مرکز آموزش پروموشن‌ها در پنل فروشندگان

پروموشن های دیجی‌کالا در داخل پنل فروشندگان از طریق منوی بازاریابی در دسترس شما فروشنده عزیز قرار گرفته است و از طریق این ویژگی شما می توانید در پروموشن های دیجی‌کالا و تخفیف های هوشمند شرکت کنید و صفحات سفارشی برای کالاهای خود بسازید، کالای خود را در سایت تبلیغ کنید و پروموشن های خود را مدیریت کنید.

در ادامه ساز و کار تمامی منو های بازاریابی را یک به یک توضیح خواهیم داد.

اولین زیر منو در منوی بازاریابی، زیر منوی مدیریت پروموشن‌ها است. با کلیک روی زیر منوی مدیریت پروموشن‌ها صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود.

در سمت راست بالای این صفحه دکمه‌ای برای شرکت در کمپین‌های جدید تعبیه شده است که با کلیک روی آن صفحه‌ی شرکت در کمپین جدید به شما نمایش داده خوهد شد. همچنین در سمت چپ بالای صفحه لیستی از برخی از کمپین‌ها به شما نمایش داده می‌شود که با کلیک روی شرکت در این کمیپن می‌توانید به صفحه افزودن کالا به این کمپین وارد شوید.

مدیریت کمپین‌ها که در جدول پایین این صفحه نمایش داده می‌شود به دو قسمت “کمپین‌های ثبت نام شده” و “کالاهای اضافه شده به کمپین‌ها” تقسیم می‌شود.

کمپین‌های ثبت نام شده:

کمپین‌های ثبت نام شده امکان مشاهده،‌ ویرایش و حذف کالاهایی که از قبل در کمپین‌ها شرکت داده‌اید، را فراهم کرده است.

از قسمت جست‌وجوی پیشرفته در بالای صفحه می‌توانید هر یک از قسمت‌ها را فیلتر کرده و راحت‌تر کمپین مورد نظرتان را پیدا کنید.

جست‌وجو بر اساس کد کالا و کد تنوع و فیلتر کردن بر اساس نوع کمپین (شگفت انگیز، تخفیف و حراج یا هر دو مورد)، تاریخ و زمان شروع و پایان کمپین و وضعیت کمپین امکان‌پذیر است.

 اگر تا به حال در هیچ کمپینی شرکت نکرده باشید، صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود تا در کمپین جدید شرکت کنید. با کلیک روی دکمه‌ی”شرکت در پروموشن” ، صفحه‌ی شرکت در پروموشن جدید به شما نمایش داده خواهد شد.

اگر از قبل در کمپین جدید کالا درج کرده باشید، صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود. در جدول اطلاعات این صفحه، عناوین زیر وجود دارد:

کد/عنوان کمپین: نام کمپینی که در آن شرکت کرده اید را نمایش می دهد.

نشان کمپین: کمپین‌ها به دو عنوان “تخفیف و حراج” و “شگفت انگیز” تقسیم می شوند که در نشان کمپین مشخص شده است.

گروه کالایی‌های مجاز به شرکت: گروه‌کالاهایی را که مجاز به شرکت و افزودن کالا در این کمپین را دارند، نشان می‌دهد.

بازه زمانی کمپین: زمان شروع و پایان کمپین را مشخص می‌کند.

وضعیت کمپین: این قسمت وضعیت کمپینی که در آن شرکت کرده‌اید را نشان می‌دهد.

تعداد فروش در کمپین: این قسمت تعداد کالاهای فروخته شده شما در این کمپین را نشان می‌دهد.

وضعیت کالاهای شما در کمپین: نشان می‌دهد که کالاهایی که شما در این کمپین اضافه کرده‌اید چه وضعیتی دارند.

 • تایید شده: در کادر سبز رنگ تعداد کالاهای تایید شده‌ی شما در این کمپین را نمایش می دهد.

 • درصف تایید: در کادر نارنجی تعداد کالاهای شما است که هنوز جهت شرکت در کمپین در صف تایید واحد بازرگانی و بازاریابی هستند را مشاهده می نمایید

 • تایید نشده: در کادر قرمز رنگ تعداد کالاهای شما است که توسط واحد بازرگانی یا بازاریابی رد شده اند.

در ستون عملیات می توانید برای دیدن جزییات کالاهایی که در کمپین اضافه کرده اید، روی دکمه ی “جزییات بیشتر” کلیک کنید و یا اگر هنوز زمان برای شرکت کردن در کمپین وجود داشته باشد ، روی دکمه‌ی “افزودن کالا” کلیک کنید.

لطفا توجه کنید که درصورتی که کمپین پایان یافته باشد، امکان مشاهده‌ی جزییات کمپین وجود ندارد.

جزییات کمپین:

با کلیک روی جزئیات کمپین، صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود. در این صفحه جزییات کالاهایی که در کمپین شرکت داده‌اید قابل مشاهده است. شما از طریق جزئیات کمپین می‌توانید وضعیت کالاهای اضافه شده به کمپین را مشاهده کرده و یا آن‌ها را ویرایش کنید.

تصویر کالا: در قسمت تصویر کالایتان در کمپین را مشاهده خواهید کرد.

کد کالا یا DKP: در این قسمت می‌توانید کد کالای موجود در کمپین انتخابی را ببینید.

