وبینار چیست و چگونه می‌توان در یک وبینار آموزشی شرکت کرد؟

شاید شما هم روزانه ایمیل‌های متعددی مبنی بر حضور در وبینار دریافت کرده باشید و سؤال‌های فراوانی در ذهن‌تان نقش بسته باشد. در این ایمیل‌ها شعارهایی مانند «آموزش‌های جدید»، «آموزش کارکنان توسط کارشناسان خبره»، «آموزش از راه دور» و… دیده می‌شود. حتی ممکن است در همین روزها ایمیلی مبنی بر شرکت در وبینار آموزشی مرکز فروشندگان دیجی‌کالا هم دریافت کنید! پس بهتر است راجع به webinar کمی با هم صحبت کنیم.

معنای واقعی وبینار چیست؟

کلمه‌ی وبینار از تلفیق دو واژه‌ی «وب» و «سمینار» به‌وجود آمده است. وبینار (Webinar) از عبارت Web-based seminar گرفته شده و به کلاس، دوره، سمینار یا هر رویداد آنلاینی اطلاق می‌شود که در محیط وب و با استفاده از اینترنت به‌صورت آنلاین، زنده، تعاملی و دو طرفه در یک زمان مشخص برگزار می‌شود.

وبینار دقیقا همان چیزی را به شما ارائه می‌دهد که یک کارگاه حضوری برای شما فراهم می‌کند.

به بیان ساده‌تر در تعریف webinar می‌توان گفت که کاربران و مدرس در یک روز و یک ساعت از پیش مشخص شده در محیط وبینار، آنلاین شده و مدرس صدا و تصویر، فایل مورد نظر، ویدئو کلیپ آموزشی و… را به اشتراک می‌گذارد. کاربران در این محیط به ارائه‌ی مدرس گوش داده و هر زمان که نیاز بود می‌توانند از طریق چت باکس یا حتی صدا و تصویر، سوالاتشان را مطرح کنند.

برای شرکت در وبینار، اسیر ترافیک نخواهید شد و در هر محیطی که دوست دارید، می‌توانید در کلاس آموزشی شرکت کنید.

مزایای وبینار چیست؟

  • برای حضور در وبینار در ترافیک نمی‌مانید چون لازم نیست جایی بروید.

  • به میزان قابل توجهی در وقت و هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود.

  • وبینار هیچ تفاوتی با دوره یا کلاس حضوری ندارد.

  • وبینار به‌صورت زنده برگزار می‌شود و شما می‌توانید تمام سوال‌هایتان را مطرح کنید.

برای شرکت در وبینار چه چیزی لازم است؟

با هر دستگاهی (موبایل و تبلت، کامپیوتر شخصی و رومیزی و لپ‌تاپ) می‌توانید در وبینار شرکت کنید و شیوه‌ی جدیدی از آموزش را تجربه کنید.

چطور در وبینار ثبت نام کنیم؟

همانطور که مطلع هستید جهت شروع کار با دیجی‌کالا شرکت در یک دوره آموزشی الزامیست.

در صورتی که تا به حال در یک دوره آموزشی شرکت نکرده اید:

۱ . لطفا وارد پنل خود شده و در داشبورد روی “وضعیت آموزش: ثبت نام نکرده” کلیک کنید و از طریق فرمی که داخل پنل باز می شود در یک دوره آموزشی ثبت نام کنید.

۲ . همچنین می توانید از داخل صفحه پروفایلتان روی دکمه “ثبت نام دوره آموزشی” کلیک کرده و با یکی از دو روش حضوری (سمینار) یا غیر حضوری (وبینار) ثبت نام کنید.

لطفا توجه فرمایید که ظرفیت هر جلسه کارگاه سمینار یا وبینار محدود است و در صورتی که ظرفیت تکمیل شود روز تکمیل شده از فرم ثبت نام حذف می شود.