مرکز آموزش پروموشن‌ها در پنل فروشندگان

پروموشن های دیجی‌کالا در داخل پنل فروشندگان از طریق منوی بازاریابی در دسترس شما فروشنده عزیز قرار گرفته است و از طریق این ویژگی شما می توانید در پروموشن های دیجی‌کالا شرکت کنید، تخفیف های زمان دار و صفحات سفارشی برای کالاهای خود بسازید، کالای خود را در سایت تبلیغ کنید و پروموشن های خود را مدیریت کنید.

در منوی بازاریابی ۵ زیر منو با عناوین زیر وجود دارد:

 • مدیریت پروموشن‌ها

 • شرکت در پروموشن‌ جدید (پروموشن های دیجی کالا)

 • تخفیف‌های زمان دار

 • ساخت صفحه‌های سفارشی

 • تبلیغ در دیجی‌کالا

شرکت در پروموشن‌ جدید و تخفیف‌های زمان دار، به فروشنده این کمک را می‌کند تا فروش محصولاتش را به‌میزان قابل ‌توجهی افزایش دهد.

ساخت و مدیریت صفحات سفارشی هم به فروشنده این امکان را می‌دهد تا برای تمامی کالاهای خود (چه با تخفیف و چه بدون تخفیف) از این ابزار استفاده کرده و لینک کالاهایش را در وبسایت شخصی یا صفحات اجتماعی به اشتراک بگذارد.

در ادامه ساز و کار تمامی این منو ها را یک به یک توضیح خواهیم داد.

اولین زیر منو در منوی بازاریابی، زیر منوی مدیریت پروموشن‌ها است. با کلیک روی زیر منوی مدیریت پروموشن‌ها صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود.

در سمت راست بالای این صفحه دکمه‌ای برای شرکت در پروموشن‌های جدید تعبیه شده است که با کلیک روی آن صفحه‌ی شرکت در پروموشن جدید به شما نمایش داده خوهد شد. همچنین در سمت چپ بالای صفحه لیستی از برخی از پروموشن‌ها به شما نمایش داده می‌شود که با کلیک روی شرکت در این پروموشن می‌توانید به صفحه افزودن کالا به این پروموشن وارد شوید.

مدیریت پروموشن‌ها که در جدول پایین این صفحه نمایش داده می‌شود به دو قسمت “پروموشن‌های ثبت نام شده” و “کالاهای در پروموشن” تقسیم می‌شود.

پروموشن‌های ثبت نام شده:

پروموشن‌های ثبت نام شده امکان مشاهده،‌ ویرایش و حذف کالاهایی که از قبل در پروموشن‌ها شرکت داده‌اید، را فراهم کرده است.

از قسمت جست‌وجوی پیشرفته در بالای صفحه می‌توانید هر یک از قسمت‌ها را فیلتر کرده و راحت‌تر پروموشن مورد نظرتان را پیدا کنید.

جست‌وجو بر اساس کد کالا و کد تنوع و فیلتر کردن بر اساس نوع پروموشن (شگفت انگیز، تخفیف و حراج یا هر دو مورد)، تاریخ و زمان شروع و پایان پروموشن و وضعیت پروموشن امکان‌پذیر است.

 اگر تا به حال در هیچ پروموشنی شرکت نکرده باشید، صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود تا در پروموشن جدید شرکت کنید. با کلیک روی دکمه‌ی”شرکت در پروموشن” ، صفحه‌ی شرکت در پروموشن جدید به شما نمایش داده خواهد شد.

اگر از قبل در پروموشن جدید کالا درج کرده باشید، صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود. در جدول اطلاعات این صفحه، عناوین زیر وجود دارد:

نام پروموشن: نام پروموشنی که در آن شرکت کرده اید را نمایش می دهد.

نوع پروموشن: پروموشن‌ها به دو عنوان “تخفیف و حراج” و “شگفت انگیز” تقسیم می شوند که در نوع پروموشن مشخص شده است.

پلتفرم نمایش: پلتفرم نمایش در واقع سایت مورد نظر برای نمایش پروموشن است که به صورت خودکار دیجی‌کالا است.

وضعیت: وضعیت پروموشن را نمایش می‌دهد.

دسته کالاهای مجاز: نشان می‌دهد که این پروموشن مربوط به چه گروه‌های کالایی است.

تاریخ برگزاری کمپین: زمان شروع و پایان پروموشن را مشخص می‌کند.

وضعیت کالاهای شما در پروموشن: نشان می‌دهد که کالاهایی که شما در این پروموشن اضافه کرده‌اید چه وضعیتی دارند.

 • تایید شده: در کادر سبز رنگ تعداد کالاهای تایید شده‌ی شما در این پروموشن را نمایش می دهد.

 • درصف تایید: در کادر نارنجی تعداد کالاهای شما است که هنوز جهت شرکت در پروموشن در صف تایید واحد بازرگانی و بازاریابی هستند را مشاهده می نمایید

 • تایید نشده: در کادر قرمز رنگ تعداد کالاهای شما است که توسط واحد بازرگانی یا بازاریابی رد شده اند.

در ستون عملیات می توانید برای دیدن جزییات کالاهایی که در پروموشن اضافه کرده اید، روی دکمه ی “جزییات بیشتر” کلیک کنید و یا اگر هنوز زمان برای شرکت کردن در پروموشن وجود داشته باشد ، روی دکمه‌ی “افزودن کالا” کلیک کنید.

لطفا توجه کنید که درصورتی که پروموشن پایان یافته باشد، امکان مشاهده‌ی جزییات پروموشن وجود ندارد.

جزییات پروموشن:

با کلیک روی جزئیات پروموشن، صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود. در این صفحه جزییات کالاهایی که در پروموشن شرکت داده‌اید قابل مشاهده است. شما از طریق جزئیات پروموشن می‌توانید وضعیت کالاهای اضافه شده به پروموشن را مشاهده کرده و یا آن‌ها را ویرایش کنید.

عنوان و کد تنوع: عنوان و DKPC کالای موجود در پروموشن را نشان می‌دهد.

وضعیت کالا در پروموشن: با چهار عنوان پیش نویس، در انتظار تایید، تایید شده و رد شده نمایش داده می‌شود.

قیمت برنده بای باکس: در این قسمت طبق فرمول بای باکس، قیمت dkpc برنده بای باکس را نمایش می‌دهد.

قیمت فروش شما: قیمت فروش فعلی dkpc شما در سایت را نمایش می‌دهد.

قیمت پایه: هنگام تخفیف گذاری یک کالا در پروموشن، تخفیف مورد نظر شما روی قیمت پایه آن کالا اعمال خواهد شد. این قیمت توسط سیستم محاسبه می‌شود.

