تمام شرایط فروشنده شدن در دیجی‌کالا
تمام شرایط فروشنده شدن در دیجی‌کالا

شرایط فروشنده شدن

اگر برای خواندن این مطلب وارد سایت سلر آکادمی شده‌اید، احتمالا صاحب یک کسب‌وکار هستید. فرقی نمی‌کند یک کارخانه‌ی بزرگ داشته باشید یا یک کارگاه خانگی؛ همه به فکر گسترش کسب‌وکارشان هستند.

برای رسیدن به این هدف بزرگ، حتما دغدغه‌های زیادی دارید: این‌که کالاها را چطور برای عموم عرضه کنید؟ اصلا آیا از پس هزینه‌های این کار برمی‌آیید؟ تبلیغات چه می‌شود؟

ما اینجاییم تا به شما بگوییم: نگران نباشید!

فقط چند دقیقه زمان کافی‌ست تا این مطلب را بخوانید و همه‌چیز را درباره‌ی فروشنده شدن در دیجی‌کالا بدانید. دیجی‌کالا به‌عنوان پربازدیدترین فروشگاه آنلاین خاورمیانه، بهترین گزینه‌ای است که می‌توانید برای گسترش کسب‌وکارتان انتخاب کنید. این فروشگاه، بستری را برای همه، از توزیع‌کننده و تولیدکننده تا فروشنده و تاجر فراهم کرده تا بتوانید کالاهایتان را از هر شهری در ایران در ویترین بزرگش نمایش دهید.

برای فروشنده شدن در دیجی‌کالا باید چند کار ساده انجام دهید.


1
مرحله‌ی اول: ثبت‌نام

شما می‌توانید به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی در دیجی‌کالا ثبت‌نام کنید و فروشنده شوید.

فروشنده‌ی حقیقی: شخصی است که دارای جواز کسب یا گواهی فعالیت صنعتی یا صاحب کالاست و می‌تواند با داشتن کارت ملی در مرکز فروشندگان دیجی‌کالا ثبت‌نام کند.

فروشنده‌ی حقوقی: شرکت‌ها و موسساتی که دارای کد اقتصادی و گواهی ارزش افزوده‌ی معتبر هستند. این شرکت‎ها می‌توانند به‌عنوان فروشنده‌ی حقوقی با دیجی‌کالا همکاری کنند.

پس از ثبت‌نام، کمی صبر کنید تا مشخصات ارسالی شما توسط کارشناسان دیجی‌کالا بررسی شود. در صورت تایید یا عدم تایید اطلاعات، ایمیلی از سمت مرکز فروشندگان دریافت می‌کنید. پس از تایید دیجی‌کالا، پنل شما در مرکز فروشندگان فعال می‌شود و می‌توانید فروشگاه آنلاین خود را از طریق پنل اختصاصی‌تان مدیریت کرده و به فروش محصولاتتان بپردازید. اما بهتر است این چند مرحله‌ی مهم و ضروری را هم طی کنید و بعد محصولاتتان را درج کنید.


2

مرحله‌ی دوم: درخواست ثبت برند

دیجی‌کالا این امکان را برای فروشندگان فراهم کرده که کالایشان را با نام تجاری (برند) خودشان به فروش برسانند. برای این کار فرم درخواست برند را تکمیل کنید تا نام تجاری شما در پنلتان ثبت شود. با ثبت برند هنگام درج محصولات می‌توانید برند خودتان را انتخاب کنید. اگر برندتان را ثبت نکنید محصولاتتان با برند متفرقه روی سایت دیجی‌کالا نمایش داده می‌شود.


3

مرحله‌ی سوم: درخواست ایجاد گارانتی

دیجی‌کالا در راستای آسودگی خاطر مشتریان می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان پس از خرید، با مسایلی روبه‌رو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. بنابراین همه‌ی کالاها در دیجی‌کالا باید با ضمانت‌نامه ارائه شوند و ضمانت‌نامه بر اساس ماهیت و نوع عملکرد کالاها به چند عنوان تقسیم می‌شود. برای مشخص کردن نوع گارانتی محصولاتتان حتما در این مرحله فرم ایجاد گارانتی را تکمیل کنید.

4

مرحله‌ی چهارم: خرید پرینتر لیبل‌زن

فروشندگان دیجی‌کالا قبل از شروع همکاری با مرکز فروشندگان باید پرینتر لیبل‌زن، لیبل نارنجی رنگ و ریبون رزین تهیه کنند. خرید پرینتر برای همکاری با دیجی‌کالا لازم و ضروری است. قبل از ارسال کالا به انبار دیجی‌کالا باید لیبل‌ مخصوص مشخصات هر محصول روی آن چسبانده شود و برای چاپ این لیبل‌ها حتما به پرینتر لیبل‌زن نیاز است. زدن لیبل مشخصات روی محصول، هم در انبارداری فروشنده و هم در پردازش و جایگذاری کالا در انبار دیجی‌کالا کمک می‌کند. بنابراین پرینتر لیبل‌زن مورد نظرتان را خریداری کرده و با توجه به نوع پرینتر ریبون هم خریداری کنید.

برای تهیه‌ی پرینتر لیبل‌زن می‌توانید از لینک زیر استفاده کرده و پرینتر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

  • بعد از تهیه‌ی پرینتر و ریبون رزین، می‌توانید لیبل نارنجی رنگ را از اینجا تهیه کنید.


5

مرحله‌ی پنجم: درج محصول و قیمت‌گذاری

فقط کافی‌ست نام، مشخصات و عکس محصولتان را با توجه به قوانین فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا در پنلتان ثبت کنید و پس از تایید دیجی‌کالا، محصولتان را قیمت‌گذاری کنید. از این مرحله به بعد هم، ما قدم به قدم همراه شما هستیم و تمام مراحل را در قالب ویدیوهای آموزشی در اختیارتان قرار می‌دهیم.

کانال مرکز فروشندگان را در تلگرام دنبال کنید