ویژگی «ارسال توسط فروشنده» در پنل فروشندگان

ارسال مستقیم توسط فروشنده قابلیتی است که برای برخی از فروشندگان فعال است. در این روش فروشنده می‌تواند کالا را مستقیم برای مشتری ارسال کند و نیازی به ارسال کالا به انبارهای دیجی‌کالا نیست.

با استفاده از امکان ارسال توسط فروشنده، می‌توانید در زمان و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و در کنار آن رضایت مشتریان خود را نیز با کاهش زمان ارسال افزایش دهید.

با توجه به چه معیارهایی فعال می‌شود؟

 • نرخ مرجوعی و کنسلی کمتر ۰/۳ درصد
 • دریافت حداقل ۱۰ سفارش یا ۲ ماه فروش(کسب درآمد) در مارکت‌پلیس دیجی‌کالا
 • نرخ رضایتمندی خریداران بالاتر از ۸۵ درصد
 • شرکت در وبینار مربوطه (ایمیل دعوت به وبینار با توجه بررسی کارشناسان در خصوص تحقق شروط بالا، برای فروشنده ارسال می‌شود.)
 • تکمیل فرم تایید حضور در وبینار که در انتهای وبینار قابل مشاهده است.

نکته: داشتن تمامی شرایط برای دعوت به شرکت در وبینار آموزشی و فعال شدن قابلیت ارسال توسط فروشنده الزامی است.

قابلیت ارسال توسط فروشنده

 • حذف شدن هزینه‌های ارسال و پردازش در سفارش‌های «ارسال توسط فروشنده»
 • محدود شدن هزینه‌های این سفارش‌ها برای فروشنده به کمیسیون دیجی‌کالا
 • کاهش زمان رسیدن سفارش به دست مشتری و افزایش رضایت مشتری از مدت زمان انتظار پایین و در نتیجه تکرار خرید
 • حذف مراحل تحویل کالا به انبار دیجی‌کالا
 • حذف مراجعه به انبار و صرفه‌جویی در زمان فروشنده
 • فروش کالاهایی که به علت محدودیت انبارهای دیجی‌کالا، امکان فروش ندارند. (کالاهای سایز بزرگ و حجیم مثل تردمیل، پیانو، گاو صندوق، مبلمان و …)

 

برای استفاده از امکان «ارسال توسط فروشنده» در ابتدا باید برای تمام کالاهای مدنظرتان با ماهیت(کوچک، متوسط و بزرگ) که تصمیم دارید مستقیما ارسال کنید، تنظیمات لازم را انجام دهید. در ادامه این تنظیمات را مرور می‌کنیم.

همچنین شما می‌توانید به صورت مجزا انتخاب کنید که در هر شهری در چه بازه زمانی می‌توانید سفارش مشتری را به دستش برسانید.

۱-از منوی «سفارش‌های مشتریان»، زیر منوی «تنظیمات تحویل» را انتخاب کنید.

۲- وارد صفحه‌ تنظیمات ارسال توسط فروشنده می‌شوید، با انتخاب گزینه ارسال توسط فروشنده، ظرفیت ارسال در کل روز را بر اساس ماهیت کالا تعیین می‌کنید. برای ویرایش آن می‌توانید از علامت مداد استفاده کنید.

در واقع باید مشخص کنید که شما در طول روز به طور کلی از هرماهیت کالا چه تعدادی را می‌توانید ارسال کنید.

قابلیت مرجوعی توسط فروشنده در حال حاضر فعال نیست.

۳- در این مرحله باید استان و شهری که قابلیت ارسال به آن را دارید و بازه زمانی مدنظرتان را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید سپس  روی گزینه «ایجاد تنظیمات جدید»کلیک کنید.در این مرحله در جدولی که مشاهده می‌کنید باید تعداد کالا برای هر بازه زمانی بر اساس ماهیت کالا، هزینه و زمان ارسال را تکمیل کنید و در انتها روی گزینه «افزودن به لیست» کلیک کنید.