فرمول محاسبه قیمت پایه به شرح زیر است:

قیمت پایه: کمترین قیمت بین “قیمت فروش شما” و “میانگین قیمت‌های فروش عادی کالاهای مشابه با کالای شما و کالای خودتان در ۷ روز گذشته”

 • کالای مشابه به کالایی گفته می‌شود که “رنگ یا سایز” و “گارانتی” مشابه داشته باشند.

 • قیمت عادی به قیمت کالا بدون تخفیف (پروموشن) یا پیشنهاد شگفت انگیز گفته می شود.

٪ تخفیف از قیمت پایه: همان‌ طور که در عنوان هم نوشته شده درصد تخفیف شما از روی قیمت پایه محاسبه می شود. در این قسمت درصدتخفیف مورد نظرتان را وارد کنید. همان‌طور که قبلا هم گفتیم با تغییر درصد تخفیف، قیمت در پروموشن توسط سیستم محاسبه می‌شود.

نکته: وارد کردن درصد تخفیف زیر یک درصد و بالای نود درصد امکان ندارد و همچنین تخفیف‌های بالای ۷۰ درصد با رنگ قرمز به شما نمایش داده می‌شوند.

قیمت در پروموشن: همان‌طور که در بالا هم توضیح دادیم شما می‌توانید قیمت در پروموشن را تغییر دهید. با تغییر قیمت، به صورت خودکار درصد تخفیف هم تغییر می‌کند. لطفا توجه کنید که این مبلغ به ریال است و دو رقم آخر آن باید به صفر ختم شود.

لطفا توجه کنید که بعد از تغییر درصد یا قیمت درصورت تمایل به برگشت به درصد یا قیمت قبلی روی دکمه‌ی ضربدر کلیک کرده تا به وضعیت قبل باز گردد.

موجودی فعلی: موجودی کد تنوع شما را به‌صورت اتوماتیک از موجودی شما در پنل نمایش می‌دهد.

تعداد در پروموشن: در این قسمت تعداد در پروموشن قابل ویرایش است و شما می‌توانید تعداد مورد نظرتان از آن کد تنوع را می‌خواهید در پروموشن شرکت دهید و با تخفیف به فروش برسانید را وارد کنید. اگر تعداد پروموشن کمتر از موجودی فعلی باشد، شما به تعداد ” تعداد در پروموشن” کالا در پروموشن خواهید داشت و می‌توانید آنها را با قیمت مد نظر به فروش برسانید اما اگر موجودی فعلی شما کمتر از تعداد در پروموشن باشد، شما به تعداد “موجودی فعلی” کالا در پروموشن داشته و می‌توانید آنها را با قیمت مد نظر به فروش برسانید.

تعداد در سبد: تعداد مورد نظرتان از آن کد تنوع که خریدار می تواند در سبد خود داشته و خریداری کند را مشخص می‌کند.

نکته: همانطور که گفته شد شما می‌توانید کالای خود را در این صفحه ویرایش کنید و پس از تغییرات مد نظر روی دکمه‌ی تایید کلیک کنید. اگر کالای شما تایید شده باشد با افزایش قیمت در پروموشن و یا کاهش تعداد در پروموشن یا تعداد در سبد، کالای شما مجددا به وضعیت پیش‌نویس در آمده و کالا مجدد باید در انتظار تایید واحدهای بازاریابی و مارکتینگ باشد.

با کلیک روی علامت سطل زباله، آن کد تنوع از پروموشن حذف خواهد شد.

در صفحه جزئیات، می توانید یک فایل از همه‌ی تنوع‌های اضافه شده به این پروموشن دریافت کنید. برای این کار کافی است روی “دانلود فایل اکسل از همه کالا ها” کلیک کنید. اگر تعداد تنوع‌های شما زیاد باشد، این فایل به ایمیل ثبت شده‌ی شما در پنل ارسال خواهد شد. 

در صورت تمایل به اضافه کردن کالای جدید در این پروموشن می‌توانید روی دکمه‌ی “افزودن کالای جدید” در همین صفحه کلیک کنید. با کلیک روی آن، صفحه‌ی شرکت در پروموشن به شما نمایش داده می‌شود.

کالاهای در پروموشن

مجددا به صفحه‌ی مدیریت پروموشن‌ها برمی‌گردیم. این بار به توضیح کالاهای در پروموشن می پردازیم.
اگر تا به حال در هیچ پروموشنی شرکت نکرده باشید، صفحه ای مشابه با تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود تا در پروموشن جدید شرکت کنید. با کلیک روی “شرکت در پروموشن” ، صفحه شرکت در پروموشن جدید به شما نمایش داده خواهد شد.

اگر از قبل در پروموشنی شرکت کرده باشد، در این قسمت کالاهایی که در پروموشن‌های مختلف شرکت داده‌اید به شما نمایش داده می‌شود.

برای جستجوی راحت‌تر کالاهایی که در پروموشن شرکت داده‌اید می‌توانید از فیلترهای جستجو و وضعیت کالا در بالای صفحه استفاده کنید.

پروموشن‌های شرکت داده شده: نام پروموشن‌هایی که آن کد تنوع در آن شرکت داده شده است را نمایش می دهد.

لطفا توجه کنید که قیمت در هر پروموشن به صورت مجزا از پروموشن‌های دیگر است.
اگر تنوع شما در بیش از دو پروموشن شرکت داده شده باشد، همانند تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود.

برای مشاهده‌ی همه‌ی پروموشن‌های این تنوع کافی است روی دکمه‌ی ویرایش کلیک کنید. صفحه‌ی جدیدی مشابه با تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود.

شما می توانید اطلاعات کامل این تنوع و لیست همه پروموشن‌های آن‌را مشاهده کنید. همچنین امکان ویرایش تنوع و یا حذف آن در هر پروموشن وجود دارد. شما می‌توانید درصد تخفیف از قیمت پایه، قیمت در پروموشن، تعداد در پروموشن و تعداد در سبد را ویرایش کنید.

لطفا توجه کنید که همان‌طور که قبلا هم گفتیم با تغییر درصد تخفیف، قیمت در پروموشن هم تغییر می‌کند در واقع به‌صورت اتومات، سیستم درصد تخفیف را محاسبه کرده و قیمت نهایی را به‌دست می‌آورد.

پس از اعمال تغییرات، روی دکمه‌ی تایید کلیک کنید در غیر این صورت تغییرات اعمال نخواهند شد.

نکته: توجه کنید که امکان ویرایش/ حذف کالاهایی که وضعیت پروموشن آن‌ها “پایان یافته” است وجود ندارد.

