ثبت گارانتی جدید در دیجی‌کالا
نحوه ثبت گارانتی جدید در دیجی‌کالا

از ابتدای فعالیت شرکت دیجی‌کالا، یکی از مهم‌ترین اصولی که این فروشگاه اینترنتی همواره به آن متعهد بوده، کسب رضایت مشتریان و تضمین سلامت کالای فروخته شده است.

دیجی‌کالا در راستای آسودگی خاطر مشتریان می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان پس از خرید، با مسایلی روبه‌رو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

گارانتی (ضمانت‌نامه) تعهدی است که فروشنده در مقابل محصولش ارائه می‌دهد.

همه‌ی کالاها در دیجی‌کالا باید با ضمانت‌نامه ارائه شوند و ضمانت‌نامه بر اساس ماهیت محصول، گروه کالایی، برند و نوع عملکرد محصول به چند عنوان تقسیم می‌شود:

 1. گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی
 2. گارانتی سرویس ویژه‌ی دیجی‌کالا: ۷ روز تضمین تعویض کالا
 3. گارانتی مورد تایید اتحادیه‌ی فناوران رایانه تهران
 4. گارانتی مورد تایید اتحادیه‌ی لوازم خانگی برقی
 5. گارانتی مورد تایید صنف و سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده
 6. گارانتی شخصی فروشندگان

۱. گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا

ضمانت‌نامه‌ی اصالت و سلامت فیزیکی به کالاهایی تعلق می‌گیرد که کالا و بسته‌بندی آن به محض رسیدن به مشتری باید از لحاظ فیزیکی کاملا سالم باشند. در واقع نیازی نیست که مشتری محصول را تست کرده تا از سلامت آن اطمینان پیدا کند.

 • چند نمونه از کالایی که احتیاج به گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی دارند: کتاب، اسباب بازی، عطر و ادوکلن، زیورآلات، اکسسوری، لیوان، قاب موبایل، گلس موبایل، تشک، تابلو و …

 

۲. گارانتی سرویس ویژه‌ی دیجی‌کالا: ۷ روز تضمین تعویض کالا

دیجی‌کالا با همکاری تمامی تامین‏‌‌کننده‌های کالاهای خود، این امکان را ایجاد کرده تا کلیه‌ی کالاهایی که نیاز به تست سلامت عملکرد دارند، تا ۷ روز پس از تحویل، در صورت مشاهده‌ی هرگونه نقص فنی یا نقص در عملکرد دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط شوند. در واقع این کالاها باید توسط مشتری تست شوند تا سلامت و صحت کارکرد آن مشخص شود، مانند باتری.

 

۳. گارانتی مورد تایید اتحادیه‌ی فناوران رایانه تهران

کالاهای حوزه‌ی IT باید گارانتی مورد تایید اتحادیه‌ی فناوران رایانه را داشته باشند. اگر شما فروشنده‌ی کالای IT هستید با مراجعه به سایت فناوران رایانه تهران در قسمت خدمات پس از فروش می‌توانید لیست شرکت‌های مورد تایید اتحادیه را مشاهده کنید.

اتحادیه فناوران رایانه تهران

 • چند نمونه از محصولاتی که احتیاج به گارانتی مورد تایید اتحادیه‌ را دارند: لپ‌تاپ ایسوس با گارانتی یکپارچه‌ی (سازگار، ویستا، آواژنگ)، تبلت سامسونگ با گارانتی تحلیل، فلش سونی با گارانتی ایران رهجو و …

 

۴. گارانتی مورد تایید اتحادیه‌ی لوازم خانگی برقی:

برخی از برندهای لوازم خانگی برقی، احتیاج به گارانتی مورد تایید اتحادیه دارند.

 • چند نمونه از محصولاتی که احتیاج به گارانتی مورد تایید اتحادیه دارند: محصولات برند بروان با گارانتی تهران بوران، محصولات برند فیلیپس با گارانتی شکوفا و …

 

۵ . گارانتی مورد تایید سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده

برخی از کالاها و برندها باید با گارانتی مورد تایید سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده به‌فروش برسند مانند: گارانتی ابزار سپه برای کالاهای برند دیوالت

 

۶ . گارانتی شخصی فروشندگان

برخی از محصولات گارانتی ثبت شده‌ای ندارند و فروشندگان می‌توانند محصولات را با گارانتی شرکتی خود به‌فروش برسانند. این دسته از محصولات به‌طور کلی احتیاجی به گارانتی ندارند و ثبت گارانتی مزیتی است برای محصول.

 • نمونه این محصولات تشک است که جز محصولاتی است که با گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی به‌فروش می‌رسد ولی فروشنده می‌تواند این محصول را با گارانتی شرکتی عرضه کند.

برای ثبت گارانتی شخصی در دیجی‌کالا، رعایت نکات زیر توسط فروشندگان الزامی است:

 • ارسال کارت گارانتی همراه با محصول: کارت گارانتی باید شامل( نام گارانتی، مدت زمان گارانتی، شرایط استفاده از گارانتی، تلفن و آدرس مرکز خدمات پس از فروش باشد.)
 • درج عنوان و مدت زمان گارانتی در کارت گارانتی.

 • با اولین شکایت از طرف مشتری مبنی بر عدم دریافت خدمات از ضمانت‌نامه‌ی محصول خریداری شده، مرکز فروشندگان دیجی‌کالا ضمانت‌نامه‌ی شما را غیر فعال می‌کند.

برای ثبت و اختصاص گارانتی جدید مقاله آموزش درخواست ایجاد برند، سایز، رنگ، گارانتی و بیمه را مطالعه کنید.

جریمه‌ی اختصاص گارانتی اشتباه:

با توجه به اهمیت اختصاص گارانتی صحیح به محصولات، درصورتی‌که فروشندگان این مورد را رعایت نکنند، دیجی‌کالا با فروشنده‌ی خاطی برخورد خواهد کرد.

 1. درصورتی‌که فروشنده برای اولین بار گارانتی اشتباهی را به محصولش اختصاص دهد، همکاران تیم نظارت بر عملکرد فروشندگان، کالا با گارانتی اشتباه را ناموجود کرده و از طریق ایمیل و تماس تلفنی توضیحات لازم را به فروشنده خواهند داد. فروشنده می‌تواند پس از اصلاح گارانتی، محصول مورد نظر را مجددا روی سایت موجود کند.

 2. اگر برای بار دوم همان فروشنده در اختصاص گارانتی به محصولاتش اشتباه کند، ضمن اطلاع‌رسانی کامل از طریق ایمیل به فروشنده، این بار دسترسی قیمت‌گذاری از محصول یا محصولات با گارانتی نادرست، برای همیشه از فروشنده گرفته خواهد شد.

 3. در صورت تکرار اختصاص گارانتی اشتباه برای سومین بار،  دسترسی قیمت‌گذاری گروه کالایی یا برند مورد نظر به مدت یک ماه از فروشنده گرفته خواهد شد.

 4. اگر خطا در تخصیص گارانتی برای بار چهارم توسط همان فروشنده تکرار شود، دسترسی قیمت‌گذاری در گروه کالایی یا برند مورد نظر به‌طور کلی تا اتمام زمان همکاری با دیجی‌کالا از فروشنده گرفته خواهد شد.