درصورتی‌که تمایل به ارسال به چندین شهر را دارید باید پس از انتخاب هر شهر (شهر مقصد)، روی گزینه افزودن به لیست کلیک کنید. در نظر داشته باشید که برای هر شهر به صورت جداگانه می‌توانید بازه ارسال تعیین کنید.

در تکمیل جدول به چند نکته توجه کنید:

 • مجموع کل ظرفیت ارسال در تنظیمات شما، باید مساوی یا کمتر از مجموع کل ظرفیت ارسال روزانه شما که در ابتدا وارد کرده‌اید، باشد. مثلا اگر ظرفیت ارسال شما در طول یک روز برای کالاهای کوچک ۲۰ عدد است در این قسمت ظرفیت ارسال صبح و عصر کالاهای کوچک باید در مجموع ۲۰ عدد یا کمتر باشد.
 • تکمیل تمامی بخش‌های جدول به جز هزینه‌ ارسال اجباری است. خالی ماندن بخش هزینه‌ ارسال به معنی رایگان بودن هزینه‌ ارسال برای مشتری است.
 • فعال یا غیرفعال بودن ارسال توسط فروشنده را می‌توانید با تیک زدن در مربع هر یک از ماهیت‌های کالا برای هر شهر به صورت جداگانه تعیین کنید
 • در صورتی که در تنظیمات هر شهر نیاز به ویرایش وجود دارد با استفاده از گزینه ویرایش(مداد) اقدام کنید.
 • شما می‌توانید بازه ارسال را برای هر شهری تغییر دهید، فقط لطفا توجه کنید که در طول روز فقط یک بار می‌توانید بازه زمانی را تغییر دهید.
 • درصورت تغییر در بازه زمانی ارسال برای هر شهری تمام تنظیمات لغو و مجددا باید تنظیمات ارسال را انجام دهید.

نکات مهم:

 • در صورتی که ارسال به شهرستان را انتخاب می‌کنید، در نظر داشته باشید که مسئولیت تحویل دادن کالا به مشتری و گرفتن کد تحویل از او به عهده شما است و در صورتی که از پست و باربری به این منظور استفاده کنید، مسئولیت پیگیری و مطمئن شدن از دریافت کالا توسط مشتری به عهده فروشنده است.
 • می‌توانید از هر نوع سیستم حمل‌و نقلی که مایل هستید برای ‌ارسال کالاهایتان استفاده کنید (حتماً نسبت به ظرفیت سیستم حمل‌و‌نقل مورد استفاده و اندازه‌ کالاها برای ارسال مطمئن شوید.)‌

پس از ایجاد تنظیمات، مشتری برای سفارش کالای شما دقیقا بازه‌های زمانی که تعریف کرده‌اید را در وب‌سایت دیجی‌کالا مشاهده می‌کند.

همچنین در صفحه تنظیمات ارسال توسط فروشنده می‌توانید، «ارسال توسط پست» را انتخاب کنید.

در این قسمت می‌توانید تک تک شهرها را انتخاب کنید و یا با استفاده از امکان «همه شهرها به جز»، شهرهایی که امکان ارسال به آن‌ها را ندارید تعیین کنید.

سفارش‌هایی که از طریق پست ارسال می‌شوند، در بازه زمانی طولانی‌تری نسبت به سفارش‌های عادی به مشتری می‌رسند؛ به همین خاطر مبلغ فروش این نوع سفارش‌ها کمی دیرتر در صورت‌حساب شما نمایش داده می‌شود.

 

۱- پس از تعریف تنظیمات از منوی «محصولات» زیر منوی «مدیریت تنوع و قیمت گذاری» را انتخاب کنید.

۲- در لیست کالاهای خودتان، در قسمت «ارسال توسط» دو نشان، لوگوی دیجی‌کالا و آدمک را مشاهده می‌کنید، روشن بودن لوگوی دیجی‌کالا نشان‌دهنده ارسال توسط دیجی‌کالا و علامت آدمک نشان   قابلیت «ارسال توسط فروشنده» است.