عنوان و کد تنوع: عنوان و DKPC کالای موجود در کمپین را نشان می‌دهد.

قیمت فروش شما: قیمت فروش فعلی dkpc شما در سایت را نمایش می‌دهد.

٪ تخفیف از قیمت فروش شما: همان‌ طور که در عنوان هم نوشته شده درصد تخفیف شما از روی قیمت پایه محاسبه می شود. در این قسمت درصدتخفیف مورد نظرتان را وارد کنید. همان‌طور که قبلا هم گفتیم با تغییر درصد تخفیف، قیمت در کمپین توسط سیستم محاسبه می‌شود.

نکته: وارد کردن درصد تخفیف زیر یک درصد و بالای نود درصد امکان ندارد و همچنین تخفیف‌های بالای ۷۰ درصد با رنگ قرمز به شما نمایش داده می‌شوند.

قیمت در کمپین: همان‌طور که در بالا هم توضیح دادیم شما می‌توانید قیمت در کمپین را تغییر دهید. با تغییر قیمت، به صورت خودکار درصد تخفیف هم تغییر می‌کند. لطفا توجه کنید که این مبلغ به ریال است و دو رقم آخر آن باید به صفر ختم شود.

لطفا توجه کنید که بعد از تغییر درصد یا قیمت درصورت تمایل به برگشت به درصد یا قیمت قبلی روی دکمه‌ی ضربدر کلیک کرده تا به وضعیت قبل باز گردد.

وضعیت تایید کالا در کمپین: با چهار عنوان پیش نویس، در انتظار تایید، تایید شده و رد شده نمایش داده می‌شود.

موجودی فعلی: موجودی کد تنوع شما را به‌صورت اتوماتیک از موجودی شما در پنل نمایش می‌دهد.

تعداد در تخفیف: در این قسمت تعداد در کمپین قابل ویرایش است و شما می‌توانید تعداد مورد نظرتان از آن کد تنوع را می‌خواهید در کمپین شرکت دهید و با تخفیف به فروش برسانید را وارد کنید. اگر تعداد کمپین کمتر از موجودی فعلی باشد، شما به تعداد ” تعداد در کمپین” کالا در کمپین خواهید داشت و می‌توانید آنها را با قیمت مد نظر به فروش برسانید اما اگر موجودی فعلی شما کمتر از تعداد در کمپین باشد، شما به تعداد “موجودی فعلی” کالا در کمپین داشته و می‌توانید آنها را با قیمت مد نظر به فروش برسانید.

تعداد در سبد: تعداد مورد نظرتان از آن کد تنوع که خریدار می تواند در سبد خود داشته و خریداری کند را مشخص می‌کند.

عملیات: همانطور که گفته شد شما می‌توانید کالای خود را در این صفحه ویرایش کنید و پس از تغییرات مد نظر روی دکمه‌ی تایید کلیک کنید. اگر کالای شما تایید شده باشد با افزایش قیمت در کمپین و یا کاهش تعداد در کمپین یا تعداد در سبد، کالای شما مجددا به وضعیت پیش‌نویس در آمده و کالا مجدد باید در انتظار تایید واحدهای بازاریابی و مارکتینگ باشد.

با کلیک روی علامت سطل زباله، آن کد تنوع از کمپین حذف خواهد شد.

در صفحه جزئیات، می توانید یک فایل از همه‌ی تنوع‌های اضافه شده به این کمپین دریافت کنید. برای این کار کافی است روی “دانلود فایل اکسل از همه کالا ها” کلیک کنید. اگر تعداد تنوع‌های شما زیاد باشد، این فایل به ایمیل ثبت شده‌ی شما در پنل ارسال خواهد شد. 

در صورت تمایل به اضافه کردن کالای جدید در این پروموشن می‌توانید روی دکمه‌ی “افزودن کالای جدید” در همین صفحه کلیک کنید. با کلیک روی آن، صفحه‌ی شرکت در پروموشن به شما نمایش داده می‌شود.

کالاهای در پروموشن

مجددا به صفحه‌ی مدیریت پروموشن‌ها برمی‌گردیم. این بار به توضیح کالاهای در پروموشن می پردازیم.
اگر تا به حال در هیچ پروموشنی شرکت نکرده باشید، صفحه ای مشابه با تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود تا در پروموشن جدید شرکت کنید. با کلیک روی “شرکت در پروموشن” ، صفحه شرکت در پروموشن جدید به شما نمایش داده خواهد شد.

اگر از قبل در پروموشنی شرکت کرده باشد، در این قسمت کالاهایی که در پروموشن‌های مختلف شرکت داده‌اید به شما نمایش داده می‌شود.

برای جستجوی راحت‌تر کالاهایی که در پروموشن شرکت داده‌اید می‌توانید از فیلترهای جستجو و وضعیت کالا در بالای صفحه استفاده کنید.

پروموشن‌های شرکت داده شده: نام پروموشن‌هایی که آن کد تنوع در آن شرکت داده شده است را نمایش می دهد.

لطفا توجه کنید که قیمت در هر پروموشن به صورت مجزا از پروموشن‌های دیگر است.
اگر تنوع شما در بیش از دو پروموشن شرکت داده شده باشد، همانند تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود.

برای مشاهده‌ی همه‌ی پروموشن‌های این تنوع کافی است روی دکمه‌ی ویرایش کلیک کنید. صفحه‌ی جدیدی مشابه با تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود.

