آموزش کار با ویژگی ساخت محموله سفارش و انبارش (نحوه ایجاد محموله)

آموزش کار با ویژگی ساخت محموله سفارش و انبارش

بسته به اینکه محموله را برای سفارشات خود یا به منظور دپو (انبارش) به انبار ارسال می‌کنید، شما می‌توانید دو نوع محموله ایجاد کنید.

در این مقاله با نحوه کار با ویژگی ساخت محموله سفارش و انبارش در پنل فروشندگان دیجی‌کالا آشنا خواهیم شد.

با استفاده از این ویژگی شما باید برای سفارشات و دپو (انبارش) به صورت جداگانه محموله بسازید.

نکات مهم:

۱ . هنگام ساخت محموله سعی کنید که حتی الامکان تعداد کالا در هر محموله بیش‌ از ۵۰۰ عدد نباشد تا همکاران انبار بتوانند با سرعت و دقت بالاتری محموله های شما را پذیرش کنند.

۲٫ با توجه به محدود بودن ظرفیت بازه های زمانی ساخت محموله انبارش، در صورت پر شدن هر بازه زمانی از دسترس خارج خواهد شد.

۳ . همیشه ابتدا محموله سفارش بسازید سپس با توجه به موجودی باقی مانده محموله انبارش بسازید تا در خصوص کنترل موجودی به مشکل برنخورید.

۴ . با توجه به اینکه عدم ارسال به موقع محموله یا ارسال به انبار اشتباه، امکان عملکرد منظم همکاران انبار را غیرممکن ساخته و موجب نارضایتی کلیه فروشندگان خواهد شد، عدم مراجعه در بازه زمانی انتخاب شده یا مراجعه به انبار اشتباه، از سه شنبه ۱۲ آذر ۹۸ مشمول جریمه مطابق لیست زیر خواهد شد:

 1. اگر در ماه کمتر از ۱۰ محموله ارسال کنید، برای بیشتر از ۲۰% تاخیر در ارسال محموله یا ارسال به انبار اشتباه  – به ازای هر محموله که با تاخیر/اشتباه ارسال کرده اید ۳۰۰،۰۰۰ ریال
 2. اگر در ماه بین ۱۰ تا ۲۰ محموله ارسال کنید، برای برای بیشتر از ۲۰% تاخیر در ارسال محموله یا ارسال به انبار اشتباه  – به ازای هر محموله که با تاخیر/اشتباه ارسال کرده اید ۵۰۰،۰۰۰ ریال
 3.  اگر در ماه بیشتر از ۲۰ محموله ارسال کنید، برای بیشتر از ۲۰% تاخیر در ارسال محموله یا ارسال به انبار اشتباه  – به ازای هر محموله که با تاخیر/اشتباه ارسال کرده اید ۷۰۰،۰۰۰ ریال

محموله های ارسالی با پست و ناوگان دیجی کالا از این قانون مستثنی هستند.

۵ . ارسال کالای بزرگ/متوسط با پست

اگر محموله کالای بزرگ/متوسط خود را با خدمات پست ارسال می کنید، حتما به آدرس انبار بادامک ارسال کنید. انبار دانش کالاهای بزرگ/متوسط را پذیرش نمی کند و فقط پذیرای محموله های پستی کوچک است.

آدرس انبار بادامک (کالاهای بزرگ و متوسط): جاده قدیم فتح، سه راه شهریار، بعد از سعید آباد، کنار انبار کاله، زیر گذر پل بادامک (به سمت راست)، جاده ورامینک، پلاک ۱۷ درب سبز رنگ

کد پستی  : ۳۳۵۳۱۱۸۳۸۱

 

۱ . در پنل فروشندگان، از منوی سفارشات زیر منوی  سفارش‌های تایید شده را انتخاب کنید.

در این صفحه می توانید کلیه سفارشات تایید شده خود را مشاهده کنید و اقدام به ساخت محموله فرمایید.