همچنین در این صفحه عبارت “حذف از همه پروموشن” وجود دارد که با کلیک روی آن، این کد تنوع از همه‌ی پروموشن‌ها (فعال و یا تایید شده) حذف خواهد شد.

با ورود به صفحه‌ی پروموشن‌های جدید، لیست پروموشن‌هایی که متناسب با گروه‌کالایی شما تعریف شده است را مشاهده می‌کنید. اطلاعات کامل هر پروموشن، در هر ردیف نمایش داده می‌شود.

جهت شرکت در پروموشن‌های دیجی‌کالا، روی دکمه‌ی سبز رنگ کلیک کنید.

در‌صورتی‌که تمایل به پیوستن به پروموشن خاصی را دارید از قسمت جست‌وجوی پیشرفته در بالای صفحه می‌توانید هر یک از قسمت‌ها را فیلتر کرده و راحت‌تر پروموشن مورد نظرتان را پیدا کنید.

نام و نوع پروموشن در جدول موجود است، قبل از انتخاب حتما به نوع پروموشن توجه کنید (شگفت انگیز، تخفیف و حراج).

نکته: قبل از انتخاب پروموشن به تاریخ شروع و اتمام پروموشن‌ها که در این بخش نمایش داده شده توجه کنید.

آخرین مهلت افزودن کالا به پروموشن از اهمیت زیادی برخوردار است. بعد از این تاریخ امکان پیوستن به پروموشن وجود ندارد.

تعداد تقریبی کالاهای مجاز، تعداد کالاهای مجاز شما برای شرکت در آن پروموشن را نمایش می‌دهد.

جهت شرکت در هر پروموشن روی دکمه‌ی “شرکت در پروموشن” در انتهای هر ردیف کلیک کنید. در صفحه‌ی جدید، مجددا اطلاعات کامل پروموشن درخواستی و قوانین آن برای شما نمایش داده می‌شود.

درصورت عدم وجود مشکل روی دکمه‌ی “قوانین را می‌پذیرم” کلیک کنید و درغیر این صورت می‌توانید به صفحه‌ی پروموشن‌ها بازگردید.

پس از تایید قوانین پروموشن وارد صفحه‌ی جدیدی می‌شوید.

اگر از قبل در این پروموشن شرکت نکرده باشید، صفحه ی زیر را مشاهده می کنید:

درصورتی‌که قبلا در این پروموشن شرکت کرده باشید، لیست کالاهای افزوده تا حالا را مشاهده می‌کنید. برای افزودن کالا در این صفحه دکمه‌ای به شکل زیر نمایش داده خواهد شد.
در نوار نارنجی رنگ می‌توانید شرایط افزودن کالا به این پروموشن را مجددا مشاهده کنید.

افزودن کالا در پروموشن به دو روش امکان‌پذیر است:

 • روش اول: انتخاب کالاها از طریق پنل
 • روش دوم: بارگذاری گروهی کالاها با فایل اکسل

روش اول: انتخاب کالاها از طریق پنل (لیست)

برای افزودن کالاهای مورد نظر خود به پروموشن، روی دکمه “انتخاب کالاها از لیست” کلیک کنید. لیست تمام کالاهای شما متناسب با پروموشن مورد نظر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

با استفاده از امکان جست‌وجو می‌توانید DKPC مورد نظرتان را جست‌وجو و پیدا کنید.

همچنین فیلتر مرتب‌سازی به شما این کمک را می‌کند که کالاهایتان را بر اساس جدیدترین، ارزانترین و گران ترین کد تنوع مرتب کنید. (در واقع با کلیک روی جدیدترین، جدیدترین dkpc های شما از بالا به پایین نمایش داده می‌شوند.)

قیمت برنده بای باکس: قیمتی را نمایش می‌دهد که در حال حاضر در صفحه‌ی محصول برنده‌ی بای باکس است.

کمترین قیمت در پروموشن: قیمت فروش فعلی شما، تعدا بازدید ۷ روز گذشته و تعدا فروش تنوع شما را در ۷ روز گذشته نمایش می‌دهد.

در صورت تمایل می‌توانید به صورت ردیفی کالاها را مورد بررسی قرار داده و برای انتخاب کالاها روی مربع کنار هر ردیف کلیک کنید و در نهایت روی دکمه‌ی “افزودن به پروموشن” کلیک کنید.

با کلیک روی افزودن به پروموشن وارد صفحه‌ی جدیدی می‌شوید. در صفحه جدید عنوان و کد تنوع‌های اضافه شده قابل مشاهده است.

عملکرد کالا: اگر نشانگر ماوس را روی علامت نمودار قرار دهید، عملکرد کد تنوع شما در ۷ روز گذشته نمایش داده می‌شود.

کمیسیون دیجی‌کالا: کمیسیون دریافتی دیجی‌کالا برای آن کالا را نمایش می‌دهد.

قیمت برنده بای باکس: قیمتی را نمایش می‌دهد که در حال حاضر در صفحه‌ی محصول برنده‌ی بای باکس است.

کمترین قیمت در پروموشن: قیمت فروش فعلی شما و قیمت پایه هم در دسترس شما است.

حداقل تخفیف: حداقل درصد تخفیفی را نمایش می‌دهد که باید برای شرکت در این پروموشن روی کالا اعمال شود.

٪ تخفیف از قیمت پایه: همان‌ طور که در عنوان هم نوشته شده درصد تخفیف شما از روی قیمت پایه محاسبه می‌شود. در این قسمت درصد تخفیف مورد نظرتان را وارد کنید. همان‌طور که قبلا هم گفتیم با تغییر درصد تخفیف، قیمت در پروموشن هم تغییر می‌کند در واقع به‌صورت اتومات، سیستم درصد تخفیف را محاسبه کرده و قیمت نهایی آنرا به‌دست می‌آورد.

نکته: اگر درصد تخفیف را در مستطیل کوچک بالایی وارد کنید، این درصد روی تمام کالاهای انتخابی شما اعمال می‌شود. در‌صورتی‌که تمایل دارید برای هر dkpc درصد تخفیف جداگانه ای اعمال نمایید باید در ردیف‌های پایینی درصد یا مبلغ مورد نظرتان پس از تخفیف را وارد کنید.

موجودی فعلی کالا: موجودی کد تنوع شما را به‌صورت اتوماتیک از موجودی شما در پنل نمایش می‌دهد.

