در صفحه اطلاعات گروه کالایی، هزینه ها و جرایم، شما به اطلاعات مهمی در مورد کمیسیون ها، بازه ارسال بر اساس گروه کالایی، هزینه ارسال و پردازش، جمع آوری کالا، چاپ لیبل، انبارداری و جرایم دسترسی دارید.

اطلاعات گروه کالایی

در این صفحه شما می توانید آخرین کمیسیون و بازه ارسال تمام گروه های کالایی را مشاهده کنید. 

با کلیک روی فیلتر اطلاعات محصول من شما میتوانید کمیسیون و بازه ارسال گروه های کالایی خودتان را ببینید.

هزینه ها

این صفحه اهمیت بسیار زیادی دارد. شما اینجا مجموعه ای از هزینه ها، که در تعیین قیمت نهایی کالای شما نقش مهمی دارند مشاهده میکنید.

دیجی کالا به منظور بهینه‌سازی زیر ساخت حمل و نقل خود و همچنین ایجاد تعادل در هزینه‌های ارسال و پردازش کالاها، تغییرات جدیدی را انجام داده است.

از ابتدای مرداد ماه سال ۱۴۰۰ هزینه ارسال و پردازش کالاهای ارزان قیمت تغییر کرده و حداقل هزینه ارسال و پردازش پرداختی توسط فروشندگان به دیجی‌کالا ۵۰۰۰ تومان تعیین شده است.

  • اگر فروشنده‌ای تا کنون (قبل از مرداد ماه ۱۴۰۰) بابت ارسال و پردازش یک کالا، مبلغ ۲۵۰۰ تومان به دیجی‌کالا پرداخت می‌کرد از این به بعد بابت همان کالا مبلغ ۵۰۰۰ تومان پرداخت می‌کند.
  • در صورتی‌که هزینه ارسال و پردازش کالایی ۵۰۰۰ تومان یا بیشتر بود همانند قبل محاسبه می‌شود.

محاسبه‌ی هزینه ارسال و پردازش برای کالاها همچنان مثل قبل و بر اساس گروه کالایی و قیمت فروش کالاست است و فقط برای کالاهای ارزان (کالاهایی که طبق این محاسبه، هزینه ارسال و پردازش آن‌ها زیر ۵۰۰۰ تومان است تغییر می‌کند.)

از آنجایی که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در کسب‌وکار شما تاثیرگذار است حتما توضیحات کامل در این‌باره را در لینک زیر مطالعه کنید.

برای اطلاع از تغییرات هزینه ارسال و پردازش اینجا کلیک کنید

در پی بهینه سازی این فرایند، یک محاسبه‌گر در پنل قرار گرفته است که با در نظر گرفتن قیمت کالا و گروه کالایی، هزینه ارسال و پردازش کالا را محاسبه می‌کند.

اینجا با وارد کردن کد تنوع کالای خود، میتوانید هزینه ارسال و پردازش کالا را مشاهده کنید.

تمامی این هزینه ها در یک جدول قابل مشاهده است. اگر تغییری در این هزینه ها رخ دهد، قبلا به همه فروشندگان اطلاع رسانی شده و این جدول به روز خواهد شد.

در این جدول هزینه انبارداری کالاها با احتساب ابعاد کالا مشخص شده است. وزن، ابعاد و حجم کالا در هزینه انبارداری محاسبه می شود.

جرایم

مجموعه تخلفاتی که جریمه شامل آنها می شود در این بخش قابل مشاهده است.