۲ . با کلیک روی هر یک از دکمه های فیلتر، کالاهای خود را مطابق نیاز فیلتر کنید:

 • فیلتر ارسال توسط دیجی‌کالا یعنی کالای شما توسط دیجی‌کالا برای خریدار ارسال خواهد شد. این دکمه به صورت پیش فرض انتخاب شده است.
 • فیلتر گذشته و امروز تمامی سفارشات امروز و روزهای قبل (اگر سفارش ارسال نشده از روزهای قبل داشته باشید) نشان می دهد. سفارشاتی که از روز های قبل باقی مانده باشند با رنگ قرمز روشن نمایش داده می شوند.
 • فیلتر فردا به بعد سفارشاتی که سررسید ارسال آنها فردا به بعد می باشند نشان می دهد.
 • فیلترهای وضعیت موجودی، تعداد سفارشات شما را بر اساس موجود یا ناموجود بودن کالاها فیلتر می کند.
 • فیلتر ماهیت کالا می تواند کالاهای شما را بر اساس سایز آن (کوچک/بزرگ/متوسط) فیلتر کند.
 • فیلتر وضعیت تعداد سفارشاتی که در حال پردازش در انبار باشند نشان می دهد.
 • فیلتر وضعیت در حال پردازش در انبار به این معنا است که این سفارشات از جانب شما به انبار ارسال شده اند و در حال آماده سازی و ارسال می باشند. تا زمانی که کالا برای مشتری ارسال و از انبار دیجی‌کالا خارج شود، در این فیلتر نمایش داده می شود.
 • لطفا توجه داشته باشید که همه سفارشاتی که شما مشاهده و ارسال می کنید بلافاصله برای مشتری ارسال نمی شود. گاهی مشتری درخواست می‌کند که کالا را چند روز بعد از تاریخ ثبت سفارش دریافت کند، لذا بعد از آماده سازی توسط انبار تا رسیدن زمان درخواستی مشتری سفارش در انبار می ماند و در فیلتر در حال پردازش در انبار قابل مشاهده خواهد بود.

همچنین می توانید در قسمت جستجو بر اساس دسته بندی، کد محصول، کد تنوع، کد فروشنده یا عنوان جستجو کنید.

در همین صفحه با کلیک روی علامت سه نقطه می توانید جزییات هر سفارش را جداگانه مشاهده کنید و با کلیک روی علامت ضربدر صفحه جزییات را ببندید.

همچنین می توانید با کلیک روی دکمه مشاهده جزییات همه سفارش‌ها، لیستی از جزییات تمام سفارشات را مشاهده کنید. جزییات نمایش داده شده بر اساس آخرین سفارش، از بالا مرتب شده است.

با کلیک روی دکمه خروجی اکسل نیز می توانید جزییات سفارشات را در قالب یک فایل اکسل دریافت کنید.

۳ . برای ساخت محموله پس از فیلتر کردن کالاها بر اساس تعهد ارسال گذشته و امروز یا فردا به بعد، باید کالاها را بر اساس ماهیت کالا برای قراردادن در محموله انتخاب کنید:

 • کالاهای کوچک باید در یک محموله قرار بگیرند و به انبار کالاهای کوچک (دانش، شرق ۱، فتح) ارسال شوند.
 • کالاهای بزرگ و متوسط باید در یک محموله قرار بگیرند و به انبار کالاهای بزرگ (شرق ۱ و بادامک) ارسال شوند.

در قسمت ردیف کالاها را برای ایجاد محموله انتخاب کنید سپس روی دکمه ایجاد محموله کلیک کنید.
با کلیک روی مربع کنار کلمه ردیف، می توانید تمامی کالاهای لیست را همزمان انتخاب کنید.

لطفا توجه کنید فقط در صورت انتخاب فیلتر های گذشته و امروز یا فردا به بعد (یا هر دو) امکان ایجاد محموله وجود دارد.

4

3

۴ . پس از کلیک روی دکمه ایجاد محموله وارد صفحه ایجاد محموله برای سفارش‌ها خواهید شد.

در این صفحه اطلاعات محموله را وارد کنید:

روش تحویل، محل تحویل، اندازه محموله، تاریخ دریافت محموله، بازه زمانی دریافت محموله

* بازه زمانی دریافت محموله با توجه به ظرفیت و ساعات کاری انبار قابل انتخاب است. اگر بازه ای قابل انتخاب نباشد، به این معناست که ظرفیت آن تکمیل است و باید ساعت دیگری را انتخاب کنید. 