تعداد در پروموشن: در این قسمت شما می‌توانید تعداد مورد نظر از آن کد تنوع را که می‌خواهید در پروموشن شرکت دهید و با تخفیف به فروش برسانید را وارد کنید. اگر تعداد پروموشن کمتر از موجودی فعلی باشد، شما به تعداد ” تعداد در پروموشن” کالا در پروموشن خواهید داشت و می‌توانید آنها را با قیمت مد نظر به فروش برسانید اما اگر موجودی فعلی شما کمتر از تعداد در پروموشن باشد، شما به تعداد ” موجودی فعلی” کالا در پروموشن داشته و می‌توانید آنها را با قیمت مد نظر به‌فروش برسانید.

تعداد در سبد: تعداد مورد نظرتان از آن کد تنوع که خریدار می تواند در سبد خود داشته و خریداری کند را مشخص می‌کند.

نکته: درصورتی‌که عددی را در مستطیل‌های بالایی وارد کنید همان عدد در تمام ستون و برای همه‌ی dkpc ها اعمال می‌شود در‌صورتی‌که تمایل دارید برای هر dkpc مقدار متفاوتی وارد کنید، باید به صورت جداگانه در هر ردیف این اعداد را وارد نمایید.

در بالا جدول سمت چپ، در ستون عملیات با کلیک روی حذف همه، تمام dkpc های انتخابی شما حذف می‌شوند. در همان ستون در انتهای هر ردیفی با کلیک روی عبارت حذف، فقط همان dkpc از پروموشن حذف خواهد شد.

برای درج کالاها در پروموشن شما باید در انتها روی دکمه‌ی “تایید و شرکت در پروموشن” کلیک کنید، در غیر اینصورت کالاهای شما به پروموشن اضافه نخواهند شد.

کالاهای انتخابی شما با موفقیت به پروموشن اضافه شده‌‌اند و در صف انتظار بررسی قرار گرفته‌اند‌. برای مشاهده وضعیت کالاهای در پروموشن  باید به جزییات پروموشن مراجعه کنید.

روش دوم: بارگذاری گروهی کالاها با فایل اکسل

بارگذاری گروهی کالاها خود از دو راه امکان‌پذیر است:

 1. دانلود اکسل حاوی همه محصولات مجاز
 2. دانلود فایل اکسل نمونه

راه اول: درصورتی‌که روش اول را انتخاب کنید پس از کلیک روی عبارت “دانلود اکسل حاوی همه محصولات مجاز” این فایل به آدرس ایمیل ثبت شده در پنلتان ارسال خواهد شد.

در این فایل تمام محصولات مجاز شما در این پروموشن آورده شده است، اما توجه کنید که شما می‌توانید در صورت تمایل فایل را ویرایش کنید.

نکته: لطفا توجه کنید که قیمت پیشنهادی در پروموشن، حداقل قیمتی است که کالا می‌تواند با آن قیمت در پروموشن شرکت کند و این امکان وجود دارد که با این قیمت برنده بای باکس نشوید، بنابراین بهتر است بیشترین تخفیفی را که امکان دارد را روی کالاهای خود اعمال کنید.

در نهایت پس از تکمیل فایل، آن را بارگذاری کنید.

برای بارگذاری فایل کافی‌ست “آپلود فایل اکسل” را انتخاب کرده و فایل مورد نظرتان را بارگذاری کنید. پس از بارگذاری فایل اکسل، در صفحه‌ای به شما نمایش داده می‌شود که فایل شما بارگذاری شده است یا خیر. شما می‎توانید در همین صفحه وضعیت فایل بارگذاری شده را مشاهده کرده یا در صورت خطا فایل اصلاحیه‌ی آن‌را دریافت کنید. همچنین می‌توانید برای مشاهده‌ی نتیجه‌ی بارگذاری فایل خود، از منوی گزارشات زیر منوی گزارش پروموشن‌ها را انتخاب کنید.

در گزارش پروموشن‌ها، صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود.

اگر فایل بارگزاری شده شما برای شرکت در پروموشن باشد، در ستون اول نام پروموشنی را نمایش می‌دهد که فایل اکسل را در آن آپلود کرده‌اید. و اگر فایل آپلود شده شما برای درج تخفیف زمان‌دار باشد، در ستون اول تخفیف زمان‌دار نمایش داده می‌شود.

ستون وضعیت فرآیند با سه عنوان متفاوت نسبت به وضعیت کالاهای اضافه شده نمایش داده می‌شود:

 • Pending: فایل بارگذاری شده در صف آپلود قرار دارد و هرچه قدر تعداد کالاها در فایل اکسل بیشتر باشد این امکان وجود دارد که مدت زمان بیشتری در این وضعیت باقی بماند.
 • Completed: آپلود فایل به پایان رسیده است.
 • Running: سیستم در حال درج کالاهای شما به پروموشن یا تخفیف زمان‌دار است.

در ستون فایل آپلود شده، می‌توانید با کلیک روی “دریافت فایل” فایل بارگذاری شده خود را دریافت کنید.

در صورتی‌که فایل اکسل شما دارای خطا باشد، تعداد تنوع های دارای خطا، در ستون “تعداد ردیف‌های در حال خطا” نمایش داده می‌شود و در ستون “فایل اصلاحیه” فایل حاوی کالاهای مشکل دار با ذکر مشکل در دسترس شما قرار می‌گیرد و شما باید نسبت به اصلاح آن‌ها اقدام کنید.

نکته: اگر وضعیت فرآیند completed باشد، مجددا می‌توانید به صفحه‌ی اول (تخفیف های زمان‌دار) بازگردید و کالاهای دارای تخفیف زمان‌دار را در این صفحه مشاهده کنید.

راه دوم: روی دانلود فایل اکسل نمونه کلیک کنید، این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که یک فایل اکسل بدون مشخصات کالا دریافت و تکمیل کنید. در واقع مشخصات هر یک از کالاهایتان را مانند مشخصات درخواست شده در این فایل تکمیل کنید.

لطفا در تکمیل فایل اکسل نمونه به این نکات توجه کنید:

 • تکمیل تمامی ستون‌هایی که عبارت “الزامی” در عنوان آن‌ها نوشته شده است اجباری است.

 • در واقع وارد کردن کد تنوع مورد نظر برای شرکت در پروموشن، قیمت پیشنهادی در پروموشن، تعداد در پروموشن، تعداد در سبد الزامی است.

 • پس از تکمیل فایل روی دکمه‌ی “آپلود فایل اکسل” کلیک کرده و فایل مورد نظرتان را آپلود کنید.

 • کالاهای انتخابی شما با موفقیت به پروموشن اضافه شده‌‌اند و در صف انتظار بررسی قرار گرفته‌اند‌.

 • برای مشاهده‌ی وضعیت بارگذاری فایل اکسل همانند روش اول از منوی گزارشات و زیر منوی گزارشات پروموشن‌ها اقدام کنید.

