گزارش جامع چیست؟

گزارش جامع چیست؟

گسترش ابزارهای دیجیتال و امکان ثبت و پردازش اطلاعات، داده‌ها را به ارزشمندترین دارایی‌های هر کسب و کاری تبدیل کرده است. یکی از مزایای تجارت الکترونیک نسبت به تجارت سنتی نیز دسترسی سریع‌تر و آسان‌تر به همین داده‌هاست که  می‌تواند به ما در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی برای کسب و کار کمک‌ کند.

ما هم در دیجی‌کالا با درک عمیق این موضوع و تلاش مداوم برای بهبود تجربه شما فروشندگان و همکاران عزیز از تجارت الکترونیک، گزارش کارآمد و مفصلی از داده‌ها را با نام «گزارش جامع» به پنل فروشندگی شما اضافه کردیم.

در این مقاله به چگونگی استفاده از  این گزارش برای مشاهده داده‌ها می‌پردازیم.

 آنچه در گزارش جامع می‌بینید

پس از ورود به پنل‌تان از منوی «گزارشات»، گزینه «گزارش جامع» را انتخاب کنید. این گزارش شامل سه زیرمجوعه است:

  • خلاصه عملکرد
  • گزارش فروش
  • کالاهای پرمخاطب غیر فعال

خلاصه عملکرد

در بخش «خلاصه عملکرد» شما می‌توانید، با استفاده از فیلتر موجود در سمت راست صفحه، بازه زمانی مدنظرتان را از میان گزینه‌ها انتخاب کنید و پس از  آن همانطور که در تصویر می‌بینید، اطلاعات وضعیت فروش ناخالص، وضعیت بازدید از کالاهای شما و  وضعیت تنوع کالایی‌تان در آن بازه زمانی، مشخص می‌شود.

در ستون «وضعیت فروش» علاوه بر مشاهده تعداد و مبلغ فروش، عدد پیش‌بینی فروش را نیز مشاهده می‌کنید.  همچنین نرخ تبدیل بازدید به فروش‌ (Conversion Rate) را می‌بینید که یکی از شاخص‌های ارزشمند برای هر کسب و کار آنلاین است. شما می‌توانید به مرور و با استفاده از ابزارهای بازاریابی و شرکت در پروموشن‌ها  این درصد را افزایش دهید.

پایین هر یک از ستون‌ها نیز  میزان افزایش و یا کاهش شاخص‌های مطرح شده در مقایسه با دوره قبل را مشاهده می‌کنید.

گزارش فروش

در بخش «گزارش فروش» شما گزینه‌های متنوعی برای فیلتر کردن اطلاعات دارید. می‌توانید بر اساس گروه کالایی، بازه زمانی فروش و حتی کد کالا (DKP) و یا کد تنوع کالای خود (DKPC) اطلاعات را فیلتر کنید. همچنین بر اساس  محدوده مبلغ فروش، تعداد فروش و میانگین قیمت کالا نیز می‌توانید اطلاعات را فیلتر و جست‌وجو کنید.

فرض کنید شما می‌خواهید در یک ماه گذشته، کالاهایی که بین ۵۰ تا ۱۰۰ عدد از آن‌ها رو فروخته‌اید؛ پیدا کنید. بنابراین از گزینه‌های گروه کالایی، «همه دسته‌بندی‌ها» را انتخاب می‌کنید؛ از گزینه‌های زمان فروش، «یک ماه گذشته» را انتخاب می‌کنید و در قسمت تعداد فروش، «از ۵۰ تا ۱۰۰» را  وارد کرده و روی کلید جستجو (علامت ذره‌بین) کلیک می‌کنید. پس از آن نتایجی که در صفحه مشاهده می‌کنید بر اساس همین فیلترها است و با تغییر فیلترها، نتایج نیز متفاوت خواهد بود.

هر کدام از گزینه‌هایی که در  پایین کادر جست‌‌و‌جو و فیلتر می‌بینید (مبلغ فروش، تعداد فروش، بازدید و نرخ تبدیل بازدید به فروش)  قابل کلیک است و با انتخاب آن‌ها نمودار نیز تغییر می‌کند.

بخش دیگری که در سمت چپ صفحه «گزارش فروش» مشاهده می‌‌کنید. میزان رضایت خریداران از کالاهای شما است. در نظر داشته باشید، اطلاعات این قسمت نیز با فیلتر کردن، تغییر می‌کند.

این عدد بر اساس رای خریداران به کالاهای شما تعیین می‌شود. برای دیدن جزئیات آن می‌توانید از  طریق «داشبورد عملکرد» روی «رضایت خرید مشتریان از کالا» کلیک کنید تا جزئیات رای خریداران در خصوص هر تنوع کالایی را ببینید.

اطلاعات کاربردی دیگری نیز در پایین صفحه «گزارش فروش» وجود دارد. شما می‌توانید کالاهای خودتان را بر اساس، «مبلغ فروش خالص»، «تعداد فروش خالص»، «بازدید» و «نرخ تبدیل بازدید به فروش» به صورت صعودی یا نزولی مرتب کنید و کالاهایی که بیشتر مورد استقبال خریداران بودند را پیدا کنید.

در مقابل هر کالا نیز دو گزینه می‌بینید و با مکث  روی آن‌ها، عبارت «نمایش اطلاعات بیشتر» و «انتقال به صفحه قیمت‌گذاری» را مشاهده می‌کنید.

با کلیک روی «انتقال به صفحه قیمت‌گذاری» می‌توانید وارد صفحه «مدیریت تنوع و قیمت‌گذاری» شوید و همانطور که می‌دانید موجودی، فعال بودن، قیمت و… را در مورد آن کالا بررسی کنید و تغییر دهید.

پس از کلیک روی «نمایش اطلاعات بیشتر» ، صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که در مورد همان کالا (DKP) اطلاعات مفصل‌تری را ارائه داده است. به طور مثال، رنگ‌ یا سایزی  از  آن کالا (DKPC) را که بیشتر  به فروش رفته یا بازدید شده است، مشاهده می‌کنید. همچنین می‌توانید تاریخی را که تعداد بیشتری از آن کالا را فروخته‌اید، پیدا کنید.

در این صفحه نیز قابلیت فیلتر و جست‌و‌جو بر اساس زمان، مبلغ و تعداد فروش همان کالای خاص وجود دارد.

کالاهای پرمخاطب غیر فعال

در صفحه «کالاهای پرمخاطب غیر‌فعال» می‌توانید کالاهای پرمخاطب اما غیر فعال خودتان و همچنین به صورت کلی کالاهای پرمخاطب اما غیرفعال سایت دیجی‌کالا را مشاهده کنید. این کالاها بر اساس بازدید خریداران و درخواست آن‌ها برای اطلاع از موجود شدن کالا به صورت روزانه در این قسمت بروزرسانی می‌شود.

اطلاعات این قسمت به شما کمک می‌کند برای تامین کالا و گسترش سبد فروش خودتان، گزینه‌های مناسب‌تری را انتخاب کنید.

در مقابل کالاهای پرمخاطب خودتان که در حال حاضر غیرفعال هستند، گزینه فعال‌سازی را می‌بینید و می‌توانید با استفاده از  آن به صفحه «مدیریت تنوع و قیمت‌گذاری» بروید.

در مقابل کالاهای غیر فعال  سایت نیز  گزینه «شما هم بفروشید» را می‌بینید و می‌توانید وارد فرآیند ایجاد تنوع و قیمت‌گذاری برای کالا شوید.