اگر از فروشندگان قدیمی دیجیکالا هستید، حتما به خاطر دارید که برای تعطیلات طولانی مثل عید نوروز و عید فطر، فرمی برای فروشندگان ارسال می شد که برنامه تعطیلات خودرا به دیجی کالا اعلام میکردند و این برنامه به صورت سیستمی در پنل اعمال میشد.

دیجیکالا با قرار دادن یک تقویم در صفحه پروفایل فروشندگان این امکان را فراهم کرده است که با مراجعه به این تقویم، می توانید روزهای تعطیل خود را در پنل ثبت کنید. روزی که به عنوان روز تعطیلی شما ثبت شود، به بازه زمانی ارسال کالاهایتان در سایت اضافه خواهد شد.

لطفا توجه داشته باشید در صورت اضافه کردن یک روز به عنوان تعطیلی، اگر از قبل برای آن روز سفارش ثبت شده باشد و تعهد ارسال سفارش داشته باشید، حتما باید تا قبل از فرارسیدن این روز نسبت به ساخت محموله و ارسال کالاها به انبار اقدام کنید. در صورت لغو تعهد ارسال، مشمول جریمه خواهید شد.

صفحه پروفایل جدید

در صفحه پروفایل فروشندگان شما می توانید کلیه اطلاعاتی که در زمان ثبت نام وارد کرده اید ببینید و در صورت امکان ویرایش کنید. در صفحه اطلاعات فروشنده می توانید لوگو و متن “درباره فروشنده” را ثبت کنید تا توسط تیم مربوطه بررسی و تایید شود. در تب آخر نیز تقویم کاری فروشندگان در دسترس است.

در بخش اطلاعات فروشنده می توانید اطلاعات خود را که زمان ثبت نام وارد کرده بودید مشاهده کنید.

همچنین می توانید لوگو و متن کوتاهی در باره فروشگاه خود اینجا بارگذاری کنید تا پس از بررسی و تایید توسط تیم مربوطه، در صفحه فروشنده در سایت دیجیکالا نمایش داده شود.

به علت آمار بالای درخواستها، بررسی متون و فایل های ارسال شده زمانبر خواهد بود و فعلا امکان اعلام زمان مشخصی وجود ندارد، قبلا از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.

برای تایید لوگو و متن درباره فروشنده، رعایت شرایط زیر الزامیست:

  1. درباره فروشنده:

متن پیشنهادی را با توجه به نکات زیر ارسال کنید:

  • شرح حال کسب‌ و کارتان را در خصوص تاریخچه، تنوع و محصولاتتان بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کلمه یادداشت کنید.

  • حتما به سال شروع فعالیتتان در متن ارسالی اشاره کنید.

نمونه متن درباره فروشنده:

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا، فعالیتش را از سال ۱۳۸۵ آغاز نموده است. این فروشگاه در ابتدای کارش مانند همه‌ی فروشگاه‌های اینترنتی بسیار ساده و با محصولات کمی شروع کرد و اکنون یکی از بزرگترین بازارهای آنلاین در خاورمیانه محسوب می شود. امروز به غیر از فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا شرکت‌های دیگری از قبیل دیجی‌استایل، فیدیبو، دیجی‌پی، دیجی‌کالا نکست و دیجی‌کلاب از زیرمجموعه‌های این فروشگاه هستند.

  1. لوگوی فروشگاه:

لوگوی ارسالی شما باید با کیفیت بوده و مشخصات زیر را دارا باشد:

  • قالب مربع،

  • در ابعاد حداقل ۶۰۰ در ۶۰۰ پیکسل،

  • فرمت PNG  یا JPG،

  • کیفیت بالا.

با توجه به اینکه محل قرارگرفتن لوگو در صفحه فروشنده در قالب دایره است، سعی کنید تصویر لوگوی ارسالی شما از حاشیه های کادر فاصله داشته باشد.

نمونه لوگو:

در بخش اطلاعات حساب بانکی شماره شبای ثبت شده خود را مشاهده می کنید.

شما می توانید درخواست تغییر شماره شبا را با کلیک روی دکمه ویرایش ثبت کنید. لطفا توجه کنید که شماره شبا باید به اسم صاحب پنل که هنگام ثبت نام درج کرده اید باشد.

اطلاعات تماس و آدرس انبارهای شما در این بخش قابل مشاهده است و مطابق قبل میتوانید آدرس انبارهای خود را اینجا وارد کنید.

امکان ویرایش، حذف یا اضافه کردن آدرس و موقعیت مکانی انبار در پنل فروشندگان

تغییر آدرس ایمیل، نام پنل، آدرس اصلی و شماره تلفن، مطابق قبل از فرم زیر استفاده کنید:

فرم درخواست تغییرات در پنل فروشندگان دیجی‌کالا

در بخش اطلاعات قرارداد جزییات قرارداد خود را مشاهده می کنید.

مدارک شما از قبیل مجوزها و پروانه ها در بخش بارگذاری مدارک قابل بارگذاری است و وضعیت رد یا تایید این مدارک اینجا قابل مشاهده است.

در بخش تقویم کاری شما می توانید روزهای تعطیل خود را در پنل ثبت کنید.

روزی که به عنوان روز تعطیلی شما ثبت شود، به بازه زمانی ارسال کالاهایتان در سایت اضافه خواهد شد.

لطفا توجه داشته باشید در صورت اضافه کردن یک روز به عنوان تعطیلی، اگر از قبل برای آن روز سفارش ثبت شده باشد و تعهد ارسال سفارش داشته باشید، حتما باید تا قبل از فرارسیدن این روز نسبت به ساخت محموله و ارسال کالاها به انبار اقدام کنید. در صورت لغو تعهد ارسال، مشمول جریمه خواهید شد.

قانون ۱: شما تنها میتوانید از ۲ تا ۱۸۰ روز بعد را به عنوان تعطیلی انتخاب کنید.
قانون ۲: تمام سفارشات فعلی روز تعطیلی انتخابی، به تعهد ارسال ۱ روز کاری قبل اضافه می شوند. ولی برای سفارشات جدید، ۱ روز کاری به تعهد ارسال کالا اضافه می شود. در صورتی که بر اساس زمانبندی جدید سفارشات را تامین نکنید، مشمول جریمه خواهید شد.

برای مثال:

با فرض اینکه بازه ارسال شما ۱ روزه است، شما قصد دارید که روز شنبه ۳ خرداد را به عنوان روز تعطیل انتخاب کنید.

آخرین روزی که میتوانید شنبه ۳ خرداد را به عنوان روز تعطیل انتخاب کنید حداقل ۲ روز قبل یعنی روز پنج شنبه است. 

پس از ثبت شنبه به عنوان روز تعطیلی، سفارشاتی که از روز شنبه ساعت ۰۰:۰۱ به بعد ثبت می شوند را باید تا روز سه شنبه (۶ خرداد) به انبار برسانید. یعنی یک روز به بازه ارسال شما اضافه شده است.

اما سفارشاتی که از قبل ثبت شده و تعهد ارسال انها روز شنبه بوده را همان روز پنج شنبه در فیلتر‌ فردا به بعد خواهید دید و باید محموله را به انبار ارسال کنید. 

یعنی فقط بازه ارسال سفارشاتی که از شنبه ساعت ۰۰:۰۱ صبح به بعد ثبت شده باشند اضافه خواهد شد.

برای اطلاع از آخرین آخبار، ویژگی های جدید پنل و مقالات آموزشی دیجی‌کالا، صفحه اینستاگرام فروشندگان دیجی‌کالا را دنبال کنید.