شما هم بفروشید! قیمت‌گذاری روی کالاهای درج شده در دیجی‌کالا
شما هم بفروشید! قیمت‌گذاری روی کالاهای از قبل درج شده در دیجی‌کالا

شما هم بفروشید!

شما به‌عنوان فروشنده در مرکز فروشندگان دیجی‌کالا، می‌توانید به صورت خودکار کالاهایی را که از قبل در سایت دیجی‌کالا درج شده‌اند، به پنلتان انتقال داده و با نام خودتان و قیمتی که در نظر دارید اقدام به فروش کالاهایتان کنید. در واقع فروشنده‌ی دیجی‌کالا می‌تواند از امکان «صدور مجوز فروش» در پنل مرکز فروشندگان دیجی‌کالا استفاده کند.

  • صدور مجوز فروش کالا در شرایطی امکان‌پذیر است که مشخصات کامل کالا توسط دیجی‌کالا یا فروشنده‌ی دیگری در سایت دیجی‌کالا درج شده باشد. در این حالت شما به عنوان فروشنده‌ی همان کالا، می‌توانید کالا را با نام فروشگاهتان، قیمت‌گذاری کرده و شروع به فروش کالا کنید.

  • صدور مجوز فروش کالا به این معنی است که فروشنده، محتوای کالای مورد نظرش را به‌صورت کامل بررسی کرده و پذیرفته است که کالا هیچ مغایرتی از نظر محتوا و عکس با کالای درج شده ندارد.

 

برای آموزش درج و قیمت گذاری برای کالاهایی که از قبل در سایت درج نشده اند و برای اولین بار در سایت قرار می گیرند، به مقاله درج و قیمت‌گذاری کالای جدید در پنل فروشندگان مراجعه کنید.

به این نکات توجه کنید:

  • به مجوز فروش کالاهایی که به صورت خودکار به پنل خود اضافه می‌کنید، دقت کنید.

  • عنوان کالا، برند کالا، جزییات تصاویر، شرح، مشخصات فنی و تمامی اطلاعات کالا که در سایت دیجی‌کالا ثبت شده است باید با کالای موردنظر شما برای فروش مطابقت داشته باشد.

  • در صورت مغایرت مشخصات، کالای شما در انبار دیجی‌کالا تحویل گرفته نمی‌شود.

انتقال کالا به پنل فروشنده

برای درج اطلاعات محصول از منوی «محصولات» گزینه‌ی «جستجو یا درج محصول» را انتخاب کنید.

۱ . در صفحه‌ی جدید در بخش «جست‌و‌جوی کالا» نام محصول یا کد کالا را که قصد فروش آن‌را دارید جست‌و‌جو کنید.

۲ . درصورتی‌که از نام محصول یا کد آن اطمینان ندارید، می‌توانید از فیلترهای کنار صفحه (دسته‌بندی، برند، وضعیت کالا و اصالت کالا) برای جست‌وجوی آسان تر استفاده کنید.

۳ . پس از جست‌وجو، نتایج به دست آمده را بررسی کرده و کالای مورد نظرتان را پیدا کنید.

۴ . نتایج جست‌وجو که شامل اطلاعات محصول که شامل تصویر کالا، گروه، وضعیت، تعداد تنوع فعال و کمترین قیمت فروش روی سایت است به شما نمایش داده می‌شود.

۵ . با کلیک روی نام کالا، صفحه‌ی محصول در سایت دیجی‌کالا باز شده و شما می‌توانید مشخصات کامل و تصاویر محصول را مشاهده و بررسی کنید.

۶ . اگر از مشخصات کالا اطمینان کامل دارید، روی دکمه‌ی شما هم بفروشید کلیک کنید.

انتخاب کالا را تایید کنید تا وارد مرحله درج تنوع و قیمت گذاری شوید.

۱ . کمیسیون کالای مورد نظر به شما نمایش داده می‌شود و درصورتی‌که تمایل به ادامه‌ی فرآیند دارید، روی دکمه‌ی ادامه را کلیک کنید.

۲ . در صورتی‌که روی دکمه‌ی ادامه کلیک کنید این کالا با مشخصات کامل به لیست محصولات شما اضافه می‌شود و نیازی نیست مشخصات محصول را دوباره درج کنید.

۳ . دقت کنید تمام مشخصات کالا با محصولی که قصد فروشش را دارید یکسان باشد.

اکنون شما فروشنده‌ی این کالا هستید و می‌توانید برای محصولتان تنوع جدید اضافه کنید.

در قدم بعدی روی دکمه‌ی درج تنوع برای این کالا کلیک کنید.

درج تنوع یا همان قیمتگذاری کالا

در صفحه‌ی درج تنوع، تنوع مجاز برای کالای شما قابل مشاهده است.