 • برای اعمال تغییرات روی پروموشن‌ها حتما مطالب آموزشی “مدیریت پروموشن‌ها” را مطالعه کنید (برای مطلع شدن از وضعیت کالاهای خود در یک پروموشن باید به مدیریت پروموشن‌ها رفته و پروموشن خود را یافته و روی جزئیات پروموشن کلیک کنید).

در این بخش می‌توانید برای هر تنوع یک پروموشن زمان‌دار ایجاد کنید و یا مجموعه ای از تنوع ها را انتخاب کرده و روی آن‌ها تخفیف اعمال نمایید.
برای درج تخفیف زمان دار روی دکمه ” افزودن کالاهای جدید به لیست تخفیف های زمان‌دار” کلیک کنید.

جهت اعمال تخفیف روی کدهای تنوع درتخفیف‌های زمان‌دار دو راه وجود دارد:

 1. انتخاب کالاها از طریق پنل

 2. بارگذاری گروهی کالاها با فایل اکسل

روش اول:  انتخاب کالاها از لیست

در روش اول می‌توانید کالاها را به‌صورت دستی از لیست کالاها انتخاب کنید. برای این روش ابتدا بر روی دکمه‌ی “انتخاب کالاها از لیست” کلیک کنید.

 • درصورتی‌که DKPC کالای مورد نظرتان را می‌دانید، می‌توانید در بخش جست‌و جو، کد تنوع را وارد نموده و آن‌را بیابید.

 • همچنین فیلتر مرتب‌سازی به شما این کمک را می‌کند که کالاهایتان را بر اساس جدیدترین، ارزانترین و گران ترین کد تنوع مرتب کنید. (در واقع با کلیک روی جدیدترین، جدیدترین DKPC های شما از بالا به پایین نمایش داده می‌شوند.)

 • برای انتخاب هر کد تنوع روی علامت مربع ابتدای هر ردیف کلیک کنید تا تنوع شما انتخاب شود.

 • درصورتی که تعداد DKPC های شما زیاد است نگران نباشید می‌توانید به صفحه‌های بعدی رفته و کالاهای مورد نظرتان را انتخاب کرده و در نهایت روی دکمه‎ی ” افزودن به پروموشن” کلیک کنید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، تنوع های انتخاب شده شما به لیست (تخفیف‌های زمان‌دار آغاز نشده/فعال) اضافه می‌شوند.
در این لیست شما می‌توانید همه تخفیف‌های فعال یا آغازنشده و در عنوان بعدی تخفیف‌های پایان یافته یا رد شده خود را مشاهده نمایید.

 • تخفیف‌های فعال: تخفیف‌هایی است که هم اکنون روی سایت به کاربر نمایش داده می‌شود

 • تخفیف تایید شده: تخفیفی است که زمان آن فرا نرسیده و به هنگام رسیدن زمان آغاز “فعال” خواهند شد.

 • رد شده: بعد از اضافه کردن کالاها به لیست تخفیف‌های زمان‌دار این امکان وجود دارد که تخفیف شما از سمت واحد بازاریابی یا بازرگانی رد شود.

 • پایان یافته: زمان انتخابی شما برای تخفیف به پایان رسیده است.

بعد از اضافه کردن تنوع‌های خود، باید مشخصات و قیمت تنوع مورد نظر را مشخص کنید.

در جدول، عنوان و کد تنوع مشخص شده است.

ستون وضعیت: فعال بودن قیمت تخفیف خورده یا تایید شدن آن را نمایش می‌دهد.

قیمت فروش: قیمت فروش فعلی شما روی آن کد تنوع را نمایش می‌دهد.

قیمت پایه: هنگام تخفیف گذاری کد تنوع در تخفیف زمان‌دار، تخفیف مورد نظر شما از قیمت پایه آن کالا اعمال خواهد شد. این قیمت توسط سیستم محاسبه می‌شود.

فرمول محاسبه قیمت پایه به شرح زیر است:

قیمت پایه: کمترین قیمت بین “قیمت فروش شما” و “میانگین قیمت‌های فروش عادی کالاهای مشابه با کالای شما و کالای خودتان در ۷ روز گذشته”

 • کالای مشابهبه کالایی گفته می‌شود که “رنگ یا سایز” و “گارانتی” مشابه داشته باشند.
 • قیمت عادیبه قیمت کالا بدون تخفیف (پروموشن) یا پیشنهاد شگفت انگیز گفته می شود.

حداقل تخفیف: حداقل درصد تخفیفی را نمایش می‌دهد که باید برای شرکت این کد تنوع در تخفیف زمان‌دار روی کالا اعمال شود و برای کالاها با دسته بندی های مختلف متفاوت می باشد.

٪ تخفیف از قیمت پایه: همان‌ طور که در عنوان هم نوشته شده درصد تخفیف شما از روی قیمت پایه محاسبه می شود. در این قسمت درصدتخفیف مورد نظرتان را وارد کنید. همان‌طور که قبلا هم گفتیم با تغییر درصد تخفیف، قیمت در پروموشن توسط سیستم محاسبه می شود.

نکته: وارد کردن درصد تخفیف زیر یک درصد و بالای نود درصد امکان ندارد و همچنین تخفیف‌های بالای ۷۰ درصد با رنگ قرمز رنگ به شما نمایش داده خواهند شد.

اگر درصد تخفیف را در مستطیل کوچک بالایی وارد کنید، این درصد روی تمام تنوع های انتخابی شما اعمال می‌شود. در‌صورتی‌که تمایل دارید برای هر dkpc درصد تخفیف جداگانه اعمال کنید باید در ردیف‌های پایینی درصد یا مبلغ مورد نظرتان پس از تخفیف را وارد کنید.

قیمت پس از تخفیف: همان‌طور که در بالا هم توضیح دادیم شما می‌توانید قیمت در پروموشن را تغییر دهید. با تغییر قیمت، به صورت خودکار درصد تخفیف هم تغییر می‌کند. دقت نمایید که این مبلغ به ریال است و دو رقم آخر آن باید صفر باشد.

بازه اعمال قیمت بر روی کالا: تاریخ و ساعت شروع اعمال تخفیف و پایان تخفیف را انتخاب کنید. لطفا توجه کنید که برای هر dkpc باید به صورت مجزا این بازه‌ی شروع و پایان تخفیف را انتخاب کنید.

نکته: در انتخاب ساعت شروع تخفیف لطفا به این نکته توجه کنید که زمان انتخابی باید حداقل ۵ دقیقه از زمان حاضر جلوتر باشد. همچنین حتما ساعت مورد نظرتان برای پایان تخفیف را به‌درستی انتخاب نمایید.