این ویژگی باعث می شود که ترافیک انبار به صورت منظمی در تمامی ساعات کاری تقسیم شود و مدت انتظار در صف انبار کاهش پیدا کند.

لطفا توجه کنید که حتما در تاریخ و بازه زمانی که انتخاب می کنید محموله را به انبار تحویل دهید. عدم تحویل محموله در ساعت انتخاب شده علاوه بر اینکه موجب تاخیر در فرایند تحویل محموله در انبار خواهد شد، در امتیاز عملکرد فروشنده نیز تاثیر خواهد داشت (محموله های ارسال از طریق پست و ناوگان حمل و نقل دیجی‌کالا از این قاعده مستثنی هستند).

* اگر ناوگان دیجی‌کالا برای شما فعال باشد گزینه روش تحویل توسط دیجی‌کالا در بخش روش تحویل قابل مشاهده خواهد بود. در صورت فعال بودن و انتخاب این گزینه، محل تحویل محموله آدرس انبار شما خواهد بود.

*در صورتی که کالای خود را از طریق پست ارسال میکنید، روش تحویل را “توسط پست” انتخاب کنبد.

در صورتی که فروشنده تهران هستید، امکان انتخاب روش تحویل: انبار سیار برای شما در پنل قابل رویت خواهد بود و شما میتوانید محموله سایز کوچک خود را به نزدیکترین انبار سیار تحویل دهید. انبار سیار همیشه در یک نقطه ثابت قرار ندارد و ممکن است در سطح شهر تغییر کند پس حتما آدرس انبار سیار را قبل از تکمیل ساخت محموله در پنل چک کنید.
* حداکثر زمانی که می توانید برای تاریخ دریافت محموله انتخاب کنید روز جاری به اضافه ۷ روز کاری است.

اگر هنگام انتخاب کالاها برای ساخت محموله، ماهیت کالاها را بر اساس سایز تفکیک نکرده باشید (کالاهای کوچک بزرگ و متوسط را با هم انتخاب کرده باشید)، سیستم به صورت هوشمند ماهیت کالا را تشخیص داده و محموله ها را تفکیک میکند: کالاهای کوچک در یک محموله و کالاهای بزرگ/متوسط در یک محموله

۵ . قبل از  ساخت محموله می توانید با حرکت دادن موس روی ستون تعداد ارسالی، با کلیک روی علامت های مثبت و منفی تعداد کالای ارسالی را بر اساس سقف مجاز برای ارسال کالا کم یا زیاد کنید. توجه داشته باشید در این قسمت امکان اضافه کردن کالا فقط تا سقف تعداد سفارش مقدور است (برای توضیحات بیشتر به انتهای مقاله رجوع کنید).

همچنین می توانید با کلیک روی علامت سطل آشغال، سفارش را از محموله حذف کنید.

۶ . پس از  وارد کردن اطلاعات محموله، روی دکمه ساخت نهایی محموله کلیک کنید یا با کلیک روی دکمه انصراف ساخت محموله را لغو کنید.

۷ . پس از کلیک روی دکمه ساخت نهایی محموله، پیغامی مبنی بر تایید عملیات دریافت خواهید کرد و می توانید از سریال های تولیدی پرینت بگیرید.

13

12

۸ . پس از این مرحله وارد صفحه لیست محموله ها خواهید شد. در این صفحه لیست تمامی محموله های شما قابل مشاهده است.

شما می توانید بر اساس گزینه های شماره محموله، شماره سریال، کد تنوع، کد فروشنده، وضعیت محموله و تاریخ ایجاد یا دریافت محموله و با کلیک روی علامت ذره بین، محموله مورد نظر خود را جستجو کنید.

برای پاک کردن جستجو روی علامت ضربدر کلیک کنید.

همچنین می توانید با کلیک روی دکمه های توسط فروشنده یا توسط دیجی‌کالا محموله ها را بر اساس نوع ارسال فیلتر کنید.

لطفا توجه کنید که گزینه توسط دیجی‌کالا ویژه فروشندگانی است که سرویس حمل و نقل دیجی‌کالا برای ایشان فعال شده باشد. (شما می‌توانید از طریق فرم درخواست ناوگان درخواست استفاده از ناوگان حمل و نقل دیجی‌کالا را ارسال کنید.)