شما می توانید اطلاعات کامل این تنوع و لیست همه پروموشن‌های آن‌را مشاهده کنید. همچنین امکان ویرایش تنوع و یا حذف آن در هر پروموشن وجود دارد. شما می‌توانید درصد تخفیف از قیمت پایه، قیمت در پروموشن، تعداد در پروموشن و تعداد در سبد را ویرایش کنید.

لطفا توجه کنید که همان‌طور که قبلا هم گفتیم با تغییر درصد تخفیف، قیمت در پروموشن هم تغییر می‌کند در واقع به‌صورت اتومات، سیستم درصد تخفیف را محاسبه کرده و قیمت نهایی را به‌دست می‌آورد.

پس از اعمال تغییرات، روی دکمه‌ی تایید کلیک کنید در غیر این صورت تغییرات اعمال نخواهند شد.

نکته: توجه کنید که امکان ویرایش/ حذف کالاهایی که وضعیت پروموشن آن‌ها “پایان یافته” است وجود ندارد.

همچنین در این صفحه عبارت “حذف از همه پروموشن” وجود دارد که با کلیک روی آن، این کد تنوع از همه‌ی پروموشن‌ها (فعال و یا تایید شده) حذف خواهد شد.

با ورود به صفحه‌ی پروموشن‌های جدید، لیست پروموشن‌هایی که متناسب با گروه‌کالایی شما تعریف شده است را مشاهده می‌کنید. اطلاعات کامل هر پروموشن، در هر ردیف نمایش داده می‌شود.

لطفا توجه کنید که:

 • برای شرکت در پروموشن های شگفت انگیز باید به صورت دستی کالا اضافه کنید.

 • برای مگا کمپین های دیجی کالا (کمپین های بزرگ مثل یلدا) هم امکان دارد در صورت تایید، کالا از طریق ویژگی تخفیف های هوشمند به صورت اتومات به کمپین اضافه شود و هم می توانید به صورت دستی کالا اضافه کنید.

 • برای کمپین های تخفیف و حراج، فقط کالا به صورت اوتومات از طریق ویژگی تخفیف های هوشمند به کمپین اضافه خواهد شد و کافیست شرایط کمپین را هنگام تخفیف گذاری روی کالا رعایت کنید.

جهت شرکت در کمپین‌های دیجی‌کالا، روی دکمه‌ی سبز رنگ کلیک کنید.

در‌صورتی‌که تمایل به پیوستن به کمپین خاصی را دارید از قسمت جست‌وجوی پیشرفته در بالای صفحه می‌توانید هر یک از قسمت‌ها را فیلتر کرده و راحت‌تر کمپین مورد نظرتان را پیدا کنید.

نام و نوع کمپین در جدول موجود است، قبل از انتخاب حتما به نوع کمپین توجه کنید (شگفت انگیز، تخفیف و حراج).

نکته: قبل از انتخاب کمپین به تاریخ شروع و اتمام کمپین‌ها که در این بخش نمایش داده شده توجه کنید.

آخرین مهلت افزودن کالا به کمپین از اهمیت زیادی برخوردار است. بعد از این تاریخ امکان پیوستن به کمپین وجود ندارد.

تعداد تقریبی کالاهای مجاز، تعداد کالاهای مجاز شما برای شرکت در آن کمپین را نمایش می‌دهد.

جهت شرکت در هر کمپین روی دکمه‌ی “شرکت در کمپین” در انتهای هر ردیف کلیک کنید. در صفحه‌ی جدید، مجددا اطلاعات کامل کمپین درخواستی و قوانین آن برای شما نمایش داده می‌شود.

اگر از قبل در این کمپین شرکت نکرده باشید، صفحه ی زیر را مشاهده می کنید:

درصورتی‌که قبلا در این پروموشن شرکت کرده باشید، لیست کالاهای افزوده تا حالا را مشاهده می‌کنید. برای افزودن کالا در این صفحه دکمه‌ای به شکل زیر نمایش داده خواهد شد.
در نوار نارنجی رنگ می‌توانید شرایط افزودن کالا به این پروموشن را مجددا مشاهده کنید.

افزودن کالا در کمپین به دو روش امکان‌پذیر است:

 • روش اول: انتخاب کالاها از طریق پنل
 • روش دوم: بارگذاری گروهی کالاها با فایل اکسل

روش اول: انتخاب کالاها از طریق پنل (لیست)

برای افزودن کالاهای مورد نظر خود به کمپین، روی دکمه “انتخاب کالاها از لیست” کلیک کنید. لیست تمام کالاهای شما متناسب با کمپین مورد نظر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

با استفاده از امکان جست‌وجو می‌توانید DKPC مورد نظرتان را جست‌وجو و پیدا کنید.

همچنین فیلتر مرتب‌سازی به شما این کمک را می‌کند که کالاهایتان را بر اساس جدیدترین، ارزانترین و گران ترین کد تنوع مرتب کنید. (در واقع با کلیک روی جدیدترین، جدیدترین dkpc های شما از بالا به پایین نمایش داده می‌شوند.)

قیمت برنده بای باکس: قیمتی را نمایش می‌دهد که در حال حاضر در صفحه‌ی محصول برنده‌ی بای باکس است.