لطفا توجه کنید که با کلیک روی “بازه اعمال قیمت از“، تقویمی برای شما باز می‌شود که هم باید تاریخ شروع تخفیف زمان‌دار را انتخاب کرده و هم ساعت شروع تخفیف زمان‌دار (ساعت و دقیقه) را وارد نمایید.

در “بازه اعمال قیمت تا“، تقویمی برای شما باز می‌شود که هم باید تاریخ پایان تخفیف زمان‌دار را انتخاب کرده و هم ساعت پایان تخفیف زمان‌دار (ساعت و دقیقه) را وارد نمایید.

موجودی فعلی: موجودی کد تنوع شما را به‌صورت اتوماتیک از موجودی شما در پنل نمایش می‌دهد.

تعداد در پروموشن: در این قسمت شما می‌توانید تعداد مورد نظر از آن کد تنوع را که می‌خواهید در پروموشن شرکت دهید و با تخفیف به فروش برسانید را وارد کنید. اگر تعداد پروموشن کمتر از موجودی فعلی باشد، شما به تعداد “تعداد در پروموشن” کالا در پروموشن خواهید داشت و می‌توانید آنها را با قیمت مد نظر به‌فروش برسانید اما اگر موجودی فعلی شما کمتر از تعداد در پروموشن باشد، شما به تعداد “موجودی فعلی” کالا در پروموشن داشته و می‌توانید آنها را با قیمت مد نظر به‌فروش برسانید.

تعداد در سبد: تعداد مورد نظرتان از آن کد تنوع که خریدار می تواند در سبد خود داشته و خریداری کند را مشخص می نماید.

در مورد تعداد در پروموشن و تعداد در سبد هم می‌توانید یک عدد واحد را در مستطیل بالایی وارد کرده تا برای همه‌ی کدهای تنوع اعمال شود یا برای هر کد تنوع در هر ردیف به‌صورت جداگانه عدد را وارد کنید.

در نهایت روی دکمه‌ی تایید کلیک کنید.

دکمه‌ی حذف، کد تنوع انتخابی و تمام اطلاعات آن کد تنوع را از تخفیف‌های زمان‌دار، پاک می‌‎کند. لطفا توجه کنید که امکان حذف کردن تخفیف زمان‌دار پایان یافته وجود ندارد.

نکته: اگر کد تنوع شما از قبل در تخفیف‌های زمان‌دار اضافه شده و این تخفیف هنوز فعال/آغاز نشده است، با انتخاب کالا از لیست، کالا به لیست اضافه نخواهد شد و شما باید کالای مد نظر را جستجو کرده و تغییرات مد نظر خود را روی آن اعمال نمایید.

روش دوم: بارگذاری گروهی کالاها با فایل اکسل

روی دانلود فایل اکسل نمونه کلیک کنید (این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که یک فایل اکسل بدون مشخصات کالا دریافت نمایید).

لطفا توجه کنید که تکمیل ستون‌های که در عنوان آن‌ها عبارت الزامی نوشته شده است،یعنی کد تنوع مورد نظر برای تخفیف زمان‌دار، قیمت پیشنهادی در پروموشن، تعداد در پروموشن، تعداد در سبد و تاریخ شروع و پایان پروموشن الزامی است.

در فایل اکسل نمونه، حتما به نوع نوشتن تاریخ و ساعت شروع و پایان پروموشن دقت کنید.

درصورتی‌که اطلاعات فایل نمونه را پاک کرده‌اید، روی سلول شروع یا پایان کلیک کرده و از راهنما جهت وارد کردن تاریخ و ساعت استفاده کنید.

پس از تکمیل فایل روی دکمه‌ی “آپلود فایل اکسل” کلیک کرده و فایل مورد نظرتان را بارگزاری کنید.

پس از بارگزاری فایل می‌توانید از منوی گزارشات روی زیرمنوی “گزارش پروموشن‌ها” کلیک کرده و گزارش کاملی از جزییات بارگذاری هایی که در پنل شما صورت گرفته را از این قسمت مشاهده و پیگیری کنید.

اگر فایل بارگزاری شده شما برای شرکت در پروموشن باشد در ستون اول نام پروموشنی را نمایش می‌دهد که فایل اکسل را در آن آپلود کرده‌اید و اگر فایل آپلود شده شما برای درج تخفیف زمان‌دار باشد، در ستون اول تخفیف زمان‌دار نمایش داده خواهد شد.

ستون وضعیت فرآیند با سه عنوان متفاوت نسبت به وضعیت کالاهای اضافه شده نمایش داده می‌شود:

 • Pending: فایل بارگذاری شده در صف آپلود قرار دارد و هرچه قدر تعداد کالاها در فایل اکسل بیشتر باشد این امکان وجود دارد که فایل شما مدت زمان بیشتری در این وضعیت باقی بماند.
 • Completed: آپلود فایل به پایان رسیده است.
 • Running: سیستم در حال درج کالاهای شما به پروموشن یا تخفیف زمان‌دار است.

در ستون فایل آپلود شده، می‌توانید با کلیک روی “دریافت فایل” فایل بارگذاری شده خود را دریافت نمایید.

در صورتی‌که فایل اکسل شما دارای خطا باشد، تعداد تنوع های دارای خطا، در ستون “تعداد ردیف‌های در حال خطا” نمایش داده می‌شود و در ستون “فایل اصلاحیه” فایل حاوی کالاهای مشکل دار با ذکر مشکل در دسترس شما قرار می گیرد و شما باید نسبت به اصلاح آن‌ها اقدام نمایید.

نکته: اگر وضعیت فرآیند completed  باشد، مجددا می توانید به صفحه‌ی اول (تخفیف های زمان دار) بازگردید، کالاهای دارای تخفیف زمان‌دار را در این صفحه مشاهده نمایید.

کالاهای دارای تخفیف زمان‌دار در این صفحه به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 1. تخفیف‌های فعال/آغاز نشده

 2. تخفیف‌های پایان یافته/رد شده

امکان ویرایش dkpc هایی که هنوز تاریخ پروموشن آن‌ها آغاز نشده و یا فعال است، وجود دارد.

مواردی که می‌توانید ویرایش نمایید شامل: % تخفیف از قیمت پایه، قیمت پس از تخفیف، تعداد در پروموشن، تعداد در سبد، تاریخ شروع و پایان تخفیف است که با کلیک روی تایید، این تغییرات روی کد تنوع شما اعمال خواهد شد.

نکته: هر تغییری که انجام دهید بعد از زمان شروع جدید اعمال خواهد شد. همچنین با کیلک روی دکمه‌ی حذف کالای مورد نظر، می‌توانید کالا را از تخفیف‌های فعال یا اغاز نشده حذف کنید.