  • درصورتی‌که گروه کالایی محصول شما دارای تنوع رنگ باشد، در صفحه‌ی درج تنوع، تمام رنگ‌های محصول نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید رنگ‌ یا رنگ‌های محصولتان را انتخاب کرده و سپس اطلاعات خواسته شده را تکمیل کرده و قیمت‌گذاری کنید.

  • درصورتی‌که گروه کالایی محصول شما دارای تنوع سایز باشد، در صفحه‌ی درج تنوع، تمام سایزهای محصول نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید سایز یا سایزهای محصولتان را انتخاب کرده و سپس اطلاعات خواسته شده را تکمیل کرده و قیمت‌گذاری کنید.

  • درصورتی‌که گروه کالایی محصول شما بدون رنگ و سایز باشد، فقط کافی‌ست اقدام به تکمیل اطلاعات و قیمت‌گذاری کنید.

در واقع اگر قصد فروش یک کالا مثلا یک پاوربانک را در رنگ‌های مختلف دارید، نیازی نیست چند بار این کالا را درج کنید، فقط کافی‌ست یکبار مشخصات محصول را وارد کرده و تصاویر رنگ‌های مختلف را بارگذاری کنید، سپس هنگام قیمت‌گذاری برای رنگ‌های مختلف درج تنوع (قیمت‌گذاری) انجام دهید.

با انتخاب سایز، رنگ و یا کلیک روی دکمه افرودن تنوع وارد مرحله وارد کردن جزییات و قیمت کالا خواهید شد:

گارانتی کالا: گارانتی‌های ثبت شده در دیجی‌کالا، مناسب با گروه کالایی شما اختصاص داده شده و  شما می‌توانید گارانتی محصولتان را از لیست انتخاب کنید.

  • درصورتی‌که گارانتی مورد نظرتان را پیدا نکردید می‌توانید روی دکمه‌ی درخواست گارانتی جدید کلیک کرده و درخواستتان را تکمیل و ارسال کنید.

  • توجه کنید که اگر برند محصولتان را متفرقه انتخاب کرده باشید، در پیش فرض گارانتی‌های ثبت شده فقط گارانتی سلامت فیزیکی کالا نمایش داده می‌شود.

کانال فروش: این مورد به‌صورت پیش‌فرض انتخاب شده و قابل انتخاب توسط شما نیست.

ارسال توسط: این مورد به‌صورت پیش‌فرض انتخاب شده و قابل انتخاب توسط شما نیست.

فعال/غیرفعال: درصورتی‌که تمایل دارید کالا را به‌فروش برسانید حتما گزینه‌ی فعال را روشن کنید.

بازه زمانی ارسال: با استفاده از قابلیت بازه زمانی ارسال می‌توانید تاریخ ارسال کالا را مشخص کنید. زمان تعیین شده توسط شما، در صفحه‌ی اصلی کالا روی سایت دیجی‌کالا به کاربران نمایش داده می‌شود و کاربر با دانستن این موضوع که کالای مورد نظر در چند روز آینده آماده‌ی ارسال است خریدش را انجام می‌دهد.

حداکثر سفارش در سبد: حداکثر تعداد کالایی است که مشتری اجازه دارد در یک بار خـرید از تنوع کـالای شما سفارش دهد؛ فراموش نکـنید کـه این گـزینه با مـوجـودی انبار شـما متفاوت است.

موجودی نزد شما: تعداد دقیق موجودی کالای شما برای فروش است.

کد محصول فروشنده: تکمیل این گزینه اختیاری است. اگر آن را وارد کنید در سایت دیجی‌کالا برای خریداران نمایش داده نمی‌شود فقط اشخاصی که به پنل شما دسترسی دارند می‌توانند این کد را ببینند. در واقع کد محصول فروشنده کدی است که شما در سیستم داخلی و حسابداری شخصی‌تان از آن استفاده می‌کنید.

قیمت مرجع: قیمت مرجع و محاسبات محدوده‌ی قیمت‌گذاری متناسب با گروه کالایی به‌صورت سیستمی انجام شده و بر پایه‌ی قیمت عرف بازار برای هر کالا محاسبه می‌شود. هنگام قیمت‌گذاری اگر قیمت وارد شده بسیار پایین‌تر یا بسیار بالاتر از قیمت مرجع باشد، با پیغام خطا مواجه خواهید شد.

قیمت فروش (ریال): قیمت نهایی است که مشتری برای خرید کالای شما پرداخت می‌کند. قیمت کالا روی سایت به تومان نمایش داده می‌شود ولی در پنل باید به ریال وارد شود.

لطفا هنگام قیمت گذاری حتما به تعداد صفرها دقت کنید.

درصورتی‌که تعداد تنوع‌های شما بیشتر از یکی است می‌توانید روی دکمه‌ی افزودن تنوع جدید کلیک کرده و سایر تنوع‌ها را اضافه کنید.

در پایان روی دکمه‌ی افزودن به لیست تنوع کلیک کنید.