کمترین قیمت در پروموشن: قیمت فروش فعلی شما، تعدا بازدید ۷ روز گذشته و تعدا فروش تنوع شما را در ۷ روز گذشته نمایش می‌دهد.

در صورت تمایل می‌توانید به صورت ردیفی کالاها را مورد بررسی قرار داده و برای انتخاب کالاها روی مربع کنار هر ردیف کلیک کنید و در نهایت روی دکمه‌ی “افزودن به پروموشن” کلیک کنید.

با کلیک روی افزودن به پروموشن وارد صفحه‌ی جدیدی می‌شوید. در صفحه جدید عنوان و کد تنوع‌های اضافه شده قابل مشاهده است.

عملکرد کالا: اگر نشانگر ماوس را روی علامت نمودار قرار دهید، عملکرد کد تنوع شما در ۷ روز گذشته نمایش داده می‌شود.

کمیسیون دیجی‌کالا: کمیسیون دریافتی دیجی‌کالا برای آن کالا را نمایش می‌دهد.

قیمت برنده بای باکس: قیمتی را نمایش می‌دهد که در حال حاضر در صفحه‌ی محصول برنده‌ی بای باکس است.

کمترین قیمت در پروموشن: قیمت فروش فعلی شما و قیمت پایه هم در دسترس شما است.

حداقل تخفیف: حداقل درصد تخفیفی را نمایش می‌دهد که باید برای شرکت در این پروموشن روی کالا اعمال شود.

٪ تخفیف از قیمت پایه: همان‌ طور که در عنوان هم نوشته شده درصد تخفیف شما از روی قیمت پایه محاسبه می‌شود. در این قسمت درصد تخفیف مورد نظرتان را وارد کنید. همان‌طور که قبلا هم گفتیم با تغییر درصد تخفیف، قیمت در پروموشن هم تغییر می‌کند در واقع به‌صورت اتومات، سیستم درصد تخفیف را محاسبه کرده و قیمت نهایی آنرا به‌دست می‌آورد.

نکته: اگر درصد تخفیف را در مستطیل کوچک بالایی وارد کنید، این درصد روی تمام کالاهای انتخابی شما اعمال می‌شود. در‌صورتی‌که تمایل دارید برای هر dkpc درصد تخفیف جداگانه ای اعمال نمایید باید در ردیف‌های پایینی درصد یا مبلغ مورد نظرتان پس از تخفیف را وارد کنید.

موجودی فعلی کالا: موجودی کد تنوع شما را به‌صورت اتوماتیک از موجودی شما در پنل نمایش می‌دهد.

تعداد در پروموشن: در این قسمت شما می‌توانید تعداد مورد نظر از آن کد تنوع را که می‌خواهید در پروموشن شرکت دهید و با تخفیف به فروش برسانید را وارد کنید. اگر تعداد پروموشن کمتر از موجودی فعلی باشد، شما به تعداد ” تعداد در پروموشن” کالا در پروموشن خواهید داشت و می‌توانید آنها را با قیمت مد نظر به فروش برسانید اما اگر موجودی فعلی شما کمتر از تعداد در پروموشن باشد، شما به تعداد ” موجودی فعلی” کالا در پروموشن داشته و می‌توانید آنها را با قیمت مد نظر به‌فروش برسانید.

تعداد در سبد: تعداد مورد نظرتان از آن کد تنوع که خریدار می تواند در سبد خود داشته و خریداری کند را مشخص می‌کند.

نکته: درصورتی‌که عددی را در مستطیل‌های بالایی وارد کنید همان عدد در تمام ستون و برای همه‌ی dkpc ها اعمال می‌شود در‌صورتی‌که تمایل دارید برای هر dkpc مقدار متفاوتی وارد کنید، باید به صورت جداگانه در هر ردیف این اعداد را وارد نمایید.

در بالا جدول سمت چپ، در ستون عملیات با کلیک روی حذف همه، تمام dkpc های انتخابی شما حذف می‌شوند. در همان ستون در انتهای هر ردیفی با کلیک روی عبارت حذف، فقط همان dkpc از پروموشن حذف خواهد شد.

برای درج کالاها در پروموشن شما باید در انتها روی دکمه‌ی “تایید و شرکت در پروموشن” کلیک کنید، در غیر اینصورت کالاهای شما به پروموشن اضافه نخواهند شد.

کالاهای انتخابی شما با موفقیت به پروموشن اضافه شده‌‌اند و در صف انتظار بررسی قرار گرفته‌اند‌. برای مشاهده وضعیت کالاهای در پروموشن  باید به جزییات پروموشن مراجعه کنید.

 

ویژگی “کالاهای پیشنهادی کاربران” برای پیشنهاد شگفت انگیز

خریداران می توانند یک کالا را علامت گذاری کنند که اگر کالا در پروموشن های پیشنهاد شگفت انگیز ارایه شد، به خریدار اطلاع رسانی شود.

در پنل فروشندگان، هنگام “شرکت در پروموشن جدید” و پیوستن به یک پروموشن پیشنهاد شگفت انگیز، شما می توانید هنگام انتخاب کالا از لیست کالاها، کالاهای پیشنهادی کاربران را ببینید و فیلتر کنید.

با استفاده از این ویژگی شما می توانید لیستی از کالاهایی که کاربران تمایل بیشتری به خرید آنها دارند ببینید و آن کالاها را جهت شرکت در پروموشن های پیشنهاد شگفت انگیز انتخاب کنید.

