گزارش جامع چیست؟

گسترش ابزارهای دیجیتال و امکان ثبت و پردازش اطلاعات، داده‌ها را به ارزشمندترین دارایی‌های هر کسب و کاری تبدیل کرده است. یکی از مزایای تجارت الکترونیک نسبت به تجارت سنتی نیز دسترسی سریع‌تر و آسان‌تر به همین داده‌هاست که  می‌تواند به ما در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی برای کسب و کار کمک‌ کند.

ما هم در دیجی‌کالا با درک عمیق این موضوع و تلاش مداوم برای بهبود تجربه شما فروشندگان و همکاران عزیز از تجارت الکترونیک، گزارش کارآمد و مفصلی از داده‌ها را با نام «گزارش جامع» به پنل فروشندگی شما اضافه کردیم.

در این مقاله به چگونگی استفاده از  این گزارش برای مشاهده داده‌ها می‌پردازیم.

 آنچه در

پس از ورود به پنل‌تان از منوی «گزارشات»، گزینه «گزارش جامع» را انتخاب کنید. این گزارش شامل سه زیرمجوعه است:

  • خلاصه عملکرد
  • گزارش فروش
  • کالاهای پرمخاطب غیر فعال

خلاصه عملکرد

در بخش «خلاصه عملکرد» شما می‌توانید، با استفاده از فیلتر موجود در سمت راست صفحه، بازه زمانی مدنظرتان را از میان گزینه‌ها انتخاب کنید و پس از  آن همانطور که در تصویر می‌بینید، اطلاعات وضعیت فروش ناخالص، وضعیت بازدید از کالاهای شما و  وضعیت تنوع کالایی‌تان در آن بازه زمانی، مشخص می‌شود.

در ستون «وضعیت فروش» علاوه بر مشاهده تعداد و مبلغ فروش، عدد پیش‌بینی فروش را نیز مشاهده می‌کنید.  همچنین نرخ تبدیل بازدید به فروش‌ (Conversion Rate) را می‌بینید که یکی از شاخص‌های ارزشمند برای هر کسب و کار آنلاین است. شما می‌توانید به مرور و با استفاده از ابزارهای بازاریابی و شرکت در پروموشن‌ها  این درصد را افزایش دهید.

پایین هر یک از ستون‌ها نیز  میزان افزایش و یا کاهش شاخص‌های مطرح شده در مقایسه با دوره قبل را مشاهده می‌کنید.

گزارش فروش

در بخش «گزارش فروش» شما گزینه‌های متنوعی برای فیلتر کردن اطلاعات دارید. می‌توانید بر اساس گروه کالایی، بازه زمانی فروش و حتی کد کالا (DKP) و یا کد تنوع کالای خود (DKPC) اطلاعات را فیلتر کنید. همچنین بر اساس  محدوده مبلغ فروش، تعداد فروش و میانگین قیمت کالا نیز می‌توانید اطلاعات را فیلتر و جست‌وجو کنید.

فرض کنید شما می‌خواهید در یک ماه گذشته، کالاهایی که بین ۵۰ تا ۱۰۰ عدد از آن‌ها رو فروخته‌اید؛ پیدا کنید. بنابراین از گزینه‌های گروه کالایی، «همه دسته‌بندی‌ها» را انتخاب می‌کنید؛ از گزینه‌های زمان فروش، «یک ماه گذشته» را انتخاب می‌کنید و در قسمت تعداد فروش، «از ۵۰ تا ۱۰۰» را  وارد کرده و روی کلید جستجو (علامت ذره‌بین) کلیک می‌کنید. پس از آن نتایجی که در صفحه مشاهده می‌کنید بر اساس همین فیلترها است و با تغییر فیلترها، نتایج نیز متفاوت خواهد بود.

هر کدام از گزینه‌هایی که در  پایین کادر جست‌‌و‌جو و فیلتر می‌بینید (مبلغ فروش، تعداد فروش، بازدید و نرخ تبدیل بازدید به فروش)  قابل کلیک است و با انتخاب آن‌ها نمودار نیز تغییر می‌کند.