برای درج تخفیف‌های زمان‌دار جدید باید به قسمت “تخفیف های فعال/آغاز شده” رفته و سپس با کلیک روی “افزودن کالاهای جدید به لیست تخفیف‌های زمان‌دار” تخفیف زمان‌دار جدید خود را ایجاد کنید.

در فیلتر تخفیف‌های پایان یافته یا رد شده فقط کالاهایی را مشاهده می‌کنید که یا زمان تخفیف شما به پایان رسیده یا تخفیف شما از سمت واحد بازاریابی یا بازرگانی رد شده استو شما می‌توانید از طریق فیلتر “وضعیت پروموشن“، وضعیت کالای خود را مشاهده کنید.

نکته:

در صورتی‌که کد تنوع شما در تخفیف زمان دار قرار گیرد و فروشنده‌ی دیگری همین DKP را در پیشنهاد شگفت انگیز قرار دهد، تخفیف‌ زمان دار شما روی آن کد تنوع توسط سیستم غیرفعال خواهد شد و این DKPC شما به صفحه‌ی تخفیف‌های رد شده/پایان یافته در تخفیف‌های زماندار انتقال پیدا می‌کند و شما امکان ویرایش آنرا تا پایان شگفت انگیز نخواهید داشت.

در واقع این قانون مربوط به پیشنهاد شگفت انگیز است، درصورتی که کالایی جهت شرکت در پیشنهاد شگفت انگیز پذیرفته شود، از زمان تایید آن کالا توسط واحد بازاریابی برای پیشنهاد شگفت انگیز تا پایان پروموشن شگفت انگیز، هیچ DKPC روی آن DKP امکان ایجاد پروموشن و تخفیف زمان‌دار را نخواهد  داشت.

صفحه سفارشی ابزاری است که به شما این امکان را می دهد که یک صفحه منحصر به فرد برای کالاهایتان بسازید و هر تعداد کالا که مایل هستید در این صفحه قراردهید. پس از آن شما می توانید از لینک این صفحه برای تبلیغ و معرفی کالاهای خود استفاده کنید.

شما می توانید برای تمامی کالاهای خود (چه با تخفیف و چه بدون تخفیف) از این ابزار استفاده کرده و لینک کالاهای خود را در وبسایت شخصی خود یا صفحات اجتماعی تان به اشتراک بگذارید.

ابتدا از منوی بازاریابی روی زیر منوی ساخت صفحه‌ سفارشی کلیک کنید.

درصورتی‌که تا به حال اقدام به ساخت صفحه‌ی سفارشی نکرده‌اید، روی دکمه‌ی “ساخت صفحه‌ سفارشی” کلیک کنید و در صورتی‌که قبلا صفحه سفارشی ساخته‌اید، اطلاعات کامل و لینک صفحه‌ی سفارشی ساخته شده در این صفحه در دسترس است و شما می‌توانید آن‌ها را ویرایش کنید.

مراحل ساخت صفحه سفارشی

ابتدا برای صفحه‌ی سفارشی مورد نظرتان یک عنوان انتخاب کرده و در باکس عنوان وارد کنید. عنوان شما باید حداقل ۵ کاراکتر باشد.

تاریخ و زمان شروع، تاریخ و زمان پایان صفحه سفارشی را انتخاب کنید.

در پلتفرم نمایش، باید سایت مورد نظرتان را انتخاب نمایید (اگر در سایت دیجی‌کالا فروشنده هستید فقط دیجی‌کالا را انتخاب نمایید).

و در آخر روی دکمه‌ی “تایید و ساخت صفحه‌ سفارشی” کلیک نمایید.

برای درج کالا در صفحه سفارشی خود دو راه وجود دارد:

 1. انتخاب کالاها از طریق پنل

 2. بارگذاری گروهی کالاها با فایل اکسل

راه اول: انتخاب کالاها از طریق پنل

روی انتخاب کالاها از لیست کلیک کرده و کالاهایی مورد نظرتان را از لیست داخل صفحه که تمام کالاهای مجاز شما را نمایش می‌دهد، انتخاب کرده و به صفحه‌ی سفارشی اضافه کنید.

درصورتی‌که DKPC کالای مورد نظرتان را می‌دانید، می‌توانید در بخش جست‌و جو، کد تنوع را وارد نموده و آنرا پیدا کنید.

همچنین فیلتر مرتب‌سازی به شما این کمک را می‌کند که کالاهایتان را بر اساس جدیدترین، ارزانترین و گران‌ترین کد تنوع مرتب کنید. (در واقع با کلیک روی جدیدترین، جدیدترین DKPC های شما از بالا به پایین نمایش داده می‌شوند.)

برای انتخاب هر کد تنوع روی علامت مربع ابتدای هر ردیف کلیک کنید تا تنوع شما انتخاب شود.

در نهایت پس از انتخاب، روی دکمه‌ی “افزودن به صفحه کالا” کلیک کنید. کالاهای شما در این صفحه سفارشی اضافه می‌شوند و به شما نمایش داده خواهند شد.

برای حذف یک کالا در گوشه‌ی سمت چپ بالای هر باکس، یک دکمه وجود دارد که با کلیک روی آن، کالا از لیست شما حذف خواهد شد و یا برای حذف همه‌ی کالاها می‌توانید روی دکمه‌ی “حذف همه کالاها” در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک نمایید.

راه دوم: بارگذاری گروهی کالاها با فایل اکسل

با استفاده از قابلیت آپلود فایل اکسل تمامی کالاهای مورد نظر خود را یکباره انتخاب کنید. برای این منظور ابتدا روی “دانلود فایل نمونه” کلیک کنید. همانطور که در فایل نمایش داده شده است، کافی است لیست همه‌ی تنوع‌های مد نظر خود را وارد کرده و فایل را آپلود نمایید. کالاها به صفحه‌ی سفارشی شما اضافه می شوند.

حالا با وارد شدن مجدد به زیرمنوی مدیریت صفحه‎های سفارشی، عنوانی را که جهت صفحه‌ی سفارشی انتخاب کرده‌اید مشاهده می‌شود.

عنوان و وضعیت صفحه‌ی فرود: همان عنوانی را نمایش می‌دهد که برای صفحه‌ی سفارشی خود انتخاب کرده‌اید.

لینک صفحه‌ی فرود: در این ستون، لینک آبی رنگ همان لینکی است که شما می‌توانید در وبسایت یا شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک گذارید. فقط کافی‌ست روی عبارت کپی لینک کلیک کنید همچنین می‌توانید روی لینک نمایش داده شده کلیک کنید، در صفحه ای جدید، صفحه سفارشی شما نمایش داده خواهد شد.

