اصول صحیح بسته‌بندی کالا برای ارسال به انبار

بسته‌بندی صحیح و مناسب کالاها برای ارسال، یکی از مهم‌ترین اصول در فروش آنلاین است که علاوه بر محافظت از کالا و سرمایه شما، از آسیب دیدن کالا و مرجوع شدن آن پیشگیری می‌کند و در انتها تجربه خرید رضایت‌بخشی را برای مشتری نیز رقم می‌زند.

در این مقاله قصد داریم شما را با دستورالعمل صحیح بسته‌بندی کالا برای ارسال به انبارهای دیجی‌کالا  آشنا کنیم، لازم به ذکر است که عدم رعایت این اصول موجب عدم پذیرش کالای شما خواهد شد. لطفا نکاتی که در ادامه به آن می‌پردازیم را هنگام بسته‌بندی محموله‌های خود راعایت کنید.

کالاهای مستثنی از قوانین

لامپ: اگر لامپ‌ها بسته‌بندی کارخانه‌ای داشته باشند دیگر نیازی به استفاده از سلفون یا نایلون حباب‌دار اطراف محفظه‌ شیشه‌ای لامپ نیست.

لاستیک خودرو(تایر): لاستیک خودرو نیازی به شیرینگ (پلاستیک حرارتی)، تسمه‌کشی و نوار بسته‌بندی ندارد و همکاران انبار بدون شیرینگ هم این کالا را تحویل می‌گیرند.

نکته مهم

کالا را به شکلی بسته‌بندی کنید که اطلاعات و مشخصات کالا برای همکاران انبار قابل مشاهده باشد. (اطلاعاتی نظیر تاریخ تولید، انقضاء، برچسب وزارت بهداشت، سیب سلامت و…) لطفا در نظر داشته باشید که کالاهای دارای تاریخ انقضا باید بیش از ۶ ماه مهلت داشته باشند، همچنین در خصوص کالاهایی که نیازمند برچسب وزارت بهداشت و سیب سلامت هستند، وجود برچسب ضروری است و در صورتی که کالا برچسب وزارت بهداشت و سیب سلامت نداشته باشد، کارشناسان انبار کالا را پذیرش نمی‌کنند.

 

روش صحیح بسته‌بندی کالاها برای ارسال به انبار