۳- با کلیک روی علامت آدمک قابلیت ارسال توسط فروشنده برای کالا فعال می‌شود. 

۴- سپس بازه ارسال به مشتری را انتخاب کنید. شما می‌توانید بازه زمانی ارسال به مشتری را بین یک تا ده روز انتخاب کنید.

 • اگر همان‌روز را انتخاب کنید، مدت زمان تحویل پس از ثبت سفارش را نیز باید انتخاب کنید.
 • اگر بازه ارسال را از یک روز به بالا انتخاب کنید احتیاجی به انتخاب ساعت نیست. بازه زمانی صبح به صورت پیش فرض از ۹ تا ۱۵ و بازه عصر از ۱۵ تا ۲۱ است و بسته به تنظیمات ظرفیت ارسال صبح و عصر که قبلا در بخش تنظیمات تحویل تعریف کرده‌اید، مشتری میتواند هنگام خرید بین این ساعات انتخاب کند.
 • بازه ارسال به مشتری باید مساوی یا کمتر از بازه ارسال از طریق دیجی‌کالا باشد.
 • اگر بازه ارسال به مشتری بیشتر از بازه ارسال از طریق دیجی‌کالا باشد، با یک پیغام خطا روبرو خواهید شد.

۵- برای غیرفعال کردن «ارسال توسط فروشنده» برای یک کالا می‌توانید با کلیک روی علامت آدمک اقدام کنید. (خط سبزرنگ دور علامت آدمک خاموش می‌شود.) پس از انجام تغییرات روی علامت تایید سبز رنگ در انتهای هر ردیف کلیک کنید.

 • با انتخاب گزینه فروشنده در فیلتر «ارسال توسط» شما می‌توانید فقط کالاهایی را که تنظیمات ارسال توسط فروشنده را برایشان تکمیل کرده‌اید مشاهده کنید.
 • با انتخاب گزینه «هر دو» در فیلتر «ارسال توسط»،لیست تنوع‌هایی که هم ارسال توسط دیجی‌کالا و هم توسط فروشنده برای آن‌ها فعال است، را می‌بینید.

شما می‌توانید امکان ارسال توسط فروشنده را در زمان درج تنوع جدید برای کالای خود فعال کنید.

۱- از منوی «محصولات»، زیر مجموعه‌ی «مدیریت محصولات» را انتخاب کنید.

۲-در بخش فیلترها، فیلتر انتخاب وضعیت را روی کالاهای «تایید‌شده» قرار دهید تا بتوانید کالاهایی را که قابلیت اضافه کردن تنوع را دارند مشاهده کنید.

۳- کالای مورد نظر خود را برای افزودن تنوع انتخاب کنید.

۴-در این بخش می‌توانید با کلیک روی ارسال توسط فروشنده، این قابلیت را برای تنوع جدیدتان فعال کنید.

۵- سپس تنظیمات ارسال توسط فروشنده مانند بازه ارسال به مشتری، مدت زمان تحویل از ثبت سفارش را تکمیل کنید.

۶- فراموش نکنید که تنظیمات مربوط به ارسال توسط دیجی‌کالا در ردیف دوم هم باید انجام شود. دقت کنید که بازه زمانی ارسال توسط فروشنده نباید بیشتر از بازه زمانی ارسال توسط دیجی‌کالا باشد.

۷- درنهایت گزینه افزودن به لیست تنوع را انتخاب کنید. تنوع جدید شما به لیست تنوع‌ها اضافه شده است.

ویرایش تنوع‌های قبلی:

با کلیک روی گزینه ویرایش (علامت مداد) می‌توانید اطلاعات وارد شده را ویرایش کنید و نحوه‌ ارسال را هم تغییر دهید.

پس از اعمال هر تغییری حتما روی گزینه ذخیره‌سازی کلیک کنید.

توجه کنید که شما می‌توانید همزمان برای یک محصول هم ارسال توسط فروشنده را فعال کنید و هم ارسال توسط دیجی‌کالا داشته باشید. در حال حاضر امکان حذف ارسال توسط دیجی‌کالا وجود ندارد تا خریداران امکان انتخاب داشته باشند.