با کلیک روی فیلتر سفارش محموله هایی که برای آنها سفارش داشته اید خواهید دید و فیلتر انبارش محموله های بدون سفارش (دپو) را نشان می دهد.

۹ . اگر جستجوی خود را بر اساس وضعیت محموله قرار دهید، می توانید با یکی از چهار وضعیت زیر محموله های خود را جستجو کنید:

 • آماده ارسال/تحویل،
 • دریافت شده،
 • دریافت ناقص،
 • دریافت نشده.

اگر محموله در وضعیت در وضعیت آماده ارسال/تحویل باشد، شما می توانید از رسید محموله، لیبل سریال کالاها و لیبل محموله پرینت بگیرید.

همچنین می توانید با کلیک روی علامت سطل آشغال، محموله حذف کنید.

۱۰ . پس از پیدا کردن محموله های مورد نظر خود، می توانید مشخصات محموله را در لیست پایین صفحه مشاهده کنید.

با کلیک روی هر شماره محموله وارد صفحه جزییات محموله خواهید شد.

۱۱ . در صفحه جزییات محموله شما می توانید اطلاعات محموله را مشاهده کنید و رسید تحویل محموله را دریافت کنید و یا از اطلاعات محموله خروجی اکسل بگیرید.

اگر تعداد کالاهای موجود در محموله زیاد باشد، با استفاده از بخش جستجو و فیلتر می توانید کالای مورد نظر خود را پیدا کنید. در پایین صفحه لیست سفارشات این محموله قابل مشاهده است.

در همین صفحه با کلیک روی علامت مثبت، می توانید جزییات کالاهای هر محموله را مشاهده کنید.

با کلیک روی علامت منفی لیست به حالت قبلی نمایش داده خواهد شد.

در صورتی که وضعیت محموله آماده ارسال/تحویل باشد، شما میتوانید لیبل سریال هر کالا را از اینجا نیز پرینت بگیرید.

۱۲ . با کلیک روی منوی محموله ها و انتخاب زیر منوی لیست محموله ها می توانید به صفحه محموله ها باز گردید.

 

برای امکان انبارش (دپو) کالا در انبارهای دیجیکالا، کالا باید در ۳۰ روز گذشته حداقل ۵۰ عدد فروش عادی داشته باشد تا واجد شرایط انبارش در انبار باشد. یعنی فروش کالا در پروموشن و شگفت در این محاسبه منظور نمی‌شود.

اگر کالا در ۳۰ روز گذشته زیر ۵۰ عدد فروش عادی (به جز شگفت و پروموشن) داشته باشد، امکان ساخت محموله انبارش در پنل وجود نخواهد داشت.

اگر کالا  واجد شرایط انبارش باشد، مقدار کالای قابل انبارش برابر با ۲۰ درصد تعداد فروش کالا در ۳۰ روز گذشته خواهد بود. برای مثال اگر در ۳۰ روز گذشته ۱۰۰ عدد از یک کالا فروخته اید، ۲۰ عدد از آن کالا امکان انبارش خواهد داشت.

۱ . با کلیک روی منوی محموله ها و انتخاب زیر منوی ایجاد محموله برای انبار وارد صفحه ساخت محموله می شوید.

۲ . شما می توانید در قسمت جستجو بر اساس کد تنوع، کد محصول یا کد کالای فروشنده کالای مورد نظر خود را جستجو کنید.

همچنین با استفاده از فیلترهای مشاهده همه یا انتخاب شده ها می توانید نتایج جستجو را محدود کنید.

با استفاده از فیلتر ماهیت کالا می توانید کالای خود را بر اساس سایز دسته بندی کنید.

حتما هنگام ساخت محموله برای کالاهای کوچک محموله جدا بسازید و برای کالاهای بزرگ/متوسط هم یک محموله جدا بسازید.

۳٫ پس از انتخاب کالاهای مورد نظر، برای ایجاد محموله انبارش (دپو) روی دکمه ایجاد محموله کلیک کنید.

۴ . پس از کلیک روی دکمه ایجاد محموله وارد صفحه ایجاد محموله برای انبار خواهید شد.