خروجی اکسل از کالاها: با کلیک روی دانلود فایل می‌توانید فایل اکسل حاوی کالاهایی که به صفحه‌ی سفارشی اضافه کرده‌اید را مجددا دانلود کرده و درصورت نیاز تغییراتی را روی آن اعمال کنید.

همچنین با کلیک روی دکمه‌ی ویرایش می توانید صفحه سفارشی را ویرایش کنید. (حذف و یا اضافه کردن کالا، تغییر نام  و تغییر تاریخ صفحه سفارشی)
لطفا توجه کنید که امکان تغییر پلتفرم وجود ندارد.

با کلیک روی دکمه‌ی “حذف صفحه” هم می‌توانید جهت حذف صفحه سفارشی مورد نظراستفاده کنید.
پس از ساخت صفحات سفارشی، برای مشاهده یا ویرایش صفحه سفارشی مورد نظرتان می‌توانید از فیلترهای جستجو در بالای صفحه استفاده کنید و راحت‌تر صفحه‌ی سفارشی مورد نظرتان را پیدا کنید.

شما می‌توانید با وارد کردن نام صفحه‌ی سفارشی یا کدهای تنوع مورد نظرتان یا با استفاده از فیلتر تاریخ و زمان شروع و پایان و پلتفرم نمایش جستجوی خود را انجام دهید.

قوانین قیمت گذاری کالا در پروموشن ها

فرمول محاسبه قیمت پایه

هنگام تخفیف گذاری یک کالا در پروموشن، تخفیف مورد نظر شما روی قیمت پایه آن کالا اعمال خواهد شد.

فرمول محاسبه قیمت پایه پروموشن به شرح زیر است:

قیمت پایه پروموشن: کمترین قیمت بین “قیمت فروش شما” و “میانگین قیمت‌های فروش عادی کالاهای مشابه با کالای شما و کالای خودتان در ۷ روز گذشته

 • کالای مشابه به کالایی گفته می شود که “رنگ یا سایز” و “گارانتی” مشابه داشته باشند.

 • قیمت عادی به قیمت کالا بدون تخفیف (پروموشن) یا پیشنهاد شگفت انگیز گفته می شود.

برای مثال:

 • اگر میانگین قیمت فروش کالایی در ۷ روز گذشته ۵۰۰۰ تومان باشد و قیمت فروش شما برای همان کالا ۷۰۰۰ تومان باشد، قیمتی که به عنوان قیمت پایه در سایت نمایش داده خواهد شد ۵۰۰۰ تومان است.

 • اگر میانگین قیمت فروش کالایی در ۷ روز گذشته ۵۰۰۰ تومان باشد و قیمت فروش شما برای همان کالا ۴۰۰۰ تومان باشد، قیمتی که به عنوان قیمت پایه در سایت نمایش داده خواهد شد ۴۰۰۰ تومان است.

کالاهایی که دارای قیمت مصوب یا مرجع باشند از این قانون معافند و فقط قیمت مصوب یا مرجع به عنوان قیمت پایه در نظر گرفته می شود.

قوانین قیمت گذاری هنگام ساخت و یا شرکت در پروموشن

برای ساخت تخفیف زمان دار، قیمت کالای شما پس از تخفیف فقط باید از قیمت فروش کالا پایین تر باشد.

 • درصورتی که روی DKPC جدیدی قیمت‌گذاری کرده‌اید، امکان اعمال تخفیف زمان دار (خط زدن قیمت و اعمال تخفیف روی قیمت بازار) برای آن DKPC وجود ندارد.

 • اگر DKPC شما قیمت فروش داشته و در ۹۰ روز گذشته هیچ سابقه‌ی فروشی نداشته است، امکان اعمال تخفیف زمان دار (خط زدن قیمت و اعمال تخفیف روی قیمت بازار) برای آن DKPC وجود ندارد.

 • در هر دو مورد، درصورتی‌که تمایل دارید روی آن DKPC تخفیف اعمال کنید یا باید در پروموشن‌های دیجی‌کالا که توسط واحد بازاریابی ساخته شده و مورد بررسی قرار می‌گیرند شرکت کنید یا باید قیمت بازار (قیمت فروش محصول) را در پنل فروشندگان تغییر دهید.

به عنوان مثال: اگر قیمت DKPC شما ۲۰ هزار تومان است و می‌خواهید به ۱۰ هزار تومان قیمت را کاهش دهید و در ۹۰ روز گذشته هیچ فروشی نداشته، برای اعمال تخفیف روی آن DKPC یا باید در پروموشن‌های دیجی‌کالا شرکت کنید و قیمت را کاهش دهید یا باید از داخل پنل فروشندگان قیمت DKPC را کاهش دهید (در این صورت فقط قیمت بازار کم می‌شود و اعمال تخفیف به صورت خط خورده نمایش داده نمی‌شود.)

برای شرکت در پروموشن های دیجی کالا، قیمت کالای شما پس از تخفیف باید:

۱ . از قیمت فروش کالا پایین تر باشد.

۲ . از قیمت پایه پایین تر باشد.

۳ . شرایط شرکت در پروموشن را رعایت کرده باشد.

قوانین قیمت گذاری در پیشنهاد شگفت انگیز

در صورت پذیرفته شدن کالا در پیشنهاد شگفت انگیز:

۱ . از زمان تایید کالا در پروموشن شگفت تا پایان آن، اگر کد محصول در پروموشن های دیگری قرار داشته باشد، تمامی تنوع های این کد محصول (مشابه و غیر مشابه) در سایر پروموشن ها رد خواهد شد (به جز پیشنهاد شگفت انگیز دیگر). کالای شما در سایر پروموشن ها قابل ویرایش نخواهد بود اما می توانید آن را حذف کنید.

۲ . از زمان تایید کالا در شگفت تا پایان آن، هیچ کد تنوعی از این محصول قابلیت شرکت در پروموشن دیگری را نخواهد داشت.

۳ . از زمان تایید کالا در شگفت تا پایان آن، شما قادر به قیمت گذاری روی هیچ کد تنوعی از آن محصول نخواهید بود.

شرایط کسب نشان فروش ویژه و تخفیف روی سایت

هنگام شرکت در پروموشنهای اختصاصی یا پروموشنهای دیجی کالا:

۱ . کالای شما بعد از تخفیف باید برنده بای باکس شود (یعنی تخفیفی روی کالا قرار دهید که از بهترین قیمت روی سایت کمتر باشد)،

۲ . قیمت کالای شما پس از تخفیف باید از قیمت پایه کمتر باشد.

برای کسب نشان فروش ویژه رعایت هر دو شرط لازم است.