پس از اینکه تنظیمات لازم برای کالاهای خود را انجام داده و روش‌های ارسال را انتخاب کردید، مشتری می‌تواند با انتخاب یکی از روش‌های تحویل شما، کالا را خریداری کند.

پس از ثبت سفارش از طرف مشتری در منوی «سفارش‌های مشتریان»، زیرمنوی «سفارش‌های تایید‌شده»، سفارش‌ها به دو گروه ارسال توسط دیجی‌کالا و ارسال توسط فروشنده تقسیم می‌شوند.

شما می‌توانید با کلیک روی هر یک از روش‌های ارسال تمام سفارش‌های مربوط به روش انتخابی را با جزییات کامل مشاهده کنید.

فیلترهای موجود در این صفحه به شما کمک می‌کند که راحت‌تر سفارش‌ها را نسبت به تاریخ، زمان و ماهیت سفارش دسته‌بندی و مشاهده کنید.

مثلا می‌توانید فیلتر را روی سفارش‌های بازه زمانی صبح با ماهیت کوچک قرار دهید و تمام سفارش‌هایی را که دارای این شرایط است، مشاهده کنید.

با استفاده از فیلترهای موجود در این بخش به راحتی می‌توانید برای ارسال سفارش‌های خود برنامه‌ریزی کنید.

تعاریف وضعیت سفارش‌ها

۱- سفارش جدید

وضعیت سفارش جدید ویژه سفارش‌هایی است که مشتری ثبت کرده است و تایید شده‌اند. با کلیک روی گزینه «آماده سازی سفارش» وارد مرحله بعد شوید.

اگر به لغو مرسوله تمایل دارید، با انتخاب دلیل لغو مرسوله روی دکمه قرمز رنگ لغو مرسوله کلیک کنید.

با کلیک روی دکمه سبز رنگ آماده‌سازی سفارش، وضعیت سفارش از «سفارش جدید» به «آماده سازی سفارش» تغییر خواهد کرد.

۲- آماده‌سازی سفارش

در این مرحله شما باید برچسب مرسوله را چاپ کنید و سفارش مشتری را ارسال کنید.

با کلیک روی علامت آدمک می‌توانید اطلاعات مشتری را مشاهده کنید و لیبل محموله را پرینت کنید.

اگر به دلیلی امکان ارسال به موقع سفارش برای شما مقدور نیست، با کلیک روی علامت ساعت می‌توانید زمان ارسال سفارش را تغییر دهید، اما توجه داشته باشید در صورت تاخیر در ارسال مشمول پرداخت جریمه خواهید شد و امتیاز منفی به ازای لغو هر کالا داخل مرسوله برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

اگر همچنان به ارسال مرسوله با تاخیر تمایل دارید، با انتخاب بازه زمانی ارسال جایگزین روی دکمه تایید کلیک کنید.

پس از تأیید بازه زمانی توسط مشتری، سفارش به‌روزرسانی خواهد شد. لازم به ذکر است که احتمال لغو سفارش توسط مشتری نیز وجود دارد. علاوه بر جریمه با توجه به اینکه این موضوع در تجربه خرید مشتری تاثیر منفی دارد و برند شما را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد، پیشنهاد می‌کنیم جز در مواردی که به هیچ وجه امکان ارسال ندارید، از این گزینه استفاده نکنید.

۳- ارسال سفارش

با کلیک روی کلید سبز رنگ ارسال سفارش، وضعیت سفارش از «آماده سازی سفارش» به «ارسال سفارش» تغییر خواهد کرد.

در این مرحله شما سفارش را برای مشتری ارسال کرده‌اید. دقت کنید که کد رسید مرسوله به مشتری را هنگام تحویل سفارش از ایشان دریافت کنید. این کد در پروفایل مشتری قابل مشاهده است و برای ایشان اس ام اس هم می شود.

اگر مرسوله را ارسال کردید اما به دست مشتری نرسید یا مشتری از پذیرفتن محموله خودداری کرد، با کلیک روی علامت فلش قرمز رنگ میتوانید علت عدم تحویل مرسوله را ثبت کنید.

