همه‌ی آنچه بایداز تبلیغات کلیکی بدانید!
تبلیغات کلیکی چیست و چه مزایایی برای فروشندگان دیجی‌کالا دارد؟

«تبلیغات کلیکی» را می‌توان شناخته شده‌ترین شکل تبلیغات آنلاین دانست که سال‌هاست کاربرد دارد و امروزه هم با اهداف گوناگون از جمله هدایت ترافیک یا خلق مشتری راغب، از سوی تبلیغ‌دهندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مدل بازاریابی دیجیتال (تبلیغات دیجیتال)، تبلیغ‌دهنده به ازای هر بار کلیک روی آگهی تبلیغاتی‌اش مبلغ مشخصی پرداخت می‌کند.

اصطلاح «هزینه به ازای کلیک» که کمپین‌های تبلیغاتی آن تحت عنوان تبلیغات کلیکی شناخته می‌شوند ترجمه عبارت Cost Per Click در زبان انگلیسی است که به اختصار CPC نیز نامیده می‌شود.

ساده‌ترین مزیت تبلیغات کلیکی آن است که تبلیغ‌دهنده و نمایش‌دهنده دقیقاً می‌دانند روی هر آگهی چه تعداد کلیک شده و با رهگیری دقیق‌تر هم می‌توان فهمید چه تعداد از این کلیک‌ها به فروش یا هر اتفاق دیگری ختم شده است.

در حقیقت دیجی‌کالا برای اینکه بتواند مناسب‌ترین مشتری را به فروشنده یک محصول معرفی کند، سیستم تبلیغات کلیکی را راه‌اندازی کرده که از طریق آن فروشندگان به‌طور مستقل بتوانند هر محصولی که تمایل به تبلیغ آن را دارند به مشتری نمایش دهند.

گزارش‌هایی که از عملکرد این سرویس تبلیغاتی به‌ فروشنده داده می‌شود کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری بهتر و هوشمندانه‌تری برای کسب و کار خود بگیرد.

مزایای استفاده از تبلیغات کلیکی در دیجی‌کالا:

  • دیده شدن بیشتر محصولات
  • افزایش فروش
  • کنترل هزینه‌های تبلیغات
  • اطلاعات دقیق از میزان فروش‌تان به‌دست بیاورید.

چگونه از این قابلیت استفاده کنم؟

با استفاده از این سرویس شما می‌توانید برای محصولاتتان در دیجی‌کالا ، در خود سایت دیجی‌کالا تبلیغ کنید تا محصولاتتان به صورت ویژه نمایش داده شود و با این کار بازدید بیشتر و در نهایت فروش بیشتری را تجربه کنید.

شرکت یکتانت و تپسل به عنوان  Third Party پنلی را فراهم کرده تا فروشندگان دیجی‌کالا بتوانند از طریق این پنل محصولاتشان را به تبلیغات کلیکی اضافه کنند.

برای آشنایی و استفاده از این سیستم ابتدا وارد پنل فروشندگان شده و از منوی بازاریابی زیر منوی بازاریابی کلیکی را انتخاب کنید.

در همین مرحله صفحه‌ی جدیدی به شما نمایش داده می‌شود که مشخص می‌کند که شما به کدام یک از پنل‌های دو شرکت‌ یکتانت یا تپسل دسترسی دارید.

لطفا توجه کنید که پنل‌های تبلیغاتی این دو شرکت هیچ تفاوتی با هم ندارند و فقط طبق ظرفیت هر شرکت، دسترسی به فروشندگان داده شده است.

شما می‌توانید برای آشنایی با تبلیغات کلیکی در دیجی‌کالا، حتما مقاله‌ی آموزشی مربوط به این سیستم را در لینک‌های زیر مطالعه کنید.