سیستم گزارشگری تخلف

سیستم گزارشگری تخلف

دیجی کالا همواره خواهان برقراری شفافیت کامل و رعایت اصول و استانداردهای اخلاقی در محیط کسب و کار خود بوده است. در این راستا، قصد داریم تا با پیاده سازی سیستم گزارشگری تخلف گامی بلند در شفافیت هر چه بیشتر عملیات شرکت برداریم.

سیستم گزارشگری تخلف این امکان را برای شما فراهم میکند تا هرگونه تخلف یا تخطی از اصول و ضوابط کاری و اخلاقی که در عملیات دیجی کالا مشاهده میکنید به شرکت گزارش کنید. گزارش شما میتواند بدون نام و به صورت ناشناس ارسال گردد اما حتما میبایست حاوی اسناد و مدارک معتبر، جهت انجام رسیدگی باشد.

در زیر به چند نمونه از مواردی که میتوانید در این سیستم گزارش کنید اشاره میکنیم:

 • ایجاد رانت برای اشخاص خاص

 • سوء استفاده کارکنان از موقعیت، اختیارات و دسترسی‌ها

 • دریافت یا پرداخت رشوه یا هدیه

 • سرقت اطلاعات خصوصی اشخاص

 • فعالیت کارکنان شرکت به عنوان فروشنده

لازم به تاکید است این سیستم صرفا برای گزارش تخلفات تعبیه شده است، بنابراین خواهشمند است برای ارسال موضوعاتی که به عملیات شرکت مربوط می شود (نظیر گزارش کالای غیراصل، قیمت گذاری اشتباه، گزارش کالای تکراری و ….) از سایر فرم های تعبیه شده استفاده کنید.

توجه شود که تنها گزارشاتی که حاوی یک تخلف بوده و مدارک معتبر داشته باشد، مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.

طریقه استفاده از سیستم گزارشگری تخلف

پس از ورود به صفحه گزارشگری تخلف، برای ارسال گزارش خود بر روی دکمه “گزارشگری تخلف” کلیک کنید.

توجه فرمایید که این گزارش باید حتما حاوی یکی از موارد زیر باشد:

 • ایجاد رانت برای فروشندگان خاص/ برنده شدن در مناقصه،

 • سوء استفاده کارکنان از موقعیت، اختیارات و دسترسی ها،

 • درخواست رشوه یا هدیه،

 • سرقت اطلاعات خصوصی،

 • فعالیت کارکنان شرکت به عنوان فروشنده،

 • سایر موضوعاتی که در تعریف تخلف جای میگیرد اما در گزینه های بالا موجود نیست.

*  لطفاً از ارسال پیام هایی که حاوی یکی از موارد بالا نمی باشد نظیر موضوعاتی که به عملیات شرکت مربوط می شود (مانند گزارش کالای غیراصل، قیمت گذاری اشتباه، گزارش کالای تکراری و ….) و همچنین گزارش تخلفات همکاران دیجی‌کالا بدون ارائه مدارک کافی جداً و اکیداً خودداری فرمایید، در غیر این صورت گزارش مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

پس از کلیک بر روی دکمه “گزارشگری تخلف” صفحه زیر نمایش داده می شود. شما می توانید گزارش خود را که شامل زمان، مکان و شرح کامل رویداد است درج نمایید و اگر مدارک و مستنداتی دارید به آن اضافه کنید. توجه نمایید که در بخش دسته بندی شما باید حتما یکی از موارد ذکر شده را انتخاب نمایید.

به علاوه شما می توانید در صورت تمایل اطلاعات تماس خود را که شامل نام، ایمیل و شماره تماس است، وارد کنید. این موضوع می تواند رسیدگی به گزارش شما را تسریع کند. همچنین در صورتی که تمایل دارید ناشناس بمانید با انتخاب گزینه “ناشناس بمانید” هیچ اطلاعات هویتی از شما دریافت نخواهد شد.

شما می توانید در صورت تمایل به ارسال مدارک دیگر یا پیگیری نتیجه گزارش ارسال شده، حساب کاربری ایجاد نمایید. برای این منظور پیش از ارسال نهایی گزارش، با زدن تیک مربوطه در بخش صندوق پستی امن و تعیین رمز عبور، حساب کاربری ایجاد کنید.

*توجه داشته باشید که در صورت عدم ایجاد حساب کاربری، شما قادر به مشاهده نتیجه گزارش خود نخواهید بود.

*پیشنهاد می شود حتما صندوق پستی امن را ایجاد نمایید زیرا در صورتی که گزارش کننده تخلف، گزارش کردن به صورت ناشناس را انتخاب کرده باشد این صندوق تنها راه ارتباطی تیم تحقیقاتی شرکت با او خواهد بود.

پس از ارسال گزارش، در صورتی که تیک ایجاد “صندوق پستی” را زده باشید، با پیام زیر مواجه خواهید شد.

برای پیگیری گزارش ارسال شده یا پاسخ به سوالات احتمالی تیم تحقیقاتی شرکت در خصوص موضوع مطرح شده، در صفحه اول سیستم (تصویر اول) بر روی گزینه صندوق پستی امن کلیک کرده و با وارد کردن رمز عبوری که در هنگام گزارش ثبت کردید وارد قسمت مکاتبه با تیم تحقیقاتی خواهید شد.

 • لازم به تاکید است که نگهداری رمز عبور جهت پیگیری های آتی گزارش ضروری است.