اگر مرسوله با موفقیت به دست مشتری رسید و شما کد رسید را از ایشان دریافت کردید، شماره رسید را در کادر وارد کرده و روی تیک سبز رنگ کلیک کنید.

با کلیک روی تیک سبز رنگ، وضعیت سفارش از “ارسال سفارش” به “تحویل شد” تغییر خواهد کرد.

نکات مهم:

 • تغییر وضعیت سفارش از «سفارش جدید» به وضعیت «آماده‌سازی» را باید متناسب با زمان واقعی آماده‌سازی انجام دهید. تغییر از وضعیت «آماده‌سازی» به «ارسال سفارش» را نیز یاید در بازه‌ زمانی نزدیک به تحویل انجام دهید.
 • با توجه به اینکه به ازای هرکدام از تغییرات وضعیت سفارش در پنل، برای خریدار پیامک اطلاع‌رسانی ارسال می‌شود، تغییر وضعیت سفارش‌ها بسیار مهم است. بنابراین حتما تمامی وضعیت‌ها باید متناسب با زمان واقعی آن‌ها  به‌روزرسانی شود.
 • لطفا توجه کنید تا زمانی که وضعیت سفارش را از «آماده‌سازی سفارش» به «ارسال سفارش» تغییر ندهید، پیامک کد تایید برای خریدار ارسال نمی‌شود.
 • بازه زمانی تحویل سفارش‌ها توسط مشتری تعیین می‌شود و لذا امکان تغییر آن حتی با هماهنگی وجود ندارد.
 • برای تحویل کالا به خریداران باید ۱ بار به آدرس مشتری مراجعه کنید و در صورت عدم حضور مشتری مجددا (۱ بار دیگر) مراجعه کنید (قبل از ارسال بهتر است با مشتری برای هماهنگی دریافت کالا تماس گرفته شود.)
 • پس از ۲ بار ارسال در صورتی که خریدار حضور نداشت می‌توانید سفارش را کنسل کنید. (توجه داشته باشید که این فرآیند توسط تیم امور مشتریان با خریداران هماهنگ و پیگیری می‌شود.)
 • در صورتی که خریدار بعد از مرحله آماده‌سازی درخواست لغو سفارش کند، کارشناسان دیجی‌کالا تماس گرفته می‌شود، لذا پاسخگو بودن شما در این خصوص بسیار مهم است.
۴- تحویل شد

در مرحله پایانی ارسال سفارش به مشتری با روش «ارسال توسط فروشنده» فروشنده باید یک کد تایید از مشتری دریافت کند تا با وارد کردن این کد، وضعیت سفارش به حالت «تحویل شده» تغییر کرده و سفارش بسته شود.

تمامی سفارش‌هایی که با موفقیت به دست مشتری رسیده‌اند با انتخاب وضعیت «تحویل شد» قابل مشاهده هستند.

پس از دریافت و آماده‌سازی سفارش در لیبل مرسوله دو بارکد مشاهده می‌کنید.

 • روش ارسال توسط فروشنده (روش ارسال توسط خود فروشنده یا پیک)

در رسید مرسوله اطلاعات کامل گیرنده به صورت کامل قابل مشاهده است.

بارکد آدرس گیرنده (QR code)

این بارکد به فروشنده کمک می‌کند که زمان ارسال محموله برای مشتری، بارکد را اسکن کرده و به راحتی لوکیشن خریدار را مشاهده کند. با استفاده از این بارکد شما می‌توانید به راحتی موقعیت مکانی خریدار را پیدا کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن مرسوله را ارسال کنید.

در قسمت پایینی رسید تحویل مرسوله هم بارکد دیگری وجود دارد.

همان‌طور که می‌دانید در مرحله پایانی ارسال سفارش به مشتری با روش «ارسال توسط خود فروشنده یا پیک» فروشنده باید کد تایید از مشتری دریافت کند تا با وارد کردن این کد، وضعیت سفارش به حالت «تحویل شده» تغییر کرده و سفارش بسته شود.

