همه‌ی آنچه باید از انبارهای دیجی‌کالا بدانید (قوانین و مقررات انبار)

انبار، لازمه‌ی فروش اینترنتی

انبار و محل نگه‌داری کالا یکی از مهم‌ترین ارکان یک سازمان، شرکت یا فروشگاه است.

انبارها محلی مطمئن برای نگه‌داری از دارایی‌های یک سازمان هستند که باید با وضع قوانین صحیح و برنامه‌ریزی دقیق اداره شوند.

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا، مانند سایر سازمان‌ها و فروشگاه‌ها از چندین انبار بزرگ و مجزا جهت تامین کالا، پذیرش محصولات فروشندگان و تحویل سفارشات مشتریان در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهره می‌برد.

برای آشنایی با ساز‌و‌کار انبارهای دیجی‌کالا، حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

انبارهای دیجی‌کالا

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا دارای سه مرکز مجزا، جهت انبارداری است.

مرکز دانش، مرکز اتحاد و مرکز فتح (شادآباد سابق) انبارهای دیجی‌‌کالا هستند که در سه نقطه‌ی مختلف، داخل و حومه‌ی شهر تهران واقع شده‌اند.

 1. مرکز دانش که به‌عنوان انبار مرکزی دیجی‌کالا شناخته می‌شود و دارای دو ساختمان مجزا جهت انبارداری کالاهای کوچک و بزرگ است.

 2. مرکز اتحاد دارای دو ساختمان مجزا جهت انبارداری بوده و کالاهای کوچک و بزرگ را پذیرش می‌کند.

 3. مرکز فتح (شادآباد سابق) فقط مخصوص کالا با سایز کوچک است و این مرکز از پذیرش کالاهای بزرگ معذور است.

آدرس و ساعات کاری انبارهای دیجی‌کالا

نام انبارآدرس انبار
دانش جاده قدیم کرج، کیلومتر ۱۶، چهارراه ایران خودرو، شهرک دانش، نبش خیابان سولیران و جهاد، پلاک ۲
اتحاداتوبان یاسینی به سمت شمال، اتوبان زین‌الدین غرب، خروجی اول (احسان اتحاد)، انبارهای جهاد کشاورزی
فتح (شادآباد سابق)میدان شیر پاستوریزه، بلوار فتح، انتهای فتح ۱۳، انبار ماهکس، درب طوسی رنگ (درب اول)
روزدانشاتحادفتح (شادآباد سابق)
شنبه تا چهارشنبه۱۶ - ۷۱۴ - ۸۱۴ - ۸
پنج‌شنبه۱۴ - ۷۱۲ - ۸۱۲ - ۸
جمعه۱۴ - ۷ ۱۳ - ۸-

لطفا توجه فرمایید در صورتی که تغییر موقتی در برنامه معمول انبار ایجاد شود، این تغییرات از طریق صفحه اینستاگرام مارکت پلیس و از طریق پیامهای پنل به فروشندگان اطلاع رسانی خواهد شد.

کالای کوچک و بزرگ به چه معناست؟

هر یک از مراکز تحویل کالا دارای قابلیت‌ و ظرفیت خاصی هستند، بنابراین پذیرش کالا در انبارها به تفکیک انجام می‌شود.

انبار کالاهای کوچک (دانش، فتح و اتحاد) پذیرای چه محصولاتی هستند؟
 • حداکثر سایز قابل پذیرش کالا در انبار کالاهای کوچک ۳۵ × ۴۵× ۶۵ سانتی‌متر است.

 • در واقع اگر ابعاد بسته‌بندی محصولات فروشنده با ابعاد ذکر شده مطابقت دارد، فروشنده می‌تواند محصولات را در یک محموله به انبار کالاهای کوچک تحویل دهد.

 • اگر ابعاد بسته‌بندی محصولی بزرگ‌تر از ابعاد ذکر شده است باید برای این محصولات، محموله‌ای جداگانه ساخته و به انبار کالاهای بزرگ (دانش و اتحاد) تحویل داده شود.

 • انبار کالاهای کوچک از پذیرش کالاهای بزرگ معذور بوده و در صورتی‌که کالاهای بزرگ و کوچک را در یک محموله ایجاد و ارسال کنید، محموله‌ی شما در انبارهای دیجی‌کالا پذیرش نخواهد شد.

