالاها هنگام ساخت محموله در پنل قید نشده اند، امکان چاپ لیبل مشخصات حتی توسط همکاران انبار برای آن‌ها وجود ندارد. همان‌طور که می‌دانید لیبل همانند شناسنامه‌ی یک محصول است و محصولی که فاقد لیبل باشد به هیچ عنوان قابل شناسایی و ردیابی در انبار نیست.

بنابراین در صورتی‌که کالا به هر علتی بدون محموله وارد انبار شود، فروشنده تا ۴۵ روز فرصت دارد با مدارک اثبات مالکیت کالا، جهت دریافت آن‌ها به انبار مراجعه کند. پس از گذشت ۴۵ روز دیجی‌کالا مسوولیتی در قبال نگه‌داری کالاهای بدون محموله نخواهد داشت.

۸ . شرایط ارسال کالای باندل

برای ارسال کالای باندل به انبار حتما نکات زیر را رعایت فرمایید:

 • کالای باندل کالاییست که در یک بسته‌بندی به همراه کالای اصلی فروخته می شود.

 • کالای باندل باید مرتبط با کالای اصلی باشد و در نام گذاری کالا هم ذکر شود.

 • هزینه کالای باندل باید به همراه کالای اصلی در قیمت گذاری محسوب شود.

 • در بسته بندی محصول دقت کنید که کالای اصلی و همراه باید در یک جعبه قرار گیرد و به هیج عنوان کالاها را شیرینک، تسمه کشی یا سلفون پیچ نکنید.

 • قرار دادن کالای اصلی و کالای همراه در یک جعبه به این معنا است که جعبه‌ی اصلی کالا را از حالت پلمپ اصلی خارج نکنید و هر دو کالا را در یک جعبه‌ی مجزا قرار دهید. به‌ طور مثال: موبایل به‌همراه پاور بانک، شامپو به‌همراه نرم‌کننده، …

۹ . قانون انبار در مورد تحویل کالاهای قابل اشتعال

به علت خطرات احتمالی ناشی از انبار کالاهای قابل اشتعال در انبارهای دیجی‌کالا، از روز شنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۸ قانون زیر در مورد نحوه پذیرش “کپسول گاز  پیک نیکی و سفری” اعمال خواهد شد:

 1. در صورتیکه کپسول گاز پر شده باشد، فقط امکان پذیرش محموله سفارش در انبار وجود خواهد داشت. یعنی فروشنده فقط در صورت دریافت سفارش از مشتری می تواند اقدام به ساخت محموله سفارش نموده و به انبار ارسال کند.

 2. امکان دپو (انبارش) کپسول گاز پر شده در انبار وجود نداشته و در صورت ارسال محموله جهت انبارش، همکاران انبار از پذیرش محموله معذور خواهند بود.

 3. در صورتیکه کپسول گاز خالی باشد، امکان ارسال محموله برای سفارش و انبارش وجود دارد و در انبار پذیرش خواهد شد.

۱۰ . قوانین کالاهای دارای تاریخ انقضا

محصولاتی که دارای تاریخ تولید و انقضا هستند، جز گروه‌های حساس بوده و باتوجه به این موضوع که این محصولات به‌طور مستقیم با سلامت افراد در ارتباط هستند، اهمیت ویژه‌ای دارند.‌

تمامی محصولات گروه آرایشی و بهداشتی، عطر و ادکلن، تستر عطر و ادکلن، مواد خوراکی، غذای حیوانات، محصولات دارای برچسب اصالت کالا و سیب سبز  و… نمونه‌هایی از این گروه‌های حساس بوده که جهت فروش این محصولات باید قوانین زیر رعایت شود.

قوانین فروش محصولات دارای تاریخ انقضا جهت ارسال به انبارهای دیجی‌کالا:‌

 • ‌درصورتی‌که محصول دارای تاریخ تولید و تاریخ انقضا باشد، زمان تحویل کالا به انبار باید دو سوم از عمر محصول باقی مانده باشد.‌

 • ‌اگر محصول دارای تاریخ تولید نیست و فقط تاریخ انقضا روی محصول درج شده، محصول جهت ارسال به انبار باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.‌

لطفا توجه کنید که در صورت عدم رعایت هریک نکات بالا، همکاران انبار از پذیرش کالا معذور هستند.

انبار مرجوعی مرکزی

“انبار مرجوعی مرکزی” در پنل مرکز فروشندگان در منوی گزارشات زیر منوی گزارش موجودی انبار قابل مشاهده است.