با اسکن بارکد دوم موجود در رسید، صفحه‌ای باز می‌شود که فروشنده می‌تواند کد رسید مرسوله به مشتری را در همان صفحه به راحتی وارد کند و به محض رساندن بسته به مشتری پیک شما می تواند این بارکد را اسکن کرده و شناسه مرسوله و کد تایید را از مشتری گرفته و وارد کند.

حتما به این نکته توجه کنید که در صورتی که مشتری زمان خرید از سایت دیجی‌کالا، لوکیشن خود را وارد نکرده باشد بارکد آدرس گیرنده (لوکیشن خریدار) برای فروشنده نمایش داده نمی‌شود (احتمال رخ دادن این مورد بسیار کم است.)

 • ارسال توسط فروشنده (شیوه ارسال با پست)

در روش ارسال با پست، بارکد آدرس گیرنده (لوکیشن گیرنده) در لیبل در دسترس است اما بارکد دومی برای وارد کردن کد وجود ندارد و چون این محموله توسط پست ارسال می شود نیازی به بارکد دوم نیست.

همان‌طور که می‌دانید در مرحله پایانی ارسال سفارش به مشتری با روش «ارسال توسط خود فروشنده یا پیک» فروشنده باید کد تایید از مشتری دریافت کند تا با وارد کردن این کد، وضعیت سفارش به حالت «تحویل شده» تغییر کرده و سفارش بسته شود.

گرفتن این کد از مشتری توسط پیک و پس از آن وارد کردن آن در پنل با مشکلاتی همراه بود که برای حل آن‌ها، صفحه‌ای به نام «صفحه ثبت رسید سفارش» ایجاد شده است.

با استفاده از این صفحه، پیک یا نماینده شما پس از رسیدن به محل تحویل سفارش، می تواند«کد تایید مشتری» را در لحظه از مشتری تحویل گرفته و به همراه کد مرسوله در این صفحه وارد کند تا وضعیت سفارش به صورت خودکار  از «آماده ارسال» به حالت «تحویل شد» تغییر کند.

چطور به این صفحه دسترسی پیدا کنیم؟

برای دسترسی به این صفحه دو راه دارید:

 1. از طریق لینک صفحه: https://POD.Digikala.com/ که باید این لینک را به پیک خود بدهید تا در محل تحویل سفارش باز کند و اطلاعات لازم را وارد کند.
 2. همچنین می توانید پس از ورود به صفحه https://seller.digikala.com/ و قبل از وارد کردن شناسه کاربری و رمز عبور، پایین صفحه روی لینک «ثبت رسید سفارش» کلیک کنید.

چطور از این قابلیت استفاده کنم؟

پس از اینکه وضعیت سفارش در پنل در حالت «آماده ارسال» قرار گرفت و پیک شما مرسوله را برای تحویل به مشتری به محل تحویل برد:

 1. وارد این صفحه شود: https://POD.Digikala.com/
 2. شناسه مرسوله را (روی لیبل کالا وجود دارد) وارد کند.
 3. کد تایید مشتری را از ایشان دریافت کند و اینجا وارد کند.
 4. گزینه «من روبات نیستم» را کلیک کند.
 5. دکمه ثبت کد تایید را بزند.

به محض طی کردن این فرآیند، وضعیت سفارش در پنل به صورت خودکار به «تحویل شد» تغییر خواهد کرد.

در چه صورتی ممکن است با پیغام خطا مواجه شویم؟

 1. اگر کد تایید مشتری اشتباه باشد.
 2. اگر شناسه مرسوله اشتباه باشد.
 3. اگر زمان ارسال سفارش نرسیده باشد.
 4. اگر وضعیت سفارش در پنل فروشنده، به «ارسال سفارش» تغییر نکرده باشد.

 

اگر مشتری به کد تایید دسترسی نداشت چه کنیم؟

پیک تحویل‌دهنده کالا به مشتری می‌تواند از طریق این صفحه درخواست ارسال مجدد کد را وارد کند.