انبار کالاهای بزرگ (دانش و اتحاد) پذیرای چه محصولاتی هستند؟
 • انبار کالاهای بزرگ در مرکز دانش و اتحاد واقع شده که این انبارها هم برای پذیرش کالای فروشندگان قوانینی دارند.

قوانین و مقررات انبار کالاهای بزرگ

۱ . محصولاتی که ابعاد آن‌ها بزرگ‌تر یا مساوی از ابعاد ۳۵ × ۴۵× ۶۵ سانتی‌متر هستند و وزنی بیشتر یا مساوی با ۱۵ کیلوگرم دارند سایز بزرگ محسوب شده و  باید به انبار کالاهای بزرگ تحویل داده شوند.

به نمونه‌های زیر توجه کنید:

 • ۳۵×۴۰×۴۰ سانتی‌متر با وزن ۱۳ کیلو گرم، سایز بزرگ (لارج) محاسبه می‌شود.

 • ۳۰×۴۰×۶۵ سانتی‌متر با وزن ۱۴ کیلو گرم، سایز بزرگ (لارج) محاسبه می‌شود.

 • ۳۲×۴۵×۶۰ سانتی‌متر با وزن ۱۰ کیلو گرم، سایز بزرگ (لارج) محاسبه می‌شود.

 • ۳۳×۴۰×۶۴ سانتی‌متر با وزن ۱۵ کیلو گرم، سایز بزرگ (لارج) محاسبه می‌شود.

۲ . فروشندگان تهران و فروشندگانی که از شهرستان کالا رسال می‌کنند، جهت دپوی محصولاتشان باید از قانون سقف مجاز ارسال پیروی کنند.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد نگه‌داری (دپو) محصولات در انبار به مقاله‌ی زیر مراجعه کنید:

آموزش کار با ویژگی ساخت محموله سفارش و انبارش (دپو)

محدودیت انبار اتحاد برای پذیرش برخی کالاهای بزرگ

محصولاتی که جمع ابعاد بسته‌بندی آن‌ها (طول + عرض + ارتفاع) بیشتر از ۳ متر و وزن آن‌ها بالای ۸۰ کیلوگرم باشد در انبار اتحاد قابل پذیرش نیست و باید به انبار دانش ارسال شود. 

برای اطلاع از ممنوعیت‌ انبارهای کالای بزرگ، حتما به این نکات توجه کرده و جدول زیر را مطالعه کنید.

 • قبل از ارسال محصولاتی که در جدول زیر به آن‌ها اشاره شده حتما توجه کنید که طول، عرض و ارتفاع مجاز، جهت پذیرش کالا در انبار کالاهای بزرگ، ۲ متر است و جمع ابعاد محصول نباید از ۴ متر بیشتر باشد.

۴ متر  ≥  ارتفاع + عرض + طول

 

 • وزن مجاز محصولاتی که در جدول زیر آمده جهت پذیرش در انبار، ۶۰ کیلوگرم است.

 • در واقع اگر ابعاد و وزن محصول و بسته‌بندی کالای شما بیش از اندازه‌های اعلام شده باشد، انبار دیجی‌کالا از پذیرش محصولات معذور است.

 • در‌صورتی‌که حجم مایعات بیشتر از ۵ لیتر باشد، در انبار پذیرفته نمی‌شود.

مقررات کلی همه‌ی انبارهای دیجی‌کالا

۱ . لیبل نارنجی (لیبل مشخصات کالا)

همه‌ی کالاها باید با لیبل نارنجی (لیبل مشخصات کالا مخصوص فروشندگان دیجی‌کالا) به انبار تحویل داده شوند.

به‌هیچ عنوان روی یک کالا چند لیبل الصاق نکنید، توجه کنید که روی هر کالا باید یک لیبل نارنجی الصاق شود، از الصاق چند لیبل مختلف حتی با سریال‌های یکسان هم خودداری کنید.

در صورتی‌که جنس بسته‌بندی محصول، به‌گونه‌ای است که لیبل روی آن الصاق نمی‌شود (پارچه)، حتما بسته‌بندی را شیرینک کرده و سپس لیبل را روی شیرینک کالا الصاق کنید.