برای اینکه کالا در پنل فروشندگان به عنوان پیشنهاد کاربران نمایش داده شود، باید بیشتر از ۵ مشتری گزینه “اطلاع رسانی شگفت انگیز” را برای آن کالا فعال کرده باشند.

یک علامت قرمز رنگ کنار کالاهایی که توسط کاربران پیشنهاد شده باشند نمایش داده می شود.

روش دوم: بارگذاری گروهی کالاها با فایل اکسل

بارگذاری گروهی کالاها خود از دو راه امکان‌پذیر است:

 1. دانلود اکسل حاوی همه محصولات مجاز
 2. دانلود فایل اکسل نمونه

راه اول: درصورتی‌که روش اول را انتخاب کنید پس از کلیک روی عبارت “دانلود اکسل حاوی همه محصولات مجاز” این فایل به آدرس ایمیل ثبت شده در پنلتان ارسال خواهد شد.

در این فایل تمام محصولات مجاز شما در این پروموشن آورده شده است، اما توجه کنید که شما می‌توانید در صورت تمایل فایل را ویرایش کنید.

نکته: لطفا توجه کنید که قیمت پیشنهادی در پروموشن، حداقل قیمتی است که کالا می‌تواند با آن قیمت در پروموشن شرکت کند و این امکان وجود دارد که با این قیمت برنده بای باکس نشوید، بنابراین بهتر است بیشترین تخفیفی را که امکان دارد را روی کالاهای خود اعمال کنید.

در نهایت پس از تکمیل فایل، آن را بارگذاری کنید.

برای بارگذاری فایل کافی‌ست “آپلود فایل اکسل” را انتخاب کرده و فایل مورد نظرتان را بارگذاری کنید. پس از بارگذاری فایل اکسل، در صفحه‌ای به شما نمایش داده می‌شود که فایل شما بارگذاری شده است یا خیر. شما می‎توانید در همین صفحه وضعیت فایل بارگذاری شده را مشاهده کرده یا در صورت خطا فایل اصلاحیه‌ی آن‌را دریافت کنید. همچنین می‌توانید برای مشاهده‌ی نتیجه‌ی بارگذاری فایل خود، از منوی گزارشات زیر منوی گزارش پروموشن‌ها را انتخاب کنید.

در گزارش پروموشن‌ها، صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود.

اگر فایل بارگزاری شده شما برای شرکت در پروموشن باشد، در ستون اول نام پروموشنی را نمایش می‌دهد که فایل اکسل را در آن آپلود کرده‌اید. و اگر فایل آپلود شده شما برای درج تخفیف زمان‌دار باشد، در ستون اول تخفیف زمان‌دار نمایش داده می‌شود.

ستون وضعیت فرآیند با سه عنوان متفاوت نسبت به وضعیت کالاهای اضافه شده نمایش داده می‌شود:

 • Pending: فایل بارگذاری شده در صف آپلود قرار دارد و هرچه قدر تعداد کالاها در فایل اکسل بیشتر باشد این امکان وجود دارد که مدت زمان بیشتری در این وضعیت باقی بماند.

 • Completed: آپلود فایل به پایان رسیده است.

 • Running: سیستم در حال درج کالاهای شما به پروموشن یا تخفیف زمان‌دار است.

در ستون فایل آپلود شده، می‌توانید با کلیک روی “دریافت فایل” فایل بارگذاری شده خود را دریافت کنید.

در صورتی‌که فایل اکسل شما دارای خطا باشد، تعداد تنوع های دارای خطا، در ستون “تعداد ردیف‌های در حال خطا” نمایش داده می‌شود و در ستون “فایل اصلاحیه” فایل حاوی کالاهای مشکل دار با ذکر مشکل در دسترس شما قرار می‌گیرد و شما باید نسبت به اصلاح آن‌ها اقدام کنید.

نکته: اگر وضعیت فرآیند completed باشد، مجددا می‌توانید به صفحه‌ی اول (تخفیف های زمان‌دار) بازگردید و کالاهای دارای تخفیف زمان‌دار را در این صفحه مشاهده کنید.

راه دوم: روی دانلود فایل اکسل نمونه کلیک کنید، این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که یک فایل اکسل بدون مشخصات کالا دریافت و تکمیل کنید. در واقع مشخصات هر یک از کالاهایتان را مانند مشخصات درخواست شده در این فایل تکمیل کنید.

لطفا در تکمیل فایل اکسل نمونه به این نکات توجه کنید:

 • تکمیل تمامی ستون‌هایی که عبارت “الزامی” در عنوان آن‌ها نوشته شده است اجباری است.

 • در واقع وارد کردن کد تنوع مورد نظر برای شرکت در پروموشن، قیمت پیشنهادی در پروموشن، تعداد در پروموشن، تعداد در سبد الزامی است.

 • پس از تکمیل فایل روی دکمه‌ی “آپلود فایل اکسل” کلیک کرده و فایل مورد نظرتان را آپلود کنید.

 • کالاهای انتخابی شما با موفقیت به پروموشن اضافه شده‌‌اند و در صف انتظار بررسی قرار گرفته‌اند‌.

 • برای مشاهده‌ی وضعیت بارگذاری فایل اکسل همانند روش اول از منوی گزارشات و زیر منوی گزارشات پروموشن‌ها اقدام کنید.