در این صفحه اطلاعات محموله را وارد کنید:

روش تحویل، محل تحویل، اندازه محموله، تاریخ دریافت محموله، بازه زمانی دریافت محموله

* بازه زمانی دریافت محموله با توجه به ظرفیت و ساعات کاری انبار قابل انتخاب است. اگر بازه ای قابل انتخاب نباشد، به این معناست که ظرفیت آن تکمیل است و باید ساعت دیگری را انتخاب کنید. 

این ویژگی باعث می شود که ترافیک انبار به صورت منظمی در تمامی ساعات کاری تقسیم شود و مدت انتظار در صف انبار کاهش پیدا کند.

لطفا توجه کنید که حتما در تاریخ و بازه زمانی که انتخاب می کنید محموله را به انبار تحویل دهید. عدم تحویل محموله در ساعت انتخاب شده علاوه بر اینکه موجب تاخیر در فرایند تحویل محموله در انبار خواهد شد، در امتیاز عملکرد فروشنده نیز تاثیر خواهد داشت (محموله های ارسال از طریق پست و ناوگان حمل و نقل دیجی‌کالا از این قاعده مستثنی هستند).

* اگر ناوگان دیجی‌کالا برای شما فعال باشد گزینه روش تحویل توسط دیجی‌کالا در بخش روش تحویل قابل مشاهده خواهد بود. در صورت فعال بودن و انتخاب این گزینه، محل تحویل محموله آدرس انبار شما خواهد بود.

*در صورتی که کالای خود را از طریق پست ارسال میکنید، روش تحویل را “توسط پست” انتخاب کنبد.

در صورتی که فروشنده تهران هستید، امکان انتخاب روش تحویل: انبار سیار برای شما در پنل قابل رویت خواهد بود و شما میتوانید محموله سایز کوچک خود را به نزدیکترین انبار سیار تحویل دهید. انبار سیار همیشه در یک نقطه ثابت قرار ندارد و ممکن است در سطح شهر تغییر کند پس حتما آدرس انبار سیار را قبل از تکمیل ساخت محموله در پنل چک کنید.

* حداکثر زمانی که می توانید برای تاریخ دریافت محموله انتخاب کنید روز جاری به اضافه ۷ روز کاری است.

اگر هنگام انتخاب کالاها برای ساخت محموله، ماهیت کالاها را بر اساس سایز تفکیک نکرده باشید (کالاهای کوچک بزرگ و متوسط را با هم انتخاب کرده باشید)، سیستم به صورت هوشمند ماهیت کالا را تشخیص داده و محموله ها را تفکیک میکند: کالاهای کوچک در یک محموله و کالاهای بزرگ/متوسط در یک محموله

۵ . قبل از  ساخت محموله می توانید با حرکت دادن موس روی ستون تعداد ارسالی، با کلیک روی علامت های مثبت و منفی تعداد کالای ارسالی را بر اساس سقف مجاز برای ارسال کالا کم یا زیاد کنید (برای توضیحات بیشتر به انتهای مقاله رجوع کنید).
همچنین می توانید با کلیک روی علامت سطل آشغال، کالا را از محموله حذف کنید.

۶ . پس از  وارد کردن اطلاعات محموله، روی دکمه ساخت نهایی محموله کلیک کنید یا با کلیک روی دکمه انصراف ساخت محموله را لغو کنید.

۷ . پس از کلیک روی دکمه ساخت نهایی محموله، پیغامی مبنی بر تایید عملیات دریافت خواهید کرد و می توانید از سریال های تولیدی پرینت بگیرید.

14

12

۸ . پس از این مرحله مجدد وارد صفحه لیست محموله ها خواهید شد. در این صفحه لیست تمامی محموله های شما قابل مشاهده است و شما می توانید با استفاده از فیلترهای سفارش و انبارش محموله های ساخته شده و وضعیت آنها را مشاهده کنید.

نکته:

اگر بعد از ساخت محموله (سفارش یا انبارش) محموله بیش از ۵ روز در وضعیت آماده ارسال/تحویل بماند، روز ششم امکان ایجاد محموله جدید وجود نخواهد داشت تا وقتی که محموله قبلی ارسال یا از پنل حذف شود. 

 

قبلا برای حذف محموله لازم بود فروشنده با مرکز پشتیبانی فروشندگان دیجی کالا تماس گرفته و محموله تا ۴۸ ساعت بعد به صورت دستی توسط همکاران پشتیبانی از لیست محموله ها حذف میشد.