۲ . ارسال با پست

قابل توجه فروشندگانی که محصولاتشان را از شهرستان و با سرویس اداره‌ی پست ارسال می‌کنند:

📦 فروشندگانی که محموله‌هایشان را توسط پست ارسال می‌کنند، باید تمام کالاهای موجود در یک محموله را در یک کارتن واحد قرار داده و شماره‌ی محموله‌ی ارسالی را روی کارتن الصاق کنند.

📦 توجه کنید که اگر از شهری به جز تهران (شهرستان‌ها) محصولاتتان را با خدمات اداره‌ی پست ارسال می‌کنید، حتما این محموله‌ها باید به انبار دانش فرستاده شوند. سایرانبارهای دیجی‌کالا (اتحاد، فتح، اصفهان و مشهد) از پذیرش محموله‌هایی که از شهرستان با خدمات پست ارسال می‌شوند، معذور هستند.

📦 جهت ارسال محموله از طریق خدمات پست یا پیک حتما لیبل محموله را روی بسته‌ی پستی الصاق کرده و در قسمت نام تحویل گیرنده، پرسنل ورود کالا را قید کنید.

📦 حتما روی هر کارتن شماره محموله را با ماژیک و به صورت خوانا یادداشت کنید و رسید تحویل محموله را روی کارتن مربوطه الصاق کنید.

📦 در پایان ادرس گیرنده، کد پستی ترمینال ورود کالای انبار دانش (۱۵۸۷۵-۳۴۷۱)  را درج کنید.

📦  کالاهای هر محموله را در یک بسته قرار دهید، در صورتی‌ که به دلیل حجم یا تعداد بالای کالاها تمام محصولات یک محموله داخل یک کارتن یا یک بسته‌بندی قرار نمی‌گیرند، باید برای هر کارتن یک محموله‌ی جداگانه ساخته و همراه با الصاق لیبل محموله، رسید تحویل محموله و نوشتن شماره محموله روی هر کارتن با ماژیک و به صورت خوانا، به انبار تحویل دهید.

📦 به این موضوع توجه کنید که کالاهای سایز بزرگ و کوچک را طبق قوانین انبار در یک محموله ایجاد نکنید (ابعاد بیش از طول ۶۵ عرض ۴۵ و ارتفاع ۳۵ ) جز محصولات سایز بزرگ است و باید جداگانه محموله شوند.‌  راهنمای ابعاد کالا جهت ارسال به انبار

♦ به مثال زیر توجه کنید:‌

🔻 شما ۲۰ عدد کالا دارید‌‌‌
🔻۱۵ عدد آن در یک جعبه جا می‌شود (جعبه مادر )، ۵ عدد مابقی در یک جعبه دیگر، پس شما باید ۲ بار ایجاد محموله کنید (یک محموله ۱۵ عددی و یک محموله ۵ عددی)‌‌
🔻روی هر جعبه حتما لیبل محموله را الصاق کنید.‌‌
🔻روی هر کارتن شماره محموله را با ماژیک و به صورت خوانا یادداشت کنید.
🔻 در قسمت نام تحویل گیرنده یادداشت کنید: پرسنل ورود کالای مرکز فروشندگان‌.

۳ . زمان انتظار در انبار

در‌صورتی‌که نماینده‌ی ارسالی به انبار، تا تحویل کامل محموله به همکاران ورود کالا صبر نکند، مسئولیت کالاها به عهده‌ی فروشنده خواهد بود. توجه کنید که زمانی که کالای خود را به انبار ارسال می‌کنید میانگین زمان انتظار در انبارهای دیجی‌کالا جهت تحویل محموله ۴۵ دقیقه است. لطفا نماینده‌ی خود را قبل از ارسال محموله از این زمان تقریبی انتظار مطلع کنید.

۴ . زمان تحویل محموله

تحویل محموله در انبارهای دیجی‌کالا تا پایان ساعت‌های اعلام شده صورت می‌گیرد و همکاران انبار از پذیرش محموله‌هایی که بعد از ساعت کاری وارد انبار شده، معذورند.

۵ . هزینه‌ی انبارداری

در منوی گزارشات، زیر منوی صورتحساب‌ها، ردیفی با‌عنوان “هزینه‌ی انبارداری” وجود دارد.