 • برای اعمال تغییرات روی پروموشن‌ها حتما مطالب آموزشی “مدیریت پروموشن‌ها” را مطالعه کنید (برای مطلع شدن از وضعیت کالاهای خود در یک پروموشن باید به مدیریت پروموشن‌ها رفته و پروموشن خود را یافته و روی جزئیات پروموشن کلیک کنید).

صفحه سفارشی ابزاری است که به شما این امکان را می دهد که یک صفحه منحصر به فرد برای کالاهایتان بسازید و هر تعداد کالا که مایل هستید در این صفحه قراردهید. پس از آن شما می توانید از لینک این صفحه برای تبلیغ و معرفی کالاهای خود استفاده کنید.

شما می توانید برای تمامی کالاهای خود (چه با تخفیف و چه بدون تخفیف) از این ابزار استفاده کرده و لینک کالاهای خود را در وبسایت شخصی خود یا صفحات اجتماعی تان به اشتراک بگذارید.

ابتدا از منوی بازاریابی روی زیر منوی ساخت صفحه‌ سفارشی کلیک کنید.

درصورتی‌که تا به حال اقدام به ساخت صفحه‌ی سفارشی نکرده‌اید، روی دکمه‌ی “ساخت صفحه‌ سفارشی” کلیک کنید و در صورتی‌که قبلا صفحه سفارشی ساخته‌اید، اطلاعات کامل و لینک صفحه‌ی سفارشی ساخته شده در این صفحه در دسترس است و شما می‌توانید آن‌ها را ویرایش کنید.

مراحل ساخت صفحه سفارشی

ابتدا برای صفحه‌ی سفارشی مورد نظرتان یک عنوان انتخاب کرده و در باکس عنوان وارد کنید. عنوان شما باید حداقل ۵ کاراکتر باشد.

تاریخ و زمان شروع، تاریخ و زمان پایان صفحه سفارشی را انتخاب کنید.

در پلتفرم نمایش، باید سایت مورد نظرتان را انتخاب نمایید (اگر در سایت دیجی‌کالا فروشنده هستید فقط دیجی‌کالا را انتخاب نمایید).

و در آخر روی دکمه‌ی “تایید و ساخت صفحه‌ سفارشی” کلیک نمایید.

برای درج کالا در صفحه سفارشی خود دو راه وجود دارد:

 1. انتخاب کالاها از طریق پنل

 2. بارگذاری گروهی کالاها با فایل اکسل

راه اول: انتخاب کالاها از طریق پنل

روی انتخاب کالاها از لیست کلیک کرده و کالاهایی مورد نظرتان را از لیست داخل صفحه که تمام کالاهای مجاز شما را نمایش می‌دهد، انتخاب کرده و به صفحه‌ی سفارشی اضافه کنید.

درصورتی‌که DKPC کالای مورد نظرتان را می‌دانید، می‌توانید در بخش جست‌و جو، کد تنوع را وارد نموده و آنرا پیدا کنید.

همچنین فیلتر مرتب‌سازی به شما این کمک را می‌کند که کالاهایتان را بر اساس جدیدترین، ارزانترین و گران‌ترین کد تنوع مرتب کنید. (در واقع با کلیک روی جدیدترین، جدیدترین DKPC های شما از بالا به پایین نمایش داده می‌شوند.)

برای انتخاب هر کد تنوع روی علامت مربع ابتدای هر ردیف کلیک کنید تا تنوع شما انتخاب شود.

در نهایت پس از انتخاب، روی دکمه‌ی “افزودن به صفحه کالا” کلیک کنید. کالاهای شما در این صفحه سفارشی اضافه می‌شوند و به شما نمایش داده خواهند شد.

برای حذف یک کالا در گوشه‌ی سمت چپ بالای هر باکس، یک دکمه وجود دارد که با کلیک روی آن، کالا از لیست شما حذف خواهد شد و یا برای حذف همه‌ی کالاها می‌توانید روی دکمه‌ی “حذف همه کالاها” در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک نمایید.

راه دوم: بارگذاری گروهی کالاها با فایل اکسل

با استفاده از قابلیت آپلود فایل اکسل تمامی کالاهای مورد نظر خود را یکباره انتخاب کنید. برای این منظور ابتدا روی “دانلود فایل نمونه” کلیک کنید. همانطور که در فایل نمایش داده شده است، کافی است لیست همه‌ی تنوع‌های مد نظر خود را وارد کرده و فایل را آپلود نمایید. کالاها به صفحه‌ی سفارشی شما اضافه می شوند.

حالا با وارد شدن مجدد به زیرمنوی مدیریت صفحه‎های سفارشی، عنوانی را که جهت صفحه‌ی سفارشی انتخاب کرده‌اید مشاهده می‌شود.

عنوان و وضعیت صفحه‌ی فرود: همان عنوانی را نمایش می‌دهد که برای صفحه‌ی سفارشی خود انتخاب کرده‌اید.

لینک صفحه‌ی فرود: در این ستون، لینک آبی رنگ همان لینکی است که شما می‌توانید در وبسایت یا شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک گذارید. فقط کافی‌ست روی عبارت کپی لینک کلیک کنید همچنین می‌توانید روی لینک نمایش داده شده کلیک کنید، در صفحه ای جدید، صفحه سفارشی شما نمایش داده خواهد شد.

