آموزش گزارش سفارش‌های نهایی شده در پنل فروشندگان

گزارش سفارش‌های نهایی شده

 1. از تب گزارشات گزینه‌ی گزارش سفارش نهایی شده را انتخاب کنید. 

 2. درلیست سفارشات نهایی شده فروشندگان کد محصول و کد تنوع ، کد سفارش،تاریخ تایید کالا و ثبت سفارش، تاریخ خروج از انبار و وضعیت یک سفارش (فروش و مرجوعی) قابل مشاهده هستند.

 3. مشخصات کالای خود را در لیست سفارشات نهایی شده فروشندگان کامل کنید تا جزییات هر یک از سفارشات خود را مشاهده کنید.

 • کد محصول کدی است که کالا با آن شناسایی می شود. به این کد DKP  می‌گوییم.

 • هر کالا می‌تواند در رنگ یا سایز خود تنوع داشته باشد. کد تنوع را با DKPC شناسایی می‌کنیم.

 مشخصات کالا

 1. کدی که در انتهای هر سفارش به مشتری اعلام می‌شود، کد سفارش نام دارد.

 2. تاریخ تایید دیجی‌کالا نشان دهنده‌ی آن است که دیجی‌کالا در چه تاریخی این سفارش را تایید کرده است.

 3. تاریخ خروج از انبار، تاریخ دقیق خروج کالا از انبار دیجی‌کالا را نشان می‌دهد.

 4. تنوع کالاها از نظر سایز، رنگ و یا گارانتی در ستون عنوان تنوع مشخص می‌شود.

 5. ستون نوع مشخص می‌کند که کالا فروش رفته یا از سمت مشتری مرجوع شده است.

 6. برای داشتن گزارش از سفارشات نهایی در قالب فایل اکسل کافی است روی گزینه‌ی گزارش اکسل کلیک کنید.

 
کالای مرجوعی چیست؟

کالاهای مرجوعی شامل تمامی کالاهای ارسال شده برای مشتری هستند که به هر دلیل مورد قبول واقع نشده‌اند (مرجوعی سلیقه‌ای، عدم مطابقت کالای دریافتی با تصویر در سایت، خراب بودن کالا و …).

در منوی گزارشات زیر منوی گزارش سفارش نهایی شده در بخش جست‌وجو بالای صفحه اگر جست‌وجو را بر اساس فیلتر نوع انجام دهید، می‌توانید گزارشی از وضعیت کالاهای مرجوعی خود را مشاهده کنید.

 • فروش: گزارش کامل کالاهای فروخته شده و خروج خورده از انبار دیجی‌کالاست.

 • مرجوع و قابل فروش مجدد: وقتی محصولی فروخته شده و مشتری به دلایل شخصی و سلیقه‌ای محصول را مرجوع کرده باشد یا سفارش قبل از خروج کالا از انبار از سمت مشتری کنسل شده باشد، محصول به انبار مرکزی دیجی‌کالا برگشته و با عنوان مرجوع و قابل فروش مجدد نمایش داده می‌شود. در واقع این محصول سالم است و فقط به دلایل سلیقه‌ای مرجوع شده و اگر دوباره سفارشی برای این کالا ثبت شود، این محصول از انبار دیجی کالا ارسال خواهد شد. این مرجوعی در رتبه بندی شما هیچ تاثیر منفی ای نخواهد داشت.

 • مرجوعی: عنوان مرجوعی به این معناست که محصول فروخته شده اما به دلیل نقص فنی یا آسیب فیزیکی و ظاهری از سمت مشتری مرجوع شده است. امکان نگه‌داری و فروش مجدد این محصولات در انبار دیجی‌کالا وجود ندارد و فروشنده باید سریعا اقدام به تحویل کالاهای مرجوعی کند.

در این بخش، کالاهای مرجوعی با دو عنوان مرجوعی نزد دیجی‌کالا و مرجوعی نزد فروشنده مشخص شده‌اند.

۱. مرجوعی نزد دیجی‌کالا: محصولی است که از سمت مشتری مرجوع شده،و ایراد آن را واحد خدمات پس از فروش بررسی و تایید کرده است و قابل فروش مجدد نیست و فروشنده باید اقدام به تحویل گرفتن این کالاها از انبار مرجوعی دیجی‌کالا کند.

۲. مرجوعی نزد فروشنده: محصولی است که از سمت مشتری مرجوع شده، آسیب دیده است و فروشنده این محصول را از انبار مرجوعی تحویل گرفته و نزد خود فروشنده است.

جهت تحویل کالاهای مرجوعی (کالاهای آسیب دیده) از انبار دیجی‌کالا ابتدا باید فرم درخواست کالاهای مرجوعی از خدمات پس از فروش را تکمیل کرده و سپس اقدام به تحویل کالاها کنید.

f14