آموزش ایجاد رسید تحویل محموله‌ در پنل فروشندگان
آموزش ایجاد رسید تحویل محموله‌ در پنل فروشندگان

توجه!

لطفا توجه کنید که همراه داشتن رسید تحویل محموله (دو نسخه) هنگام تحویل محموله به انبارهای دیجی کالا الزامی است و در صورت همراه نداشتن رسید تحویل محموله، همکاران انبار از پذیرش محموله معذور هستند. 

 • مراجعه کنندگان حضوری می‌توانند با در دست داشتن دو نسخه از رسید تحویل محموله به گیت‌های ترمینال مراجعه کنند. همکاران انبار محموله را تحویل گرفته و یکی از دو نسخه‌ی رسید تحویل محموله را همراه مهر و امضا به شما تحویل می‌دهند.

 • فروشندگانی که از پست و … جهت ارسال محموله‌های خود استفاده می‌کنند، در صورتی محموله های آنها از پست دریافت می‌شود که رسید تحویل محموله روی کارتن پستی درج شده باشد؛ در غیر اینصورت بسته پستی از پست تحویل گرفته نخواهد شد.

دیجی‌کالا پس از دریافت محموله از اداره پست، به جهت پیگیری‌های بعدی رسید مهر شده به اداره پست تحویل می‌دهد، درصورتی که برای محموله شما مشکلی در اداره پست پیش آید شما می‌توانید پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

 • فروشندگانی که از ناوگان حمل و نقل یا انبار سیار دیجی‌کالا استفاده می‌کنند، باید یک نسخه از رسید تحویل محموله را روی کارتن‌هایی که کالاهای هر محموله در آن قرار دارد الصاق کنند؛ در غیر اینصورت محموله پذیرش نخواهد شد. همچنین باید نسخه‌ی دوم رسید تحویل محموله را همراه مهر و امضا از همکاران دیجی‌کالا تحویل بگیرند.

رسید تحویل محموله چیست؟

پس از ساخت محموله در پنل فروشندگان، جزییات کامل محموله‌ی ساخته شده در رسید تحویل محموله قابل مشاهده است.

در این رسید اطلاعاتی شامل کد محصول، کد تنوع، کد فروشنده، عنوان و تعداد ارسالی از هر نوع تنوع در دسترس است.

زمانی که فروشنده محموله را به انبار ارسال می‌کند، همکاران ورود کالا با توجه به این رسید کالاهای مربوط به هر محموله را تحویل گرفته و در نهایت رسید را مهر و امضا می‌کنند.

پس از تحویل محموله به انبار در‌صورتی‌که مشکلی برای محموله‌ی تحویل داده شده به وجود آید، فروشنده می‌تواند با این رسید پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

 

ایجاد رسید تحویل محموله در پنل فروشندگان

 

پس از ایجاد محموله برای ارسال کالا به انبار دیجی‌کالا، رسید تحویل محموله را پرینت کرده و همراه با محموله‌ی ساخته شده به انبار ارسال کنید.

 1. برای این کار روی منوی محموله‌ها کلیک کنید.
  لیست کامل محموله‌‎های ساخته شده و وضعیت آن‌ها، در جدول مشاهده می‌شود.

 2. روی شماره‌‎ی محموله‌ی ساخته شده کلیک کنید.

 3. در صفحه‌ی باز شده، مشخصات کامل محموله به شما نمایش داده می‌شود.

 4. روی رسید تحویل محموله کلیک کنید.

 5. فایل اکسل دانلود شده را باز کنید تا تمام جزئیات محموله‌ی آماده‌ی ارسال را در یک صفحه ببینید.

 6. پس از اطمینان نسبت به صحت اطلاعات موجود در رسید تحویل کالا، اقدام به چاپ رسید محوله‌یتان کنید.

 

به این نکات توجه کنید:

 • حتما شماره‌ی محموله‌ی فایل اکسل را با شماره‌ی محموله‌ای که در پنل ثبت شده است، چک کنید تا این دو شماره با هم یکسان باشند.

 • هنگام تحویل محموله‌ به انبار دیجی‌کالا (محموله‌ای که برایش سفارش آمده و محموله‎ی بدون سفارش)، باید رسید را همراهتان داشته باشید.

 • انبار دیجی‌کالا طبق این رسید کالاهای موجود در محموله‌ی شما را تحویل گرفته و بررسی می‌کند.

 • پس از تحویل محموله، رسید امضا شده را از انبار دیجی‌کالا تحویل بگیرید.

                                       ———————————————————————————

در پنل فروشندگان، شما قادر به ایجاد محصول یا کنترل تنوع آن‌ها، دیدن سفارشات و پردازش، ساخت محموله، کنترل موجودی انبار و دریافتگزارشات فروش ماهیانه مربوط به کالاهای‌تان هستید.