بخش دیگری که در سمت چپ صفحه «گزارش فروش» مشاهده می‌‌کنید. میزان رضایت خریداران از کالاهای شما است. در نظر داشته باشید، اطلاعات این قسمت نیز با فیلتر کردن، تغییر می‌کند.

این عدد بر اساس رای خریداران به کالاهای شما تعیین می‌شود. برای دیدن جزئیات آن می‌توانید از  طریق «داشبورد عملکرد» روی «رضایت خرید مشتریان از کالا» کلیک کنید تا جزئیات رای خریداران در خصوص هر تنوع کالایی را ببینید.

اطلاعات کاربردی دیگری نیز در پایین صفحه «گزارش فروش» وجود دارد. شما می‌توانید کالاهای خودتان را بر اساس، «مبلغ فروش خالص»، «تعداد فروش خالص»، «بازدید» و «نرخ تبدیل بازدید به فروش» به صورت صعودی یا نزولی مرتب کنید و کالاهایی که بیشتر مورد استقبال خریداران بودند را پیدا کنید.

در مقابل هر کالا نیز دو گزینه می‌بینید و با مکث  روی آن‌ها، عبارت «نمایش اطلاعات بیشتر» و «انتقال به صفحه قیمت‌گذاری» را مشاهده می‌کنید.

با کلیک روی «انتقال به صفحه قیمت‌گذاری» می‌توانید وارد صفحه «مدیریت تنوع و قیمت‌گذاری» شوید و همانطور که می‌دانید موجودی، فعال بودن، قیمت و… را در مورد آن کالا بررسی کنید و تغییر دهید.

پس از کلیک روی «نمایش اطلاعات بیشتر» ، صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که در مورد همان کالا (DKP) اطلاعات مفصل‌تری را ارائه داده است. به طور مثال، رنگ‌ یا سایزی  از  آن کالا (DKPC) را که بیشتر  به فروش رفته یا بازدید شده است، مشاهده می‌کنید. همچنین می‌توانید تاریخی را که تعداد بیشتری از آن کالا را فروخته‌اید، پیدا کنید.

در این صفحه نیز قابلیت فیلتر و جست‌و‌جو بر اساس زمان، مبلغ و تعداد فروش همان کالای خاص وجود دارد.

کالاهای پرمخاطب غیر فعال

در صفحه «کالاهای پرمخاطب غیر‌فعال» می‌توانید کالاهای پرمخاطب اما غیر فعال خودتان و همچنین به صورت کلی کالاهای پرمخاطب اما غیرفعال سایت دیجی‌کالا را مشاهده کنید. این کالاها بر اساس بازدید خریداران و درخواست آن‌ها برای اطلاع از موجود شدن کالا به صورت روزانه در این قسمت بروزرسانی می‌شود.

اطلاعات این قسمت به شما کمک می‌کند برای تامین کالا و گسترش سبد فروش خودتان، گزینه‌های مناسب‌تری را انتخاب کنید.

در مقابل کالاهای پرمخاطب خودتان که در حال حاضر غیرفعال هستند، گزینه فعال‌سازی را می‌بینید و می‌توانید با استفاده از  آن به صفحه «مدیریت تنوع و قیمت‌گذاری» بروید.

در مقابل کالاهای غیر فعال  سایت نیز  گزینه «شما هم بفروشید» را می‌بینید و می‌توانید وارد فرآیند ایجاد تنوع و قیمت‌گذاری برای کالا شوید.

برای تصمیم‌گیری استفاده کنیم؟

در بخش «خلاصه عملکرد گزارش جامع»، می‌توانید نمودارهای وضعیت فروش، بازدید و تنوع‌ها را ببینید و مقایسه کنید. مقایسه میزان بازدید و فروش در بازه‌های زمانی مختلف و تشخیص کالاهای پربازدید و پرفروش می‌تواند دید خوبی به شما بدهد.