حالا ویژگی حذف محموله به پنل شما اضافه شده است و شما می توانید تا وقتی که محموله در مرحله “آماده ارسال/تحویل” قراردارد (قبل از گرفتن نوبت در انبار)، خودتان نسبت به حذف محموله اقدام کنید.

نکته:

اگر از خدمات حمل و نقل ناوگان دیجی‌کالا استفاده می کنید، تا قبل از ساخت مرسوله امکان حذف محموله را خواهید داشت. بعد از ساخت مرسوله حذف محموله امکانپذیر نخواهد بود.

برای حذف محموله مراحل زیر را باید طی کنید:

۱ . ابتدا وارد منوی محموله ها شوید و زیر منوی لیست محموله ها را انتخاب کنید.

۲ . فیلتر های جستجو را روی وضعیت محموله و آماده ارسال/تحویل قرار دهید.

۳ . یک آیکون به شکل سطلی قرمز رنگ در ستون انتهایی مشاهده می کنید. روی آن کلیک کنید.

۴ . درخواست حذف محموله را تایید کنید.

محموله های حذف شده در لیست محموله ها کماکان قابل مشاهده خواهند بود.

ممکن است گاهی این اتفاق بیفتد که شما محموله‌ای را به‌صورت کامل به انبار ارسال کرده اید اما بعد از تحویل و ورود به انبار، در پنل در لیست محموله‌ها با عنوان محموله ناقص به شما نمایش داده شود.

در این موارد گاهی به علت اشتباه اپراتور انبار، محموله‌ی شما «دریافت ناقص» ثبت می‌شود.

در واقع برخی از آیتم های محموله‌ی شما در هنگام ثبت محموله توسط اپراتور انبار ورود نخورده است.

در این مواقع وقتی کالای شما در انبار پیدا شد، اپراتور انبار این امکان را دارد تا یک محموله جدید بسازد و در آن محموله جدید کالا را در انبار جایگذاری کند.

اگر این موضوع اتفاق بیفتد، زمانی که شما در پنل فروشندگان از منوی محموله‌ها، لیست محموله‌ها را انتخاب کنید عنوان جدیدی را مشاهده می‌کنید.

 1. در قسمت روش تحویل با گزینه‌ی «اپراتور انبار» مواجه خواهید شد.
 2. روی گزینه‌ی اپراتور انبار کلیک کنید.
 3. پس از انتخاب اپراتور انبار مشخصات کامل محموله‌ای که ورود ناقص بوده به شما نمایش داده می‌شود.

همچنین در این مواقع در قسمت پیام‌های پنل، پیامی با عنوان محموله‌ی جبرانی برای شما ارسال خواهد شد.

همان‌طور که در متن پیام هم مشاهده می‌کنید شماره‌ی محموله‌ی ناقص و شماره محموله‌ی جبرانی برای شما ارسال شده است.

حتما توجه کنید که شما بابت محموله‌ی ناقصی که اشتباه همکاران انبار بوده جریمه نمی‌شوید. همچنین برای چاپ لیبل محموله جبرانی هم از شما هزینه ای کسر نخواهد شد.

سقف مجاز برای ارسال چطور محاسبه می شود؟

امکان ارسال بیش از سقف مجاز وجود ندارد و فقط امکان کاهش تعداد سقف مجاز وجود دارد.

 • اگر در حال ایجاد محموله برای سفارشات خود هستید، سقف مجاز ارسال برابر با تعداد سفارش است.
 • اگر در حال ایجاد محموله برای دپو( انبارش) هستید، سقف مجاز ارسال با شرایط زیر محاسبه می شود:

برای استفاده از امکان انبارش (دپو) کالا در انبارهای دیجی‌کالا، کالا باید در ۳۰ روز گذشته حداقل ۵۰ عدد فروش عادی داشته باشد تا واجد شرایط انبارش در انبار باشد. فروش کالا در پروموشن و شگفت در این محاسبه منظور نمی‌شود.

اگر کالا در ۳۰ روز گذشته زیر ۵۰ عدد فروش عادی (به جز شگفت و پروموشن) داشته باشد، امکان ساخت محموله‌ی انبارش برای فروشنده وجود ندارد.