هزینه‌ی انبارداری در یک ماه اول رایگان بوده و بعد از یک ماه، به ازای هر dkpc با توجه به جدول هزینه‌ها (سایز کالا) محاسبه خواهد شد.

هزینه‌ی انبارداری از تاریخ ۹۷/۰۴/۲۳ در صورتحساب‌ فروشنده محاسبه خواهد شد.

۶ . هزینه‌ی چاپ لیبل

از آنجا که لیبل همانند شناسنامه‌ی محصول است و الصاق آن روی هر محصول جهت ورود به انبارهای دیجی‌کالا ضروری است، محموله‌ی بدون لیبل در انبارهای دیجی‌کالا پذیرش نخواهد شد.

در صورتی‌که فروشنده کالاهای خود را بدون الصاق لیبل نارنجی رنگ به انبار ارسال کند و درخواست چاپ لیبل در انبار داشته باشد، بابت چاپ هر یک عدد لیبل مشخصات کالا در انبارهای دیجی‌کالا، مبلغ ۲۰۰۰ تومان هزینه از صورت‌حساب فروشنده کسر خواهد شد.

همکاران انبار لیبل را چاپ کرده و به فروشنده تحویل می‌دهند و وظیفه‌ی الصاق لیبل روی هر محصول به عهده‌ی خود فروشنده است.

۷ . وضعیت کالاهای بدون محموله

انبارهای دیجی‌کالا از پذیرش کالاهای فاقد محموله معذور هستند.
علت این تصمیم آن است که در بعضی از مواقع، فروشندگان کالاهایی را همراه یک محموله به انبار ارسال می‌کنند که در محموله ثبت نشده و فاقد لیبل هستند. از آنجا که این کالاها هنگام ساخت محموله در پنل قید نشده اند، امکان چاپ لیبل مشخصات حتی توسط همکاران انبار برای آن‌ها وجود ندارد. همان‌طور که می‌دانید لیبل همانند شناسنامه‌ی یک محصول است و محصولی که فاقد لیبل باشد به هیچ عنوان قابل شناسایی و ردیابی در انبار نیست.

بنابراین در صورتی‌که کالا به هر علتی بدون محموله وارد انبار شود، فروشنده تا ۴۵ روز فرصت دارد با مدارک اثبات مالکیت کالا، جهت دریافت آن‌ها به انبار مراجعه کند. پس از گذشت ۴۵ روز دیجی‌کالا مسوولیتی در قبال نگه‌داری کالاهای بدون محموله نخواهد داشت.

۸ . شرایط ارسال کالای باندل

برای ارسال کالای باندل به انبار حتما نکات زیر را رعایت فرمایید:

 • کالای باندل کالاییست که در یک بسته‌بندی به همراه کالای اصلی فروخته می شود.
 • کالای باندل باید مرتبط با کالای اصلی باشد و در نام گذاری کالا هم ذکر شود.
 • هزینه کالای باندل باید به همراه کالای اصلی در قیمت گذاری محسوب شود.
 • در بسته بندی محصول دقت کنید که کالای اصلی و همراه باید در یک جعبه قرار گیرد و به هیج عنوان کالاها را شیرینک، تسمه کشی یا سلفون پیچ نکنید.
 • قرار دادن کالای اصلی و کالای همراه در یک جعبه به این معنا است که جعبه‌ی اصلی کالا را از حالت پلمپ اصلی خارج نکنید و هر دو کالا را در یک جعبه‌ی مجزا قرار دهید. به‌ طور مثال: موبایل به‌همراه پاور بانک، شامپو به‌همراه نرم‌کننده، …

۹ . قانون انبار در مورد تحویل کالاهای قابل اشتعال

به علت خطرات احتمالی ناشی از انبار کالاهای قابل اشتعال در انبارهای دیجی‌کالا، از روز شنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۸ قانون زیر در مورد نحوه پذیرش “کپسول گاز  پیک نیکی و سفری” اعمال خواهد شد:

 1. در صورتیکه کپسول گاز پر شده باشد، فقط امکان پذیرش محموله سفارش در انبار وجود خواهد داشت. یعنی فروشنده فقط در صورت دریافت سفارش از مشتری می تواند اقدام به ساخت محموله سفارش نموده و به انبار ارسال کند.

 2. امکان دپو (انبارش) کپسول گاز پر شده در انبار وجود نداشته و در صورت ارسال محموله جهت انبارش، همکاران انبار از پذیرش محموله معذور خواهند بود.

