همه‌ی آنچه باید از تهیه‌ی پرینتر لیبل زن بدانید
همه‌ آنچه باید از تهیه‌ پرینتر لیبل زن بدانید

لیبل چیست و چرا باید لیبل نارنجی تهیه کنم؟

یکی از موارد ضروری قبل از شروع فروش کالا در دیجی‌کالا، تهیه‌ی پرینتر لیبل‌زن، لیبل نارنجی رنگ و ریبون است. لیبل، شناسنامه‌ی محصول است و نمایانگر نوع و ارزش محصولتان در انبار دیجی‌کالا است، الصاق درست لیبل در پردازش و جایگذاری محصول در انبار، اهمیت بسیاری دارد.

تصور کنید که چه اتفاقی رخ می‌دهد اگر میلیون‌ها محصولی که روزانه وارد انبار دیجی‌کالا می‌شوند، لیبل مشخصات نداشته باشند! قطعا کالای بدون لیبل در انبارهای دیجی‌کالا، مفقود خواهد شد.

بگذارید برایتان مثالی بزنیم؛ خریدار محصول شما از یکی از شهرهای مرزی ایران است. پس از دریافت کالا، متوجه نقص فنی کالا شده و سفارش را مرجوع می‌کند. اگر در طول مسیر، لیبل محصول مخدوش شده یا ازبین رفته باشد، کالای شما بدون نام و شناسنامه است و قطعا امکان ورود این محصول به انبار دیجی‌کالا وجود ندارد. بنابراین مقاومت لیبل و کیفیت چاپ آن بسیار مهم است.

نکات مهم:

  • لیبل نمایانگر ماهیت کالا، ارزش و فروشنده‌ی آن محصول است.
  • فروشندگان باید قبل از ارسال محموله به انبار دیجی‌کالا لیبل‌های مربوط به مشخصات کالاهایشان را چاپ کرده و روی هر کالا بچسبانند.
  • اگر به هر دلیلی ناچار به چاپ و الصاق دوباره‌ی لیبل نارنجی مشخصات کالا یا محموله شدید، لطفا هنگام الصاق لیبل روی کالا و محموله‌ها دقت کنید که لیبل جدید را روی لیبل قبلی نصب نکنید.‌

  • علت این درخواست این است که به خاطر جنس لیبل، پس از مدتی لیبل رویی جدا شده و لیبل قبلی روی محموله باقی می‌ماند و این موضوع باعث می‌شود که کالا در انبار قابل شناسایی نباشد.‌‌

  • توجه کنید که قبل از ارسال کالا به انبارهای دیجی‌کالا، حتما از الصاق لیبل روی کالا و صحیح بودن مشخصات روی لیبل اطمینان حاصل کنید.‌

  • در مواردی هم با اینکه لیبل درست نصب شده، اما به خاطر کیفیت پایین لیبل اطلاعات روی آن ممکن است به راحتی پاک شود.

  • برای جلوگیری از این مشکلات حتما از جوهر با کیفیت در چاپ لیبل استفاده کنید. اگر متوجه شدید که نوشته های چاپ شده روی لیبل با کشیدن دست روی آن پاک می شود، با قرار دادن یک تکه چسب روی لیبل ها از پاک نشدن آنها اطمینان حاصل کنید. ‌

  • نداشتن لیبل، الصاق لیبل اشتباه، لیبل ناخوانا، اطلاعات غلط روی لیبل‌ها و الصاق دو‌ لیبل روی یک کالا موجب عدم شناسایی کالای شما در انبار شده و این امکان وجود دارد که کالا در انبار مفقود شود.

کیفیت لیبل‌های موجود در سایت دیجی‌کالا به گونه‌ای است که در تمام مراحل از ارسال سفارش توسط فروشنده تا ورود محصول به انبار دیجی‌کالا و در روند پردازش و ارسال به مشتری و حتی مرجوع شدن، اطلاعات چاپ شده روی لیبل از بین نمی‌رود، همچنین این لیبل‌ها مقاومت زیادی در برابر پارگی دارند و در طول فرآیند ارسال کالا از نظر فیزیکی آسیب نمی‌بینند. سایر لیبل‌های موجود در بازار از نظر مقاومت و کیفیت نامعتبر هستند و به‌دلیل مشکلاتی که پس از تحویل محصول به انبار پیش می‌آید، پیشنهاد می‌کنیم لیبل نارنجی را از سایت دیجی‌کالا تهیه کنید.

چرا لیبل نارنجی؟

رنگ نارنجی این لیبل‌ها به‌منظور متمایز شدن محصولات فروشندگان از محصولات واحد تامین دیجی‌کالا در انبار است و فروشندگان دیجی‌کالا باید قبل از ارسال محموله به انبار، لیبل نارنجی را روی هر یک از محصولاتشان الصاق کنند.

جنس لیبل (برچسب) مصرفی فروشندگان دیجی‌کالا PVC است که با رنگ نارنجی و در ابعاد ۵۱×۳۴ میلی‌متر دو ردیفه عرضه می‌شود.

ریبون مورد نظر هم از جنس رزین (Resin) و در ابعاد ۳۰۰×۱۱۰ میلی‌متر است.

لیبل‌های موجود در سایت دیجی‌کالا به سفارش این شرکت تولید شده که از نظر کیفیت و مقاومت مورد تایید هستند.

نمونه‌ی لیبل (برچسب) پرینتر لیبل زن

خرید لیبل (برچسب) نارنجی

نحوه‌ی تهیه‌ی پرینتر لیبل‌زن

برای تهیه‌ی پرینتر لیبل‌زن می‌توانید از لیست زیر استفاده کرده و پرینتر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در صورتی‌که شما مایل به تهیه و استفاده از پرینتر دیگری در بازار هستید، به این موضوع توجه کنید که این دستگاه باید از ابعاد لیبل‌هایی که از طرف دیجی‌کالا برای فروشندگان در نظر گرفته شده است، پشتیبانی کند.

  • نکته‌ی خیلی مهم در تهیه‌ی پرینتر لیبل‌زن ابعاد لیبل است. پرینتر شما باید لیبلی با حداقل عرض ۱۰۴ میلی‌متر را پشتیبانی کند.

 

هزینه چاپ لیبل

از روز “پنج‌شنبه مورخ یکم شهریور ماه” بابت چاپ لیبل مشخصات کالا در انبارهای دیجی‌کالا، از فروشندگانی که کالاهای خود را بدون الصاق لیبل نارنجی رنگ به انبار ارسال کنند، هزینه دریافت خواهد شد. هزینه‌ی دریافتی بابت چاپ هر یک عدد لیبل، مبلغ ۲۰۰۰ تومان است که از صورت‌حساب شما کسر خواهد شد. لطفا توجه کنید که این هزینه فقط بابت چاپ لیبل برای کالاهای فاقد لیبل محاسبه خواهد شد.

 

لیست پرینترهای پیشنهادی

نصب و تنظیمات

راهنمای تنظیمات پرینتر لیبل‌زن SEWOO

راهنمای تنظیمات پرینتر لیبل‌زن SNBC

راهنمای راه‌اندازی پرینتر لیبل‌زن Bixolon