این امکان هر ۲ دقیقه یک بار به وجود می‌آید.

 • در صورتی که برای ارسال به شهرستان‌ها در تنظیمات تحویل، ارسال توسط فروشنده را انتخاب کرده‌اید توجه داشته باشید که مسئولیت تحویل دادن کالا به مشتری و گرفتن کد تحویل از او به عهده شما است و در صورتی که از پست و باربری به این منظور استفاده کنید، (مسئولیت پیگیری و مطمئن شدن از دریافت کالا توسط مشتری به عهده فروشنده است.)
 • تغییر وضعیت سفارش از «سفارش جدید» به وضعیت «آماده‌سازی» را باید متناسب با زمان دقیق آماده‌سازی انجام دهید. تغییر از وضعیت «آماده‌سازی» به «ارسال سفارش» را نیز باید در بازه‌ زمانی نزدیک به تحویل انجام دهید.
 • با توجه به اینکه به ازای هر مرحله تغییر وضعیت سفارش در پنل، برای خریدار پیامک اطلاع‌رسانی ارسال می‌شود، تغییر وضعیت سفارش‌ها بسیار مهم است. بنابراین حتما تمامی وضعیت‌ها متناسب با زمان واقعی آن‌ها  به‌روزرسانی کنید.)
 • لطفا توجه کنید تا زمانی که وضعیت سفارش را از «آماده‌سازی سفارش» به «ارسال سفارش» تغییر ندهید، پیامک کد تایید برای خریدار ارسال نمی‌شود.
 • سفارش‌هایی که از طریق پست ارسال می‌شوند، در بازه زمانی طولانی‌تری نسبت به سفارش‌های عادی به مشتری می‌رسند؛ به همین خاطر مبلغ فروش این نوع سفارش‌ها کمی دیرتر در صورت‌حساب شما نمایش داده می‌شود.
 • در صورتی که خریدار بعد از مرحله آماده‌سازی درخواست، سفارش را لغو کند، کارشناسان دیجی‌کالا برای هماهنگی با شما یا نماینده‌ای که معرفی کردید، تماس می‌گیرند، بنابراین پاسخگو بودن شما در این خصوص بسیار مهم است.

 • بازه زمانی تحویل سفارش‌ها توسط مشتری تعیین می‌شود و لذا امکان تغییر  آن حتی با هماهنگی وجود ندارد.
 • برای تحویل کالا به خریداران باید ۱ بار به آدرس مشتری مراجعه کنید و در صورت عدم حضور مشتری مجددا (۱ بار دیگر) مراجعه کنید (قبل از ارسال بهتر است با مشتری برای هماهنگی دریافت کالا تماس گرفته شود.)
 • پس از ۲ بار ارسال در صورتی که خریدار حضور نداشت می‌توانید سفارش را کنسل کنید. (توجه داشته باشید که این فرآیند توسط تیم امور مشتریان با خریداران هماهنگ و پیگیری می‌شود.)
 • در صورتی که خریدار بعد از مرحله آماده‌سازی درخواست لغو سفارش کند، کارشناسان دیجی‌کالا با شما یا نماینده‌ای که معرفی کردید، تماس می‌گیرند، بنابراین پاسخگو بودن شما در این خصوص بسیار مهم است.
 • ویژگی ارسال توسط فروشنده برای فروشندگان سایر شهرها به جز تهران نیز فعال شده است اما به این دو نکته دقت کنید:

  ۱ . حتما در شهر خود از روش ارسال توسط فروشنده استفاده کنید. اگر شهر دیگری به جز شهر خود را انتخاب کنید، گرفتن کد رسید مرسوله از مشتری مشکل و زمان‌بر خواهد بود و ممکن است موفق به دریافت کد نشوید و سفارش تاخیر بخورد.

  ۲ . بازه زمانی ارسال شما برای تمام شهرها یکسان است پس با توجه به امکان ارسال در بازه مشخص شده، قابلیت ارسال توسط فروشنده را برای کالاهای خود فعال کنید