 3. در صورتیکه کپسول گاز خالی باشد، امکان ارسال محموله برای سفارش و انبارش وجود دارد و در انبار پذیرش خواهد شد.

در صورت عدم رعایت هریک نکات بالا، همکاران انبار از پذیرش کالا معذور هستند.

انبار مرجوعی مرکزی

“انبار مرجوعی مرکزی” در پنل مرکز فروشندگان در منوی گزارشات زیر منوی گزارش موجودی انبار قابل مشاهده است.

محصولاتی که در پنل در انبار مرجوعی مرکزی نمایش داده می‌شوند به شرح زیر هستند:

 • محصولاتی که فروشنده جهت دریافت آن‌ها، فرم عودت کالا را تکمیل کرده است.

 • محصولاتی که به دلیل داشتن نقص یا ایراد (فنی و ظاهری) از سمت مشتریان مرجوع شده‌اند.

موارد بالا در انبار مرجوعی مرکزی در پنل قابل مشاهده بوده و این محصولات در انبار دانش نگه‌داری می‌شوند.

برای تحویل کالاهایی که در بالا ذکر شده به این نکات توجه کنید:

۱ . در مراجعه‌ی حضوری حتما یادآوری کنید که محصولاتتان در انبار مرجوعی مرکزی در پنل ثبت شده یا جز محصولاتی است که زمان تحویل محموله، مغایرت در ورود کالا برایشان ثبت شده.

۲ . جهت تحویل کالا حتما باید کارت شناسایی معتبر همراه داشته باشید.

۳ . اگر نماینده‌ی شما یا پیک جهت تحویل کالا به انبار مراجعه می‌کند حتما توجه کنید که:

 • نماینده یا پیک باید کارت شناسایی معتبر داشته باشد.

 • در‌صورتی‌ که قرارداد شما حقیقی است، اصل کارت ملی شخص طرف قرارداد (صاحب پنل) همراه نماینده ارسال شود.

 • در‌صورتی‌که قرارداد شما حقوقی است، معرفی نامه معتبر با سربرگ و مهر شرکت همراه نماینده ارسال شود.

۴ . در‌صورتی‌که از ناوگان حمل‌و‌نقل دیجی‌کالا برای ارسال محموله به انبار استفاده می‌کنید، همه‌ی کالاهای مرجوعی و عودتی توسط ناوگان برای شما ارسال می‌شود.

لطفا توجه کنید که محصولاتی که به دلیل هر نوع مغایرت (لیبل، رنگ، بسته‌بندی، محتوا و مشخصات فنی و …) وارد انبار نشده و در زمان تحویل محموله در بخش ورود کالا مغایرت برایشان ثبت شده‌ در گزارش موجودی انبار در پنل قابل مشاهده نیستند، در واقع این کالاها به دلیل مغایرت وارد انبار و سیستم انبارداری نشده‌اند. این محصولات هم در انبار دانش جهت عودت به فروشندگان نگه‌داری شده و با مراجعه‌ی حضوری به آقای طلایی در انبار دانش به شما تحویل داده می‌شوند.

روزساعت کاری انبار مرجوعی مرکزی
شنبه تا پنج‌شنبه۱۶ - ۹
جمعه۱۲:۳۰ - ۷
تعطیل رسمی۱۲:۳۰ - ۷

مرکز پردازش شهر اصفهان

فروشندگان شهر اصفهان می‌توانند برای تحویل محموله‌های سایز کوچک خود به انبار اصفهان مراجعه کنند.

قبل از ارسال محصولات به انبار اصفهان حتما به این نکات توجه کنید:

۱ . در حال حاضر امکان پذیرش محصولاتی که ابعاد آن‌ها بزرگ‌تر یا مساوی از ۳۵ × ۴۵× ۶۵ سانتی‌متر است و وزنی بیشتر یا مساوی با ۱۵ کیلوگرم دارند، در انبار اصفهان وجود ندارد.

۲ . پذیرش کالاهای حجیم و سنگین مانند (اجاق گاز، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، یخچال، میز تلویزیون و مبلمان، هود و…) در انبار اصفهان امکان ندارد.

