آموزش درخواست ایجاد برند، سایز، رنگ، گارانتی و بیمه

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا این امکان را برای فروشنده فراهم کرده تا کالایش را با برند (نام تجاری) خودش نمایش دهد و به فروش برساند.

برای ایجاد و ثبت یک برند:

۱ . اگر برند شما از قبل در پنل وجود داشته و فقط نیاز است به گروه کالایی مورد نظر تخصیص داده شود، با جستجوی عنوان برند، لوگو و شرح برند را با برند درخواستی خود تطابق داده و در صورت تطابق  گزینه افزودن برند به گروه کالایی را بزنید و به درج کالا ادامه دهید.

۲ . اگر برند مورد نظر شما در پنل وجود ندارد یا به گروه کالایی مورد نظر شما تخصیص داده نشده است، می توانید هنگام درج کالا با استفاده از گزینه درخواست برند جدید در پنل نسبت به ثبت یا تخصیص برند اقدام کنید. پس از درج برند منتظر بمانید تا کارشناسان دیجی‌کالا، اطلاعات ارسالی را بررسی کنند. ۲۴ ساعت پس از تکمیل فرم ایمیلی مبنی بر رد یا تایید درخواست به آدرس ایمیل ثبت‌شده‌ی پنل شما ارسال خواهد شد.

در‌صورتی‌که اطلاعات ارسالی کامل باشد برندتان ثبت خواهد شد و با مراجعه به پنلتان و جست‌و‌جوی برند می‌توانید به درج کالا ادامه دهید. 

نکات مهم:

۱ . دقت کنید برندهای ایرانی باید برگه ثبت برند یا لینک سایت قوه قضاییه داشته باشند و تصویر یا لینک آن را باید در فرم ارسال کنید.

نمونه‌ی تصویر گواهی ثبت علامت تجاری (برای دیدن تصویر کامل روی آن کلیک کنید)

 

۲ . برندهای ایرانی که دارای گواهی ثبت علامت تجاری نیستند، ثبت نمی‌شوند.

۳ . برای ثبت برند، اظهار نامه‌ قابل قبول نیست و حتما باید گواهی ثبت برند را ارسال کنید.

۴ . گواهی ثبت برندی که بدون عنوان باشد قابل قبول نیست.

۵ . برای برند خارجی دقت کنید باید آدرس سایت خارجی رسمی برند یا سایت خارجی رسمی که این برند در آن سایت به فروش می رسد ارسال نمایید.

برای اطلاعات بیشتر حتمامقاله‌ی برند چیست و چه جایگاهی در کسب و کارتان دارد را مطالعه کنید. تمامی موارد لازم جهت ثبت برندتان در این مقاله ذکر شده است.

برای تخصیص سایز به کالایی که دارای سایزبندی است، اگر سایز مورد نظر شما در پنل وجود ندارد یا به کالای مورد نظر شما تخصیص داده نشده است، می توانید هنگام درج تنوع با استفاده از گزینه درخواست سایز جدید نسبت به ثبت یا تخصیص سایز اقدام کنید.

 1. اگر سایز مورد نظر شما از قبل در پنل وجود داشته و فقط نیاز است به کالای مورد نظر تخصیص داده شود، سایز مورد نظر خود را از جدول داخل صفحه انتخاب کرده و درج تنوع را ادامه دهید.

 2. اگر سایز مورد نظر شما در پنل وجود ندارد، باید پس از تکمیل فرم درخواست سایز جدید (هنگام درج تنوع در پنل)، منتظر بمانید تا کارشناسان دیجی‌کالا، اطلاعات ارسالی را بررسی کنند. ۲۴ ساعت پس از تکمیل فرم ایمیلی مبنی بر رد یا تایید درخواست به آدرس ایمیل ثبت‌شده‌ی پنل شما ارسال خواهد شد.

در‌صورتی‌که اطلاعات ارسالی صحیح باشد سایز ثبت خواهد شد و با مراجعه به پنلتان می‌توانید به درج تنوع ادامه دهید. 

سایز ۰- ۲ سال برای گروه کالایی مربوط به لباس نوزاد است.

سایز ۲-۱۸ سال برای گروه کالایی مربوط به لباس دخترانه و پسرانه است.

برای تخصیص رنگ به کالایی که دارای رنگبندی است، اگر رنگ مورد نظر شما در پنل وجود ندارد یا به کالای مورد نظر شما تخصیص داده نشده است، می توانید هنگام درج تنوع با استفاده از گزینه درخواست رنگ جدید نسبت به ثبت یا تخصیص رنگ اقدام کنید.

 1. اگر رنگ مورد نظر شما از قبل در پنل وجود داشته و فقط نیاز است به کالای مورد نظر تخصیص داده شود، رنگ مورد نظر خود را از جدول داخل صفحه انتخاب کرده و درج تنوع را ادامه دهید.