خروجی اکسل از کالاها: با کلیک روی دانلود فایل می‌توانید فایل اکسل حاوی کالاهایی که به صفحه‌ی سفارشی اضافه کرده‌اید را مجددا دانلود کرده و درصورت نیاز تغییراتی را روی آن اعمال کنید.

همچنین با کلیک روی دکمه‌ی ویرایش می توانید صفحه سفارشی را ویرایش کنید. (حذف و یا اضافه کردن کالا، تغییر نام  و تغییر تاریخ صفحه سفارشی)
لطفا توجه کنید که امکان تغییر پلتفرم وجود ندارد.

با کلیک روی دکمه‌ی “حذف صفحه” هم می‌توانید جهت حذف صفحه سفارشی مورد نظراستفاده کنید.
پس از ساخت صفحات سفارشی، برای مشاهده یا ویرایش صفحه سفارشی مورد نظرتان می‌توانید از فیلترهای جستجو در بالای صفحه استفاده کنید و راحت‌تر صفحه‌ی سفارشی مورد نظرتان را پیدا کنید.

شما می‌توانید با وارد کردن نام صفحه‌ی سفارشی یا کدهای تنوع مورد نظرتان یا با استفاده از فیلتر تاریخ و زمان شروع و پایان و پلتفرم نمایش جستجوی خود را انجام دهید.

قوانین قیمت گذاری کالا در پروموشن ها

قیمت کالای شما پس از تخفیف فقط باید از قیمت فروش کالا پایین تر باشد.

 • درصورتی که روی DKPC جدیدی قیمت‌گذاری کرده‌اید، امکان اعمال تخفیف زمان دار (خط زدن قیمت و اعمال تخفیف روی قیمت بازار) برای آن DKPC وجود ندارد.

 • اگر DKPC شما قیمت فروش داشته و در ۹۰ روز گذشته هیچ سابقه‌ی فروشی نداشته است، امکان اعمال تخفیف زمان دار (خط زدن قیمت و اعمال تخفیف روی قیمت بازار) برای آن DKPC وجود ندارد.

 • در هر دو مورد، درصورتی‌که تمایل دارید روی آن DKPC تخفیف اعمال کنید یا باید در پروموشن‌های دیجی‌کالا که توسط واحد بازاریابی ساخته شده و مورد بررسی قرار می‌گیرند شرکت کنید یا باید قیمت بازار (قیمت فروش محصول) را در پنل فروشندگان تغییر دهید.

به عنوان مثال: اگر قیمت DKPC شما ۲۰ هزار تومان است و می‌خواهید به ۱۰ هزار تومان قیمت را کاهش دهید و در ۹۰ روز گذشته هیچ فروشی نداشته، برای اعمال تخفیف روی آن DKPC یا باید در پروموشن‌های دیجی‌کالا شرکت کنید و قیمت را کاهش دهید یا باید از داخل پنل فروشندگان قیمت DKPC را کاهش دهید (در این صورت فقط قیمت بازار کم می‌شود و اعمال تخفیف به صورت خط خورده نمایش داده نمی‌شود.)

برای شرکت در پروموشن های دیجی کالا، قیمت کالای شما پس از تخفیف باید:

۱ . از قیمت فروش کالا پایین تر باشد.

۲ . از قیمت پایه پایین تر باشد.

۳ . شرایط شرکت در پروموشن را رعایت کرده باشد.

در صورت پذیرفته شدن کالا در پیشنهاد شگفت انگیز:

۱ . از زمان تایید کالا در پروموشن شگفت تا پایان آن، اگر کد محصول در پروموشن های دیگری قرار داشته باشد، تمامی تنوع های این کد محصول (مشابه و غیر مشابه) در سایر پروموشن ها رد خواهد شد (به جز پیشنهاد شگفت انگیز دیگر). کالای شما در سایر پروموشن ها قابل ویرایش نخواهد بود اما می توانید آن را حذف کنید.

۲ . از زمان تایید کالا در شگفت تا پایان آن، هیچ کد تنوعی از این محصول قابلیت شرکت در پروموشن دیگری را نخواهد داشت.

۳ . از زمان تایید کالا در شگفت تا پایان آن، شما قادر به قیمت گذاری روی هیچ کد تنوعی از آن محصول نخواهید بود.

هنگام شرکت در پروموشنهای اختصاصی یا پروموشنهای دیجی کالا:

۱ . کالای شما بعد از تخفیف باید برنده بای باکس شود (یعنی تخفیفی روی کالا قرار دهید که از بهترین قیمت روی سایت کمتر باشد)،

۲ . قیمت کالای شما پس از تخفیف باید از قیمت پایه کمتر باشد.

برای کسب نشان فروش ویژه رعایت هر دو شرط لازم است.

سوالات متداول

سوال

پاسخ

آیا امکان شرکت در تخفیف و حراج به صورت دستی هم وجود دارد؟​

برای شرکت در کمپین‌های تخفیف و حراج فقط کالا به صورت اتومات (خودکار) به کمپین اضافه می‌شود و فقط کافیست شرایط کمپین را در هنگام تخفیف گذاری رعایت کنید.