محصولاتی که در پنل در انبار مرجوعی مرکزی نمایش داده می‌شوند به شرح زیر هستند:

 • محصولاتی که فروشنده جهت دریافت آن‌ها، فرم عودت کالا را تکمیل کرده است.

 • محصولاتی که به دلیل داشتن نقص یا ایراد (فنی و ظاهری) از سمت مشتریان مرجوع شده‌اند.

موارد بالا در انبار مرجوعی مرکزی در پنل قابل مشاهده بوده و این محصولات در انبار دانش نگه‌داری می‌شوند.

برای تحویل کالاهایی که در بالا ذکر شده به این نکات توجه کنید:

۱ . در مراجعه‌ی حضوری حتما یادآوری کنید که محصولاتتان در انبار مرجوعی مرکزی در پنل ثبت شده یا جز محصولاتی است که زمان تحویل محموله، مغایرت در ورود کالا برایشان ثبت شده.

۲ . جهت تحویل کالا حتما باید کارت شناسایی معتبر همراه داشته باشید.

۳ . اگر نماینده‌ی شما یا پیک جهت تحویل کالا به انبار مراجعه می‌کند حتما توجه کنید که:

 • نماینده یا پیک باید کارت شناسایی معتبر داشته باشد.

 • در‌صورتی‌ که قرارداد شما حقیقی است، اصل کارت ملی شخص طرف قرارداد (صاحب پنل) همراه نماینده ارسال شود.

 • در‌صورتی‌که قرارداد شما حقوقی است، معرفی نامه معتبر با سربرگ و مهر شرکت همراه نماینده ارسال شود.

۴ . در‌صورتی‌که از ناوگان حمل‌و‌نقل دیجی‌کالا برای ارسال محموله به انبار استفاده می‌کنید، همه‌ی کالاهای مرجوعی و عودتی توسط ناوگان برای شما ارسال می‌شود.

لطفا توجه کنید که محصولاتی که به دلیل هر نوع مغایرت (لیبل، رنگ، بسته‌بندی، محتوا و مشخصات فنی و …) وارد انبار نشده و در زمان تحویل محموله در بخش ورود کالا مغایرت برایشان ثبت شده‌ در گزارش موجودی انبار در پنل قابل مشاهده نیستند، در واقع این کالاها به دلیل مغایرت وارد انبار و سیستم انبارداری نشده‌اند. این محصولات هم در انبار دانش جهت عودت به فروشندگان نگه‌داری شده و با مراجعه‌ی حضوری به انبار دانش به شما تحویل داده می‌شوند.

روزساعت کاری انبار مرجوعی مرکزی
شنبه تا پنج‌شنبه۱۶ - ۹
جمعه و تعطیلات رسمی۱۲:۳۰ - ۷

عدم امکان فروش کالاهای بدون شناسه

همانطور که اطلاع دارید فروش برخی کالاها مطابق قانون فقط با وجود شناسه کالا امکانپذیر است و به همین علت کلیه کالاهای فاقد شناسه یا کالاهایی که شناسه آنها در سامانه جامع تجارت ایران تایید نشود، امکان فروش در سایت دیجی کالا را ندارند و در صورت شناسایی غیرفعال خواهند شد.

اطلاعیه وزارت صنعت و معدن و تجارت در مورد الزام اخذ و نصب شناسه کالا

امکان پذیرش کالاهای فاقد شناسه در کلیه انبارهای دیجی کالا امکان پذیر نبوده و در صورت ارسال به انبار همکاران از پذیرش آنها خودداری خواهند کرد. همکاران انبار تنها کالاهایی را دریافت می کنند که لیبل شناسه کالا بر روی آن الصاق شده باشد و شناسه در سامانه جامع تجارت ایران تایید شود.

کالاهایی که باید شناسه داشته باشند شامل گروه های زیر، با برند ایرانی و غیر ایرانی هستند:

تلویزیون، مایکروویو/مایکروفر، یخچال/فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی و کولر گازی. 

لطفا در صورتی که از این کالاها در انبارهای دیجیکالا موجود دارید و شناسه این کالاها را در اختیار دارید، فقط از طریق فرم تماس با ما شناسه کالاهای خود را در قالب یک فایل اکسل شامل کد محصول، عنوان کالا و شناسه کالا، برای واحد پشتیبانی فروشندگان ارسال کنید. 

جهت استعلام شناسه کالا می توانید به سایت سامانه جامع تجارت ایران رجوع کنید.

برای اطلاعات بیشتر مقاله شناسه کالا چیست و چطور اخذ می شود؟ را مطالعه کنید.

صفحه اینستاگرام مرکز فروشندگان