آدرس انبار اصفهان:

پل تمدن- خیابان خزایی – کوچه امین – دویست متر داخل کوچه سمت راست – سوله دیجی کالا – پلاک ۶

انبار شهر اصفهان روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۸:۰۰ صبح تا ساعت ۱۳:۰۰ و پنج‌شنبه ها از ساعت ۰۸:۰۰ صبح تا ۱۲:۰۰ ظهر آماده‌ی پذیرش محموله‌های فروشندگان است.

کالاها ۸ ساعت بعداز تحویل توسط فروشنده به واحد اصفهان، در پردازش انبار تهران خواهد بود.

انبار اصفهان از پذیرش کالاهای سایز بزرگ تا اطلاع ثانوی معذور است.

برای دیدن آدرس در گوگل مپ روی نقشه کلیک کنید.

مرکز پردازش شهر مشهد

فروشندگان شهر مشهد می‌توانند برای تحویل محموله‌های سایز کوچک خود به انبار مشهد مراجعه کنند.

قبل از ارسال محصولات به انبار مشهد حتما به این نکات توجه کنید:

۱ . در حال حاضر امکان پذیرش محصولاتی که ابعاد آن‌ها بزرگ‌تر یا مساوی از ۳۵ × ۴۵× ۶۵ سانتی‌متر است و وزنی بیشتر یا مساوی با ۱۵ کیلوگرم دارند، در انبار مشهد وجود ندارد.

۲ . پذیرش کالاهای حجیم و سنگین مانند (اجاق گاز، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، یخچال، میز تلویزیون و مبلمان، هود و…) در انبار مشهد امکان ندارد.

 ۳ . درصورتی‌که به تازگی تصمیم به ثبت‌نام در مرکز فروشندگان دیجی‌کالا دارید و در شهر مشهد زندگی می‌کنید فعلا آدرس انبار دانش دیجی‌کالا را در فرم ثبت‌نام به‌عنوان آدرس دوم اعلام کنید تا زمانی که امکان انتخاب انبار در پنل مهیا شود. (این گزینه در حال انجام توسط کارشناسان بخش فنآوری دیجی‌کالا است و پس از آماده شدن به شما اطلاع رسانی خواهد شد تا آدرس انبار خود را در پنل وارد کنید).

۴ . امکان چاپ لیبل در انبار مشهد برای فروشندگان وجود دارد اما توجه کنید که همکاران انبار لیبل را چاپ کرده و به فروشنده تحویل می‌دهند، وظیفه‌ی الصاق لیبل روی کالا به عهده‌ی فروشنده یا نماینده‌ی ارسالی به انبار است و همکاران انبار از الصاق لیبل روی محصولات معذور هستند.

۵ . هنگام ساخت محموله در پنل فروشندگان جهت ارسال به انبار مشهد، حتما آدرس انبار دانش را انتخاب کنید.

آدرس انبار مشهد:

میدان سپاد، بلوار بهارستان، بهارستان ۹، مجتمع انبارهای سپاد، سوله لجستیک دیجی کالا

انبار شهر مشهد روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۷:۰۰ صبح تا ساعت ۱۳:۰۰ بعد از ظهر و پنج‌شنبه ها از ساعت ۰۷:۰۰ صبح تا ۱۲:۰۰ ظهر آماده‌ی پذیرش محموله‌های فروشندگان است.

کالاها ۲۴ ساعت بعداز تحویل توسط فروشنده به واحد مشهد، در پردازش انبار تهران خواهد بود. 

به همین علت یک روز به بازه ارسال شما اضافه خواهد شد. مثلا:

اگر شما می توانید کالای خود را ۱ روزه به انبار مشهد تحویل دهید، باید بازه ارسال خود را ۲ روز انتخاب کنید. اگر شما می توانید کالای خود را ۲ روزه به انبار مشهد تحویل دهید، باید بازه ارسال خود را ۳ روز انتخاب کنید و الی آخر.

انبار مشهد از پذیرش کالاهای سایز بزرگ تا اطلاع ثانوی معذور است.

برای دیدن آدرس در گوگل مپ روی نقشه کلیک کنید.

نکات بسیار مهم درباره‌ی ارسال محموله به انبار

حتمااین مقاله را مطالعه کنید

نکات بسیار مهم درباره‌ی ارسال محموله به انبار

ورود به مقاله