اگر کالا واجد شرایط انبارش باشد، مقدار کالای قابل انبارش برابر با ۲۰ درصد تعداد فروش کالا در ۳۰ روز گذشته خواهد بود.

برای مثال: اگر شما در ۳۰ روز گذشته ۱۰۰ عدد از یک کالا فروخته باشید،۲۰ عدد از آن کالا، امکان انبارش خواهد داشت.

اهمیت لیبل سریال و لیبل محموله:

توجه کنید که چاپ و الصاق لیبل محموله و سریال الزامی است. 

چنانچه می خواهید انبار دیجی‌کالا چاپ و الصاق لیبل را برای شما انجام دهد، هزینه‌ی چاپ هر یک عدد لیبل در انبار دیجی‌کالا، مبلغ ۲۰۰۰ هزار تومان است. این هزینه به‌صورت نقدی دریافت نمی‌شود و در صورتحساب شما محاسبه خواهد شد.

همچنین همراه داشتن رسید تحویل محموله هنگام تحویل محموله به انبارهای دیجی کالا الزامی است و در صورت همراه نداشتن رسید تحویل محموله، همکاران انبار از پذیرش محموله معذور هستند.

 • مراجعه کنندگان حضوری می‌توانند با در دست داشتن رسید تحویل محموله به گیت های ترمینال مراجعه کنند و اپراتورهای انبار محموله های که رسید تحویل آن به همراه مراجعه کننده باشد را پذیرش خواهند کرد.

 • فروشندگانی که از پست و … جهت ارسال محموله های خود استفاده می کنند، در صورتی محموله های آنها از پست دریافت می شود که رسید تحویل محموله  بر روی کارتن پستی درج شده باشد؛ در غیر اینصورت بسته پستی از پست تحویل گرفته نخواهد شد. 

 • فروشندگانی که از ناوگان حمل و نقل دیجی‌کالا استفاده می کنند، باید رسید تحویل محموله را روی کارتن هایی که کالاهای هر محموله در آن قرار دارد الصاق کنند؛ در غیر اینصورت محموله پذیرش نخواهد شد.

سوالات پر تکرار

چرا برای کالایی که سابقه فروش ندارد امکان ساخت محموله انبارش (دپو) وجود ندارد؟

زیرا هدف این پروژه ارسال کالاهایی به انبار است که یا دارای سفارش هستند و یا نهایتا تا یک ماه فروش رفته و از انبار خارج می شوند. لذا تا قبل از زمان فروش کالا و بررسی سابقه فروش آن امکان ساخت محموله انبارش (دپو) برای کالاهای بدون سابقه فروش وجود ندارد و تعداد مجاز برای ارسال به انبار با تعداد سفارش برابر است.

چرا برخی از کالاها با وجود داشتن سابقه فروش خوب امکان ساخت محموله انبارش (دپو) ندارند؟

یکی از شرایط اولیه کالا برای ارسال به صورت دپو فعال بودن کالا میباشد. اگر کالای شما غیرفعال باشد امکان ساخت محموله نخواهد داشت.

سفارشاتی که در فیلتر “در حال پردازش انبار” هستند چه سفارشاتی هستند؟ آیا نیاز به ارسال دارند؟

فیلتر در حال پردازش در انبار به این معنا است که این سفارشات از جانب شما به انبار ارسال شده اند و در حال آماده سازی و ارسال می باشند. تا زمانی که کالا برای مشتری ارسال و از انبار دیجی‌کالا خارج شود، در این فیلتر نمایش داده می شود.

در منوی سفارش‌های تاییدشده فیلتر “وضعیت موجودی: موجود” چه سفارشاتی را نمایش می دهد؟

در دو حالت سفارش در این فیلتر نمایش داده میشود :

۱٫ کالا دارای موجودی در انبار دیجی کالا است.

۲٫ کالا به تعداد سفارش محموله شده و اکنون به تعداد سفارش موجودی در راه دارد.

چرا در لیست سفارشات بعضی از ردیف ها به رنگ قرمز درآمده است؟

سفارشاتی که تاریخ تعهد ارسال آنها به انبار دیجی کالا گذشته و ارسال نشده است به رنگ قرمز نمایش داده می شود.