 2. اگر رنگ مورد نظر شما در پنل وجود ندارد، باید پس از تکمیل فرم درخواست رنگ جدید(هنگام درج تنوع در پنل)، منتظر بمانید تا کارشناسان دیجی‌کالا، اطلاعات ارسالی را بررسی کنند. ۲۴ ساعت پس از تکمیل فرم ایمیلی مبنی بر رد یا تایید درخواست به آدرس ایمیل ثبت‌شده‌ی پنل شما ارسال خواهد شد.

در‌صورتی‌که اطلاعات ارسالی صحیح باشد رنگ ثبت خواهد شد و با مراجعه به پنلتان می‌توانید به درج تنوع ادامه دهید. 

برای تخصیص گارانتی به کالا:

 1. اگر گارانتی مورد نظر شما از قبل در پنل وجود دارد و فقط نیاز است به کالای مورد نظر تخصیص داده شود، گارانتی مورد نظر خود را از منوی داخل صفحه انتخاب کرده و درج تنوع را ادامه دهید.

 1. اگر گارانتی مورد نظر شما در پنل وجود ندارد یا به کالای مورد نظر شما تخصیص داده نشده است، می توانید هنگام درج تنوع با استفاده از گزینه درخواست گارانتی جدید نسبت به ثبت یا تخصیص گارانتی اقدام کنید. باید پس از تکمیل فرم درخواست گارانتی جدید (هنگام درج تنوع در پنل)، منتظر بمانید تا کارشناسان دیجی‌کالا، اطلاعات ارسالی را بررسی کنند. ۲۴ ساعت پس از تکمیل فرم ایمیلی مبنی بر رد یا تایید درخواست به آدرس ایمیل ثبت‌شده‌ی پنل شما ارسال خواهد شد.

در‌صورتی‌که اطلاعات ارسالی صحیح باشد گارانتی ثبت خواهد شد و با مراجعه به پنلتان می‌توانید به درج تنوع ادامه دهید. 

در فرم ثبت درخواست گارانتی اطلاعات زیر باید تکمیل شوند:

      نام گارانتی

 • منظور از نام گارانتی نام شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش است.

 • نام گارانتی درخواستی با نامی که روی کارت گارانتی نوشته شده باید مطابقت داشته باشد.

      مدت زمان گارانتی برحسب ماه

 • مدت زمان درخواستی با مدت زمان نوشته شده در کارت گارانتی باید مطابقت داشته باشد.

 • گارانتی‌هایی با مدت زمان کمتر از شش ماه مورد تایید دیجی کالا نیستند.

 • مدت زمان گارانتی باید از تاریخ فروش کالا در دیجی کالا محاسبه شود و امکان تخصیص گارانتی با مدت زمانی کمتر از مقدار اصلی امکان پذیر نیست.

      تصویر برگ گارانتی

 • عنوان گارانتی، مدت زمان، شماره تماس، آدرس مرکز خدمات پس از فروش و شرایط گارانتی کالا بایستی روی تصویر کارت گارانتی بارگذاری شده وجود داشته باشد.

 • در صورتیکه روی کارت گارانتی آدرس سایتی وجود داشته باشد که خریدار از آن طریق بتواند به اطلاعات عنوان گارانتی، مدت زمان، شماره تماس، آدرس مرکز خدمات پس از فروش و شرایط گارانتی کالا دسترسی داشته باشد، درخواست مورد تایید است.

 • در مواردی که روی کالا از هولوگرام به عنوان گارانتی استفاده می شود نیز نکته قبل صدق می کند و اگر روی هولوگرام آدرس سایتی وجود داشته باشد که خریدار از آن طریق بتواند به اطلاعات عنوان گارانتی، مدت زمان، شماره تماس، آدرس مرکز خدمات پس از فروش و شرایط گارانتی کالا دسترسی داشته باشد، درخواست مورد تایید است.

نمونه تصویر کارت گارانتی مورد تایید:

نکات مهم:

۱ . برخی برندهای کالاهای گروه لوازم خانگی، لوازم شخصی و کالاهای دیجیتال گارانتی مورد تایید اتحادیه دارند و امکان فروش آن ها تنها با گارانتی های تایید شده اتحادیه امکان پذیر است و درخواست گارانتی های متفرقه برای اینگونه کالاها تایید نخواهند شد.

 برای اطلاع از این کالاها می‌توانید لینک‌های زیر را مشاهده کنید:

۲ . لطفا زمان درج گارانتی دقت کنید در صورت انتخاب گارانتی اشتباه امکان ویرایش گارانتی در کد تنوع وجود ندارد و در صورت اشتباه باید کد تنوع با گارانتی اشتباه را غیرفعال نموده و کد تنوع جدید تعریف کنید.