چطوری می‌توان در یکی از پروموشن‌های مگا کمپین یا پیشنهاد شگفت انگیز خاص شرکت کرد؟

شما می‌توانید از منوی بازاریابی وارد زیر منوی شرکت در پروموشن جدید شده و بعد از  انتخاب کمپین مورد نظر، شرکت در کمپین را انتخاب و کالای مورد نظرتان را از لیست افزودن کالای جدید انتخاب کنید. برای شرکت در پروموشن های شگفت انگیز مطابق قبل باید به صورت دستی کالا اضافه کنید و ویژگی تخفیف هوشمند مختص این نوع پروموشن ها نیست.

آیا بعد از ثبت کالا در تخفیف هوشمند، کالا به پروموشن شگفت انگیز هم اضافه می‌شود؟

اضافه کردن کالا برای شرکت در شگفت انگیز فقط به‌صورت دستی از زیر منوی شرکت در پروموشن جدید انجام می‌شود و ویژگی تخفیف هوشمند مختص این نوع پروموشن ها نیست.

در صورتی‌که قصد شرکت در یکی از مگا کمپین‌ها را داشته باشیم، به چه طریق باید عمل کنیم؟

برای شرکت در مگاکمپین‌های دیجی‌کالا می‌توانید از دو طریق عمل کنید:

برای مگا کمپین های دیجی کالا (کمپین های بزرگ مثل یلدا) کالا هم امکان دارد در صورت تایید، اتومات به کمپین اضافه شود و هم می توانید به صورت دستی کالا اضافه کنید.

در صورتی‌که از منوی تخفیف‌های هوشمند، روی کالا تخفیف گذاری کنید، با شرط اینکه کالای شما به  مگا کمپین خاصی اختصاص یافته باشد، به صورت اتومات در مگا کمپین شرکت داده می‌شوید

اگر قصد شرکت در مگا کمپین را به صورت دستی دارید می‌توانید از زیر منوی شرکت در پروموشن جدید، کمپین مورد نظر را انتخاب و در کمپین شرکت کنید ( لازمه شرکت در مگا کمپین‌ها رعایت قوانین هر مگا کمپین است.)

برای اینکه کالا با تخفیف نمایش داده شود باید چگونه عمل کرد؟

برای این کار فقط کافیست که برای کالا تخفیف هوشمند بسازید. اگر مبلغ و موجودی شما برای کمپین‌ها و پروموشن‌های دیگر هم قابل قبول باشد علاوه‌بر نمایش تخفیف جز پروموشن ها و کمپین‌ها هم می‌شود.

بعد از شرکت در تخفیف هوشمند، کجا می‌توانم وضعیت کالاهایم در پروموشن‌ها را مشاهده کنم؟

با وارد شدن به زیر منوی مدیریت پروموشن‌ها، در قسمت جزییات بیشتر، می‌توانید  وضعیت تایید کالا در کمپین را مشاهده کنید.

چرا در لیست همه کمپین ها، فقط شگفت ها و مگا پروموشن ها قابل مشاهده است و بقیه نیستند؟ 

 چون فقط امکان اضافه کردن کالا به صورت دستی برای شگفت‌ها و مگا کمپین‌ها وجود دارد 

چطور لیست پروموشن‌ها و شرایط شرکت در آنها را  ببینم؟

  وارد زیر منوی تخفیف هوشمند شوید بعد انتخاب کالا از لیست در صفحه ای که باز شده می‌توانید تعداد و لیست پروموشن‌های فعال رو ببینید  و شرایط شرکت در هر کدام را می‌توانید مشاهده کنید سپس با توجه به دسته‌بندی ها و درصد تخفیف‌ها، تخفیف هوشمند بسازید تا در آن پروموشن‌ها به‌صورت اتوماتیک اضافه شود. 

این خطا در اکسل به چه معناست؟

(در حال حاضر امکان افزودن این کالا به پروموشن وجود ندارد. کالا و دسته بندی آن باید فعال باشد همچنین کالا باید دارای حداقل یک قیمت فعال باشد.)

کد تنوعی که در اکسل قرار دادید غیر فعال است و باید در صفحه مدیریت تنوع و قیمت گذاری فعال کنید.

بعد از دریافت اکسل لیست کالاهای مجاز برای شرکت در تخفیف هوشمند، باید چه مواردی بررسی شود؟

بعد از دریافت اکسل از طریق ایمیل، ستون‌های اکسل که در کنار آنها کلمه الزامی دارد را بررسی وتکمیل کنید

ستون قیمت پیشنهادی و تاریخ شروع و پایان پر شده است

توجه کنید:

۱٫ ساعت شروع تخفیف باید از ساعتی که اکسل را آپلود می‌کنید بزرگتر باشد

۲٫ ستون” تعداد در پروموشن” و” تعداد در سبد” را باید تکمیل کنید.

۳٫ قیمت ها به ریال هستند.

این خطا به چه معناست؟

نوسانات قیمت فروش کالای شما در ۷ روز گذشته بیشتر از حد مجازبوده است و امکان شرکت در پروموشن شگفت انگیز را ندارد. 

تغییرات قیمت فروش  در ۷ روز گذشته نباید زیاد باشد، در ادامه پیغام خطا به شما حد مجاز قیمت فروش فعلی را اعلام می‌کند و شما می‌توانید با تغییر قیمت کالا در مدیریت تنوع و قیمت گذاری، قیمت فروش فعلی کالای خود را اصلاح کنید.