در این بخش، «تعداد تنوع‌های دارای حداقل یک فروش» را با «تعداد تنوع‌های فعال دارای موجودی» مقایسه کنید؛ اگر اختلاف این دو عدد زیاد است، یعنی شما تعداد زیادی تنوع بدون فروش داشته‌اید.

برای بررسی بیشتر در قسمت گزارش فروش، لیست را بر اساس «مبلغ فروش خالص» و «کمترین» مرتب‌سازی کنید و این تنوع‌های بدون فروش را بیشتر بررسی کنید.

کالاهایی که در این لیست می‌بینید یعنی مواردی که هیچ بازدید و فروشی نداشتند، گزینه‌های خوبی برای تبلیغات (تبلیغات کلیکی، پیامکی، پوش نوتیفیکیشن و نمایشی)  هستند تا به دنبال آن افزایش بازدید و فروش را تجربه کنید.

اگر با افزودن تنوع‌های مختلف در پروموشن‌ها، تغییر چندانی در میزان بازدید آن‌ها مشاهده نمی‌کنید؛ بهترین گزینه استفاده از ابزارهای تبلیغات (تبلیغات کلیکی، پیامکی، پوش نوتیفیکیشن و نمایشی) است.

برای این منظور لیست را بر اساس«نرخ تبدیل بازدید به فروش» و «بیشترین» مرتب‌سازی کنید. برای تنوع‌هایی که نرخ تبدیل بازدید به فروش بالایی دارند، ابزارهایی مثل تبلیغات کلیکی و پوش نوتیفیکیشن گزینه‌های مناسبی برای افزایش فروش هستند.

کالاهای پرفروش خود را

برای این منظور، لیست را بر اساس «تعداد فروش خالص» و «بیشترین» مرتب‌سازی کنید. مطمئن شوید که این محصولات همواره موجودی کافی داشته باشند. دقت کنید که اگر فروشنده دیگری نیز در حال فروش این محصولات است، باید همواره تلاش کنید تا شما برنده بای باکس آن محصول باشید. علاوه بر این موارد، محصولات پرفروش را در انبارهای دیجی‌کالا انبارش (دپو) کنید و به‌صورت منظم موجودی در انبار دیجی‌کالا را حفظ کنید.

تغییرات «بازدید از کالا » و «نرخ تبدیل بازدید به فروش»

 اگر با افزایش «بازدید» بعضی از تنوع‌ها شاهد کاهش «نرخ تبدیل» هستید، این محصولات برای فروش بیشتر نیازمند بازنگری در محتوا و یا قیمت‌گذاری مجدد هستند. برای پیدا کردن این محصولات، لیست را بر اساس «تعداد فروش خالص» و «کمترین» مرتب‌سازی کنید و محصولاتی که فروش آن‌ها صفر بوده ولی بازدید داشتند را از نظر محتوایی و قیمت‌گذاری، مجددا بررسی کنید.

در پروموشن‌ها

با مقایسه «تعداد تنوع در پروموشن‌ها» و «تعداد فروش در تخفیف هوشمند»، می‌توان میزان موفقیت کالاها در پروموشن‌ها را سنجید. اگر با افزودن تنوع‌های بیشتر در پروموشن‌ها، تغییر چندانی در تعداد فروش ایجاد نمی‌شود؛ باید کالاهای موفق و اثرگذار را که با اضافه شدن به پروموشن، تعداد فروش را بالا می‌برند شناسایی کنید و آنها را در پروموشن‌ها اضافه کنید.

یکی دیگر از نتایج خوبی که می‌توان با استفاده از داده‌های فروش به دست آورد، مقایسه تغییرات «قیمت میانگین کالاهای فروخته شده» و «تعداد فروش» است. با مقایسه این دو عدد در بازه‌های زمانی مختلف، می‌توان نتایجی مشابه نتایج زیر به‌دست آورد:

اگر با افزایش تعداد کالای فروخته شده قیمت میانگین شما نیز افزایش پیدا کرده بود، یعنی شما باید تمرکز خود را روی کالاهای گرانتر از قیمت میانگین خود بگذارید و برعکس.